Milani “ngec” me Parmën, lufta për kryesimin bëhet më e nxehtë

Milan-1100x620.jpgMilani nuk ka mundur të shkoj përtej barazimit 2-2 në San Siro kundër ekipit të Parmës, por gjithsesi mund të gëzohet për pikën e fituar.

Kuqezinjtë po humbnin deri në minutën 91, kur një gjuajtje e saktë e Theo Hernandez theu shpresat e Parmës për fitore, dhe i dhuroi francezit një dygolësh të çmuar.

Hernadez kishte shkurtuar në minutën e 58 rezultatin që shihte Parmën sipër me dy gola, falë realizimeve të bukura të Hernanit (‘13) dhe Kurtic (’56) , ku mbrojtja milaniste nuk u tregua në lartësinë e duhur.

Milani mbetet kryesuese e Serie A me 27 pikë, por diferenca nga Interi tashmë është 3 pikë, ndërkohë që ajo me Juventus dhe Napoli 4.
A2news.com
 
Ndeshjet e te djeles mbrema jane gjithmone te rrezikshme..

Ose bejne ndonje marifet bastesh ose ndonje pisllik me arbitra
 
Luhet dhe pjesa basteve nuk perjashtohet si mundesi por problemi qendro me teper te arbitrat pasi shumica jan arbitrave jan t'blem
 
O qeloz e fiton interi ket vit po hyt ne champions thuaj shyqyr se edhe roma edhe atalanta edhe napoli po fitojn 🤭do njeleni that mduket
 
Ska lidhje vlla ska lojtar milani te fitoj kampionatin mos shiko sonte se parma me kto milanezet i hecen fiks fotokopja e interit me parmen po interit si dban penalltin ne 95 se do e kishte kthy 😝
 
Arbitrat jane problem shume ne Itali. Shumica e tyre favorizojne Juventusin. Se perse e bejne asnjehere nuk e kam kuptuar.
Por mbreme arbitrimi ishte skandal, sikurse edhe Milani ishte shume i paqarte ne finalizime. E rendesishme nuk pesuam humbje 🙄
 
Kush i bleu aman me kete llogjiken tende sikur lu Terbuni i Pukes me Velecikun.
Pastaj ca i beri arbitri mrom Milanit e?
Tan bota e din qe juvja e se dijke ti aa ? Kte shum mir ta fakton ne ndeshjet e champions

Ndeshjen bilbil e ka bo
 
Arbitrat jane problem shume ne Itali. Shumica e tyre favorizojne Juventusin. Se perse e bejne asnjehere nuk e kam kuptuar.
Por mbreme arbitrimi ishte skandal, sikurse edhe Milani ishte shume i paqarte ne finalizime. E rendesishme nuk pesuam humbje 🙄
Dje nuk kishim dhe aq fat . 4 traversa plus shtylla pa fund kjaer / gabbia nuk ishin n mbrojtje . Kalulu i ri dhe nuk mund ta boje hala mbrojtesin e mirfillte por me aq sa pash mjaftushem ishte .
 
Top