Miss Shqipëria që po trondit Italinë me fotot nudo

WxP

Antarë i Respektuar
Në një bisedë të zakonshme të lë përshtypjen e vajzës së turpshme, por kur shkel në pasarelë bota është nën këmbët e saj. Mund të quhej “miss trishtimi”, sepse ka tërhequr vëmendjen e fotografëve të njohur në Itali, si Franco Fontava apo Adolfo Tavilla në sajë të portretit të egër, e që buzëqeshjen nuk e dhuron lehtë. ثshtë Lorena اika, që ka idhull Klaudia Shifer, dhe që është vajzë e ndjeshme, romantike dhe shumë e butë. Por kur pozon, i ngjason një “bishe” të vogël. I ka hyrë modës që 14 vjeçe për kompani dhe marka të ndryshme në Itali, dhe tani është në pritje të ofertave të mëdha. Por mendimi për t’u rikthyer në Shqipëri, i ka kaluar rrëmbimthi në mendje, sepse në çdo moment dorëzohet nga prapaskenat e asaj bote, dhe mendon se ndoshta nuk është botë për të. Sepse thellë është vajzë e brishtë. “Nëse do të kthehesha në Tiranë, do të ishte një arsye shumë e fortë, dhe ndoshta fillimi i një shkolle këtu”. Ka ardhur të kalojë pushimet në Shqipëri, por nuk e fsheh që është në moment reflektimi për jetën e saj. E ka nisur si miss, pastaj si modele, dhe ka pasion aktrimin. Por tani gjithçka ka dashur ta bëjë e ka bërë për art, edhe pse nuk kërkon të bëhet e famshme. E pranon që nuk ndjehet e lumtur, dhe jeton në një Itali të madhe, ku konkurenca është e fortë dhe ku racizmi ekziston ende. Sapo ka kaluar një eksperienë të tillë gjatë provimit për mbrojtjen e diplomës për designe. Tregon se provimi i diplomës në shkollën 5 vjeçare të modës, që sapo përfundoi ishte një racizëm i hapur ndaj vajzave shqiptare. Nuk i kishte ndodhur më parë të mërzitej aq shumë dhe të binte 5 kg në peshë, kur tregon se si mori një goxha të bërtitur nga kryetarja e komisionit të provimit, kur ajo mori vesh që vajza ishte shqiptare.

E di shumë mirë se bota e modës nuk është fushë me lule. Ka shumë fallsitet e prapaskena. “Që të shpëtosh, duhet të punosh vazhdimisht”, tregon Lorena. Por ajo të paktën aparatin fotografik, nuk ta braktiste kurrë.” Ndoshta kam qenë me fat, që fotografët kanë qenë të aftë të nxjerrin anët e mia më të mira të karakterit tim, edhe kur bëhet fjalë për topless”. Po si e shikon ajo pozimin nudo? “Arti i nudos nuk ka lindur sot, është i vjetër sa e gjithë bota dhe i miklon të gjithë sepse është i bukur”, thotë Lorena. Dhe një topless nga ajo është shumë trullosës, edhe pse ajo këmbëngul, që nuk është pika e saj më e fortë si fotomodele. ثshtë buzëqeshja e pashfaqur, ajo që i tërheq më shumë njerëzit tek ajo. Po ashtu Lorena ka mësuar se arti nuk ka norma, rregulla e paragjykime. Ajo ka marrë guximin duke shkelur në rrugë, që moshataret e saj ndoshta nuk guxonin asnjëhere. “Për mua, fotografia dhe sfilimi mbi tapetin e pasarelës, janë magjia vetë. Kur shkel aty, jetoj në tjetër botë, shishijoj dritat e prozhektorëve, sytë e njerëzve që më ndjekin. Shkel në tjetër realitet”.

