Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj paraqet dorëheqjen

-785-0-5fd2601a04af4.jpg


Gjatë fjalës së tij, Edi Rama ndër të tjera tha se ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka kërkuar të japë dorëheqjen nga posti i ministrit.Rama tha se Lleshaj i ka paraqitur dorëheqjen, por ka qenë kryeministri i cili i ka kërkuar të vazhdonte detyrën të paktën derisa ai të kthehej nga SHBA."I kam thënë të më presë të kthehem sepse kam dashur ta shohë në sy, ta dëgjoj dhe të jem bashkë me të, në momentin e këtij hapi të rëndësishëm dhe jam shumë krenar për sensin e përgjegjshmërisë qytetare dhe kuotën morale me të cilën e mat veten dhe detyrën e tij Sandër Lleshaj."Veprimin e Lleshajt, Rama e konsideroi si "vendim të një shqiptari të mirë". Ndërkohë deri më tani nuk ka asnjë deklaratë zyrtare nga ish-Ministri i Brendshëm Lleshaj.
anabel.com
 
Po le ta shkaterrojne keq per fasaden e bukur jemi apo per PR qe te vjen per te vjell do e bejme shqiperine fushe me lule dhe m. me lule e katandisi. Rama e dogji vodhi shqiperine e ne rrime flasim bute nga divani e kolltuku.
Jane nje tufe te rinj qe po ju shkaterrohet jeta pa pune pa shprese ne ket mut vendi. Lereni te shfryjne te protestojne sepse ka ardh aty ku smba me a thu po ju prishet rehati dhe lluksi i shfrenuar qeveritareve e atij pleres veliajt. batall i madh se u dogjen 10 kosha e 2 peme. Deri dje akuzoheshin se rrinin ne kafe gjithe diten e menefrego per ca ndodh ketu sot dalin ne rruge ashtu sic ben gjithe bota se ju dhemb shpirti per veten e tyre i mbyten me gaz e shkopa gome i lane ne gjak.

I ka mbush komisaratet plot 59 te arrestuar deri tani me shoqeri civile aktiviste teatri te rinj te reja. Diktature!
 
Jane te tufe mjamunash qe shkojne pas shembujve si Stresi, i degjova dje , te rinj qe as te artikulohen sdine dhe i paska ardh ku smban
i tufe hajdutesh ordiner , rinia leshit.
Mire ja bene sepse duan kaosin dhe skane asnje kauze
rinia ka nje qellim , ka nje motiv , motivi atyre palocove ishte veri flaken cdo gjeje
 
Jo o jo se sjane vetem majmuna ke dhe shoqeri civile shoke e shoqe te mijat qe i ndjek ne fb.

Sthone kot populli meriton qeverisjen qe ka. Por do zoti e shporrin ket plere se spo durohet me.
 
Dhe mire bejne qe protestojne , une e kam me pjesen qe bejne rremujat
Protesta eshte shenje pozitive dhe e shendetshme , por jo duke shkaterruar qytetin se eshte i te gjithve
 
Dhe mire bejne qe protestojne , une e kam me pjesen qe bejne rremujat
Protesta eshte shenje pozitive dhe e shendetshme , por jo duke shkaterruar qytetin se eshte i te gjithve
Kane mesuar nga jevgot ketej


Ne te tilla raste duhen korrur me plumba
 
Jo o jo se sjane vetem majmuna ke dhe shoqeri civile shoke e shoqe te mijat qe i ndjek ne fb.

