Mitra!

Endrra

VIP
V.I.P
Ky organ i mahnitshëm është mitra ..
Pothuajse të gjitha gratë kanë lindur me këtë organ të mrekullueshëm, por shumica prej nesh kurrë nuk e kemi parë atë në të vërtetë.
Eshtë e gjatë rreth 7 cm dhe e gjerë 5 cm.
Mitra punon shumë dhe për pjesën më të madhe të jetës sonë, ajo është pothuajse gjithmonë e zënë.
Ky organ zgjerohet më shumë se 100 herë më i madh se sa për të akomoduar një embrion.
Çdo muaj ajo vetë-shkatërron, hedh dhe rindërton investimin e saj dhe përmes saj eliminon menstruacionet për shkak të tkurrjeve. Dhimbja menstruale është pra dhimbje e mitrës dhe jo e vezoreve.
Mund të mbajë deri në 150 herë peshën e vet. Është i vetmi organ i aftë të krijojë një organ tjetër: placentën. Është e lidhur me ju. Ankth, nëse keni pak ankth, nëse relaksoheni, relaksohet gjithashtu. Në të njëjtin organ, jeta është e përbashkët, sepse ka gra që i dhanë jetë deri në 15 fëmijëve me këtë organ. Është zemra e dytë e nënës, sepse aty është formuar zemra e fëmijëve të saj.

Nga faqja "Vendi i fëmijëve"FB_IMG_1609919944861.jpg
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Aj embrioni si krijohet ju lutem se jam injorant ne kte fush e se di flm
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Aj embrioni si krijohet ju lutem se jam injorant ne kte fush e se di flm
Nuk jua heq njeri atributet e pllenimit jo
ceshtja eshte se embrioni rritet brenda nesh , dhe cdo ndjesi (qe ju as ne enderr sdo keni shancin ta provoni) qe provohet gjate rritjes dhe deri ne lindje ,jane emocione qe vetem femra mund ti provoj!
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Nuk jua heq njeri atributet e pllenimit jo
ceshtja eshte se embrioni rritet brenda nesh , dhe cdo ndjesi (qe ju as ne enderr sdo keni shancin ta provoni) qe provohet gjate rritjes dhe deri ne lindje ,jane emocione qe vetem femra mund ti provoj!
Kyt e di po thash mos noshta naj femer tjetër mundet me e ba kyt ose te mashkulli mu kriju ky embrioni.
 

Marla

¯\_(ツ)_/¯
Themelues
Ky organ i mahnitshëm është mitra ..
Pothuajse të gjitha gratë kanë lindur me këtë organ të mrekullueshëm, por shumica prej nesh kurrë nuk e kemi parë atë në të vërtetë.
Eshtë e gjatë rreth 7 cm dhe e gjerë 5 cm.
Mitra punon shumë dhe për pjesën më të madhe të jetës sonë, ajo është pothuajse gjithmonë e zënë.
Ky organ zgjerohet më shumë se 100 herë më i madh se sa për të akomoduar një embrion.
Çdo muaj ajo vetë-shkatërron, hedh dhe rindërton investimin e saj dhe përmes saj eliminon menstruacionet për shkak të tkurrjeve. Dhimbja menstruale është pra dhimbje e mitrës dhe jo e vezoreve.
Mund të mbajë deri në 150 herë peshën e vet. Është i vetmi organ i aftë të krijojë një organ tjetër: placentën. Është e lidhur me ju. Ankth, nëse keni pak ankth, nëse relaksoheni, relaksohet gjithashtu. Në të njëjtin organ, jeta është e përbashkët, sepse ka gra që i dhanë jetë deri në 15 fëmijëve me këtë organ. Është zemra e dytë e nënës, sepse aty është formuar zemra e fëmijëve të saj.

Nga faqja "Vendi i fëmijëve"Shiko fotografinë 1770800
Iiiii sa e vogel!!! E ku qendron femija 9 muaj me aq kg ketu? Lol
 

Marla

¯\_(ツ)_/¯
Themelues
hapet e pra me shume 100 here
qe i bie 70 cm ..apo e lexusha gabim une? lool
Mrekulli pz.

Me falni se lexova vetem titullin dhe pashe foton lol
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Mua nipcja me solli te kjo tema , se merak na ka mbetur llambo ziu

pa me kto marmitat si kam punet mire hic une lool
 

Marla

¯\_(ツ)_/¯
Themelues
Shyqyr qe se kam lexu para se te kisha ber femijet .. se kushedi ca vendimi do kusha marr ?
Femijet behen kollaj fare mi gjithe qejf madje. Lol
 
Top