Gjashtë vite më parë Lorena mbërriti në Siena të Italisë, për të vazhduar shkollën e stilimit. Dhe kjo jo se kishte ndonjë prirje të veçantë për design, por sepse i kishte hyrë botës së artit që e vogël, dhe dëshirontë të mbetej në këtë fushë. E ky ishte vetëm një fillim. Historia e saj për të hyrë në fushën e modës ishte aq spontane sa ndërsa shoqëronte shoqen, në një kast për modele, zgjedhin pikërisht Lorenën dhe jo shoqen. E kjo nuk është një histori e stisur, por kështu i kishte ndodhur me të vërtetë. Konkurset e bukurisë, ishin shansi që mund t’i krijonin mundësinë për të hyrë në fushën e modës. Edhe pse nuk kishte fitonte të ardhura, ajo merrte pjesë në pothuaj çdo konkurs bukurie, dhe kjo për të patur një CV e mire, që do ta favorizonte për t’i hyrë botës së modës. Por këto ishin si gara, fatsjellëse, pasi po i fitonte konkurset, që në tri vitet e para të qëndrimit në Itali. Shumë shpejt arriti të ishte në nga modelet e kërkuara të Agjencisë Altamoda, duke arritur në 300 euro shpreblim për sfilatë. Më pas kaloi në Agjencinë Nice Models”. Shumicën e kohës ia merrte studimi për “design”, edhe pse thellëthellë, i vetmi profesion i saj dhe për 10 vite do jetë ai i modeles. Pak më parë u shfaq tek “Rai Uno”, si valetë përkrah këngëtarit Gigi D’alessio, vetëm një provë 24 orë dhe u gjend në studion e madhe në RAI. Ishte një dalje, televizive, që solli njohje të reja në fushën profesionale. Dhe mund të quhej fat, kur la Shqipërinë sapo kishte mbushur 14 vjeç. Nuk kishte ndonjë eksperincë të veçantë artistike, veçse disa emisioneve për fëmijë në radio dhe TV Alba, që kur ishte 11 vjeç.

Panorama
 

Attachments

 • Lorena-cika nudo-1.jpg
  Lorena-cika nudo-1.jpg
  17.3 KB · Shikime: 272
 • 1219483669-Lorena-cika600-347.jpg
  1219483669-Lorena-cika600-347.jpg
  20.1 KB · Shikime: 74
 • Lorena-cika nudo-2.jpg
  Lorena-cika nudo-2.jpg
  10.1 KB · Shikime: 71
 • Lorena-cika nudo-3.jpg
  Lorena-cika nudo-3.jpg
  9.3 KB · Shikime: 70

Ado

FISEBILIL-LAH
paska c**a t'mira more :p kjo hahahaha
 
Last edited by a moderator:

agrodolce

Anëtar i Respektuar
Apo stronditet fort italia per fotot e kesaj LOL LOL ketej te gjitha kush mundet me dal me shum nudo neper tv e revista apo me shku me ndonje produtor televiziv shkon shum ne mode ndryshe ska karrier :D " e din pse te kam therrit" LOL LOL
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
mire e ka bo per lek femrat zhvishen ne ditet e sotme
 

angel boy

cun i veshtire
yyyyyppp xhixhi ec aty
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
mire mire e ka bere. e beri per te na zbutur pak marrdheniet mbas shoferit te ambasades
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Lol lol lol lol
 

alfonci

Veri investigatio

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Mbase deshe te thuash dicka me shume por hezitove ngaqe mendove se te thuash dicka mund ta lexojne ato qe nuk duhet. :):):)
Me kuptove ;) nuk desha ta vazhdoja me thelle nejse

Mire ben cupka se edhe ne njerez jemi :)
 
Cfare fytyre sikur ta ken rraf te shkreten, ai lapsi i syve sa shpifur.....
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Apo stronditet fort italia per fotot e kesaj LOL LOL ketej te gjitha kush mundet me dal me shum nudo neper tv e revista apo me shku me ndonje produtor televiziv shkon shum ne mode ndryshe ska karrier :D " e din pse te kam therrit" LOL LOL