Sthone kot populli meriton qeverisjen qe ka. Por do zoti e shporrin ket plere se spo durohet me.
Pse jane shoqeri civile nuk domethene qe jane ne te drejt. Megjithate ne rasytin e fjale se kam iden cfare ka ndodhur
 
Kane mesuar nga jevgot ketej


Ne te tilla raste duhen korrur me plumba
Epo nese duan te bejne si bota , edhe kusurin le ta marrin si bota
Se edhe ajo bota qe lakojme kaq shume , nuk i le policia te bejne sehir , po me shkopa kokes ja fut
Me dy standarte ska
Po ai polici c'taksirat ka te perfundoj ne spital per Faqen e ketyre morrave , qe rrine gjithe diten rrugve dhe sbejne nje prokopi per veten e tyre por presin nga prinderit.
Sjam kundra protestave jo , por beji pa shkaterruar gje ..se taksat tona jane ,sjane parate e edit e sales
 
Pse jane shoqeri civile nuk domethene qe jane ne te drejt. Megjithate ne rasytin e fjale se kam iden cfare ka ndodhur
Eshte nje rast shume i drejte per proteste , por nga ajo sic edhe ka emrin ajo levizja ...civile
U vra nje djale i ri nga nje polic
polici eshte ne burg duke pranuar fajin
ministri i brendshem dha doreheqje te parevokueshme
dhe prape flaka po vihet sepse une se di pse ...ahh po te heqin Edin nga pushteti pa shkuar ne zgjedhje
 
E di sa i kalbur eshte sistemi do bjere si efekt domino mbaje mend

Le te bjere sista, as nuk e vras mendjen hic, le ta bejne 97 prap po deshen, mundesite i kam te largohem brenda nates. Por mvje keq qe injoranca eshte ul kembekryq tek ne dhe nuk e kuptojne qe pa u rrezu ata qe e mbollen kte sistem dhe ata qe me pas u adaptuan me te, Shqiperia sdo kete kurre paqe dhe stabilitet politik.
 

E dhunuan dhe e shoqëruan në komisariat, gazetari: Oficeri më ofendoi nga njerëzit e familjes dhe... (FOTO)​


-640-0-5fd36318bcb32.png
Një ditë më parë ishte dita e dytë e protestës, e cila u organizua për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha, nga një efektiv policie. Gjatë protestës pati dhunë, thyerje xhamash dhe gaz lotsjellësh.
Në ditën e dytë të protestës u duk se situata doli jashtë kontrollit e madje pati edhe shoqërime në komisariat. Një ndër të shoqëruarit është edhe gazetari i njohur, Xhoi Malësia, i cili për “Shqipëria Live” dhe se në komisariat e kanë ofenduar dhe e kanë goditur në fytyrë.
“Në brendësi të komisariat ka vazhduar dhuna, një oficer policie që nuk është i identifikuar më ka ofenduar nga njerëzit e familjes dhe më goditi në fytyrë. Dhe kjo nuk është e justifikueshme”, tha gazetari.
Ai tregoi se shoqërimi në komisariat erdhi si pasojë që policët i kishin thënë që të mos filmonte me telefon, dhe ai nuk kishte pranuar.
“Unë mendoj se janë ditë të trishta për Shqipërinë dhe nuk besoj se ka njeri në Shqipëri që i shohin policët si armiq dhe protestuesit si kriminelë. Kur unë isha në terren kishte një grup protestuesish që prishën semafor dhe nisën duke gjuajtur në gurë drejt oficerëve të policisë. Pas këtij veprimi, oficerët e policisë të veshur me uniformë dhe civil kanë nisur duke bërë shoqërimin për në polici. Unë nuk kisha dalë tamam për punë, por detyra e gazetarit nuk është më kohë, por me ngjarjen. Më thanë të hiqja kamerën dhe unë i thashë është e drejta ime që të filmoj”, tregoi Malësia.
g.shqip
 

Attachments

 • -640-0-5fd36318bcb32.png
  -640-0-5fd36318bcb32.png
  322 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5fd36318bcb32.png
  -640-0-5fd36318bcb32.png
  322 KB · Shikime: 0

Policia e kërkon për ta arrestuar, Stresi shfaqet live në televizion: Nuk kemi frikë nga Rama…​

-640-0-5fd36198093f2.jpg
Arkimed Lushaj, i njohur si Stresi ka deklaruar se nuk do të tërhiqet nga protesta. Reperi pak orë më parë ka bërë një ultimatum se do të digjet Tirana nëse nuk dorëhiqet Ardi Veliu.
Në një lidhje telefonike në ABCnews, Stresi tha se nuk është e mjaftueshme dorëheqja e ministrit Lleshaj. Ai tha mes të tjerash se do të protestojë çdo ditë dhe se nuk është ai që bën kërkesat, por del për të mbështetur qytetarët.
"Duhet të marrë masa shteti, do ngrihemi ditë për ditë, nuk kemi frikë nga Rama as nga Ardi Veliu. Do mblidhemi prape, unë në Tiranë jam. Atje kam qënë dhe dje dhe pse isha ne kërkim. Unë nuk i marr vendimet vetëm, sic më vijnë informacionet dhe i publikoj. Une shpresoj që të mos ndodhi sepse jetoj vetë në Tiranë, kauza ime ishte pardje, e nisa i pari dhe do e përfunoj i fundit, shpresoj që Ardi Veliu të iki sa më shpejt, ai është kryesori, ai fshihet pas ketyre, ju betohem kemi informacionet tona."
Pak orë më parë reperi kërcënoi në rrjetet sociale Ardi Veliun duke kërkuar dorëheqjen e tij e madje u shpreh se nëse nuk e bën këtë deri të dielën Tirana do të ishte në flakë. Mirëpo ky postim u fshi më pas në rrjetet sociale duke na lënë të dyshojmë për qëndrimin e tij.

Kujtojmë se reperi është shpallur në kërkim nga policia.
 

Attachments

 • -640-0-5fd36198093f2.jpg
  -640-0-5fd36198093f2.jpg
  44.9 KB · Shikime: 0
Le te bjere sista, as nuk e vras mendjen hic, le ta bejne 97 prap po deshen, mundesite i kam te largohem brenda nates. Por mvje keq qe injoranca eshte ul kembekryq tek ne dhe nuk e kuptojne qe pa u rrezu ata qe e mbollen kte sistem dhe ata qe me pas u adaptuan me te, Shqiperia sdo kete kurre paqe dhe stabilitet politik.
E degjove Kim sot deri ne 31 e du gati gjykaten

Po tallin menderen me ne.
 
Kta te shqiponjes me kurs 6 mujor fare madje Po smund ti japesh arme me 3 vjet se shiko ca beri si e perdori. Duhen trajnime duhen teste psikologjike sociale duhen emeruar dhe dhene pergjegjesi gradualisht fute njehete ne polici rrugore ose te njof ligjet me shkresa dokumenta mbas ndonje sporteli etj por mbi te gjitha duhet perzgjedhje profesionale jo shofim filma me rambo e hajd te behemi polica.

Spo fus me nje thes gjithe policine e shtetit se kam shume njerez qe njof qe punojne por ama kane nje jete vite ne polici dhe kur ju kane drejtuar arme grupe kriminale jo ceshtje banale po flas i kane perdorur me maturi e zgjuarsi.

Pra ajo qe dua te them eshte kriter moshe pranimi testimi qe mos ndodhin raste te tilla me po kush ta beje veliaj injoranti me lleshajn kriminelin.
Po ti po gjen nje rast per te hedhur posht ato 3 vjet shkolle?

Ne shume vende te botes akademia e policise eshte disa jave deri te nen 3 vjet. Varet te lloji policit.

Nese ti thua te ne eshte 3 vjet atehere kjo eshte me shume se ne disa vende. NYPD konsiderohet nje nder me te mirat dhe ketu me sa di une behesh polic pune muajsh.


Pra nga ana e viteve ne jemi mire. Por nga ana ke zgjedhim e cfare mesohet aty dhe cfare stervitjesh bejne mund te jete shume dobet.