Mi ke marre shkronjat qe formojne fjaline nga tastiera...:D
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Boboooooooooo, kjo eshte miss shqiperia?????:eek:hh::isterik:
Kjo eshte ofeze per bukurine femerore more njerez:qaj:
Tamam fytyre per te bere foto "glamour" (qe ne gjuhen fotografike perdoret per nudo)....
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Foto nudo po nxjerrin femrat qe nuk jane vip jo me keto ,cu pa qe eshte vip pastaj :D edhe i shari shan degjuat :p i miri thote jane te gjithe si mua :p
Tashi elegante nuk jane te gjithe po hajt mo :p
Kush e di sa i eshte dashur per te arritur aty :p,per te shfaqur lakuriqesine e saj :D
 

Giovanni

Anëtar i ri
Ajo me siguri eshte e kendaqur me punen qe ben.... po pozuar nudo ne Itali nuk arrihet tek fama....
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Per tu bere fotomodele ne Itali, me aq sa di une (shume ne kete fushe) oferta e pare qe te bejne eshte fotomodele nudo, kjo per shkak te faktit se jo shume veta pranojne dhe sepse eshte me e lehte te fshehesh me ane te fotove difektet e tjera te trupit!
Aparati perqendrohet tek te parmet e te mbrapmet!
Kjo ka gjoks tonik, po barkun po tja masin e ka 84 cm pa frike dhe ka nevoje per stervitje! Vithet, perderisa nuk ja kane marre, do i kete jo te rrumbullakta, ose pa "maje" sic i them une:D

E forta eshte se agjensite gjejne te gjitha fjalet magjepsese per te te mbushur mendjen qe te besh foto te tilla: te thone qe ofertat e nudos i behen vetem femrave te bukuraLOLLOLLOL
Pastaj kur i kerkon te shohesh katalogjet per te pare diferencen midis femrave qe bejne nudo dhe foto normale, kupton diferencen:D
Femrat e bukura ne kuptimin e plote te fjales jane "grrabitur" nga stilistet me me fame!
Ato te shemtuarat bejne foto nudo per te fituar ca lek:D
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Une te them te drejten i jape te drejte cupes :ciaoo: hallall cupo se jo gjithekushe ftohet per foto nudo :bum pse mos deshet ju qe kjo bukuri e rralle te kapte lopaten ne dore e te fitonte buken e gojes :lexim:shume nga yjet e botes ce s'kishin gjera me te bukura per te reklamuar kane bere foto te tilla :lexim:pse valle kjo jo ?:ciaoo:apo dikush ketu ka dertin se do i ngel babait ne dere shtepie kjo :lexim:
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
weo sa mir sa mir per me qit boqen jasht na shqipet ka nevoj botaLOL...po noj shkenctar, noj filozof, noj dokotrr qe na zdrit pak ftyren para botes jo eee, qfar homom imazhi po na jepka mishi i ksaj neve be, ju thoni ishalla zvoglohen kriminelet shqipe neper bot...veq e rrit Zoti qiken se e bukur te koka, mos tja kish kallxu botes halo ma e omel kish qen:D..
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
ua sa jam trondit nncnc pse me beni te ndihem keq e dini qe i kam pike te dobet femrat me hapni dhe tema me foto provokuese o zot o zot cvdekt lali per ty mi lakuriqe se mke trondit jasht mase :):)

p.s per temen mire e ben ka gjet menyren me berr lek shume dhe pa lodhje
 

ana88

vlonjate tipike
hajde misss qe ishte,i duket vetja super asaj,pika me miset tona
 

sabah

Anëtar i Respektuar
Boboooooooooo, kjo eshte miss shqiperia?????:eek:hh::isterik:
Kjo eshte ofeze per bukurine femerore more njerez:qaj:
Tamam fytyre per te bere foto "glamour" (qe ne gjuhen fotografike perdoret per nudo)....
Kjo rrezik te ket marre pjese ne ndonje konkurs seksi oral qe i eshte bere fytyra ashtu.Po tani c mbeti kesaj .Apo do kerkoje demshperblim si ingrid gjoni per videon nudo te xhiruar ku krahas seksit merr edhe heroine.
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Cfare jane kriteret per te qene miss ne shqiperi? Nese fitohet me seks per ndonje te jurise apo ata qe e organizojne missin, e ka fitu goca... bravo i qofte LOL
 
Top