Ne shqiperi policia nuk respektohet. Ndoshta nje nder arsyet sepse ka rene standarti, ose nuk i kane me frike si ne kohen e enverit, plus 97 beri te veten. Por njekohesisht kur te rastis me policet. Dalin shume gomer.

Pra ato 3 vjet mjaftojne por nese perzgjidhja dhe mesimet sjane te larta e te perpikta atehere rezultati do jete i dobet pavaresisht nese akademia e policise eshte 3 apo 10 vjet.
 
E degjove Kim sot deri ne 31 e du gati gjykaten

Po tallin menderen me ne.
Ceshte ky, bosi, pronari apo enveri i shqiperise me keto deklarata? Perse nuk cohen keta protestuesit civile tu thone fuck u , meso vendin tned dhe qe ne jmei nje vend i pavarur :p pavaresisht te metave tona :p


Apo ti terheqin veshin kimit lol per zgjedhjet ne amerike dhe protestat atje haha
I would expel everyone of those foreign c :p
 
Po ti po gjen nje rast per te hedhur posht ato 3 vjet shkolle?

Ne shume vende te botes akademia e policise eshte disa jave deri te nen 3 vjet. Varet te lloji policit.

Nese ti thua te ne eshte 3 vjet atehere kjo eshte me shume se ne disa vende. NYPD konsiderohet nje nder me te mirat dhe ketu me sa di une behesh polic pune muajsh.


Pra nga ana e viteve ne jemi mire. Por nga ana ke zgjedhim e cfare mesohet aty dhe cfare stervitjesh bejne mund te jete shume dobet.

Ne shqiperi policia nuk respektohet. Ndoshta nje nder arsyet sepse ka rene standarti, ose nuk i kane me frike si ne kohen e enverit, plus 97 beri te veten. Por njekohesisht kur te rastis me policet. Dalin shume gomer.

Pra ato 3 vjet mjaftojne por nese perzgjidhja dhe mesimet sjane te larta e te perpikta atehere rezultati do jete i dobet pavaresisht nese akademia e policise eshte 3 apo 10 vjet.
Eha krahason policine shqiptare me NYPD

Mir mir
 
Titullin Oficer policie ske shans ta marresh me disa muaj.
Me sa di une titujt varet jo nga academia por nga vitet e pervojes nje por edhe nga shkolla. Jo shkolla academike por shkollimi qe ke.

Per tu bere polic ketu me sa di une duhen minimumi dy vite shkolle te larte pavaresisht lendes.


Kurse nje qe ka mbaruar per kriminalistike, me doktorate, etj do kete titull me te larte dhe ka pervtu paguar me shume.
 
Me sa di une titujt varet jo nga academia por nga vitet e pervojes nje por edhe nga shkolla. Jo shkolla academike por shkollimi qe ke.

Per tu bere polic ketu me sa di une duhen minimumi dy vite shkolle te larte pavaresisht lendes.


Kurse nje qe ka mbaruar per kriminalistike, me doktorate, etj do kete titull me te larte dhe ka pervtu paguar me shume.
he ndaje mendjen tani muaj apo vite lol
 
he ndaje mendjen tani muaj apo vite lol
Muaj akademia e policise.


Per tu ngritur me larte

Vite ne shkolle private. Qe domethene me ate shkollen private po te duash behesh polic per tu ngritur ne detyre ku ka te bej edhe sa vite ke policc.


Ose me shkollen private mund te besh pune ye tjere :p


Pse ben sikur nuk kupton :p
 
Muaj akademia e policise.


Per tu ngritur me larte

Vite ne shkolle private. Qe domethene me ate shkollen private po te duash behesh polic per tu ngritur ne detyre ku ka te bej edhe sa vite ke policc.


Ose me shkollen private mund te besh pune ye tjere :p


Pse ben sikur nuk kupton :p
QR sa e vështirë qeka për tu kuptu?
Prandaj ka kaq shumë barsoleta me polic ?
 
Top