Mode apo budallallek???

Po flas pa fjale te medha sic shoh te formulohen ca tema ktu...
Eshte bere si semundje del xhiro amon o zot zhvishen vajzat me rripa me pantallona te shkurtra (te shkurtra u thencin) me mini po cfare mini se kush e kush me nxjerre sa me shume gjona ne selamet....:eek:hh:
Ka plas e zhveshmja madhe nen etiketen e ndjekjes se modes....
Mjere cunat e shkrete cju shohin syte...:eek:hh:
Cfare etikete do i vinit ju kesaj???
Mos thote kush se vishen vetem moshat e reja jo eshte bere si semundje kus e kush te bjere ne sy me shume...
Nese je normal e veshur jo mo se sti hedh syte kush..:ciaoo:
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
Me fal po ku jeton ti ?
 

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
une pardie pashe nje plake pa dhembe qe kishte veshur nje mini fund te bardhe dhe te tejdukshem,dhe i dukeshin breneveket qe kishte veshur...............
keshtu me sy te pare dukeshe shume sexy por kishte harruar pa hekurosur lekuren,aahahahahahaha LOLLOLLOLLOL
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Nuk e di po kjo veshja e minifundeve super mini apo pantallonave teper te shkurtera sikur u be nje cik boze..nuk e id sa ma mbeshtesin djemte kete mendim por mendoj se perhere e me teper djemte po terhiqen nga veshjet normale t evajzave,sikur spo i ben me pershtypje minifundi i gocave.......dhe ato te shkretat qe kputen edhe maje takave,edhe me minifund........
Dicka qe kam pare kur kisha dale shetitje:
siht enje vajze e kisht eveshur nje tip fustani elastik qe e ngre e ul sa te duash!!!..u keput duke e ngritur cdo hap qe hidhte se kujtonte se po i ulej..po me sa verejta vec tallje nga ana e mehkujve mori!!!!!!!
 

bella

Anëtar i Nderuar
Po flas pa fjale te medha sic shoh te formulohen ca tema ktu...
Eshte bere si semundje del xhiro amon o zot zhvishen vajzat me rripa me pantallona te shkurtra (te shkurtra u thencin) me mini po cfare mini se kush e kush me nxjerre sa me shume gjona ne selamet....:eek:hh:
Ka plas e zhveshmja madhe nen etiketen e ndjekjes se modes....
Mjere cunat e shkrete cju shohin syte...:eek:hh:
Cfare etikete do i vinit ju kesaj???
Mos thote kush se vishen vetem moshat e reja jo eshte bere si semundje kus e kush te bjere ne sy me shume...
Nese je normal e veshur jo mo se sti hedh syte kush..:ciaoo:

Une jam 28 vjece, kam nje trup normal...kam shije dhe gusto normale....Nuk e di ca eshte mode apo budallallek...Nuk dua te jap vleresime apo gjykime.

Me vleresoni dhe gjykoni ju mua...sepse une jam nje nga keto vajza qe ti ina permend :D

Dmth...vesh pantallona te shkurtra fare...dekolte dhe minifunde...Vishem si mua te me pelqen....Me shohin apo jo djemte, te shkrete apo jo ....sme intereson shume...edhe nese me shohin, mire e bejne,le te shohin, jam e zonja e vetes :p

Kur trupi im, me pelqen, ma lejon qe ti vesh keto rroba.....vesh fund te shkurter me nje kanatjere paksa te hapur, e shoh veten ne pasqyre dhe me pelqen....nuk kam as bark lluq dhe as kofshe me celulite...keshtu qe nuk ja shpif as vetes dhe as te tjereve LOL.....ATEHERE A NUK ESHTE ME MIRE QE TE VISHEM UNE KESHTU DHE JO NJE BULLICE E CILA NXJERR TULE PA PIKEN E SHIJES LOL LOL

p.s kam qene edhe e shendoshe dhe e di shume mire qe nuk kane lezete keto rroba ne nje trup jo te rregullt :D
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
inushe inushe ...me pak a me sh...po i drejtohesh temes time qe e kundershtove aq forte.....[e ketu po gjykon ti me duket]

sa per temen.....secili ka shijet e veta:) nqs femrave atje i duket qe eshte okey dhe NE MODE te dalin me sh cveshur se sa veshur eshte thjesht prob tyre...
eshte e njejta gje si me make-upin e fort ne mes te dites....
e ben dhe edukata kete pune...

se kush ka pune serioze nuk do vej e veshur me nje mini-hic-fund ne pune....
ose kush ka shkolle qe respektohet....
nejse...

ky eshte degradim sipas meje....

femra sdi me te respektoj veten e saj ne radh te 1....
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
beh edhe un vishem shekshi (e jo volgare) amo e boj per vete pra m'plq me pa veten veshur shekshi..e vertet qe duhet mos me kalu limitin se ska gjo marifet me ja kallxu ton botes, kalon per k*rv mandej edhe nqs nuk je + nuk duhet as me ngatrru stinet amon (shoh femna qe dridhen be sikur jon tu vdek e nuk mbulohen diminit) e sidomos nuk duhet me ngatrru plazhen me qytet..
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Une pashe dhe e thashe ne nje postim tjeter ne Shqiperi pashe paradoksin ku ΚΠRΛA vesh me shume rroba se vajzat kur dalin xhiro :)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
o bellla po une jam me se esigurt qe ti nuk vete ne pune me pantallona sa me te shkurta dhe me kanatjere sa me transparente!

sbehet per kete kategori fjala....

ato roba po vishen kur vete ne plazh...ose kur vete te vraposh ne park apo ku di une...ama jo gjithandej!
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Kush ju ka rrejt se meshkujt terhiqen vetem nga keto vajza ???
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
epo meshkujt te jen budallejn mos ja hedhin syte ketyre....zhgenji....cdo mashkull i shef...po sdo te thot dhe qe i shef me mendimin "me kete vajze sigurisht do mund te kem nje lidhje serioze...biles mund tja prezantoj dhe mamase te veshur si eshte ne kete moment...."
thjesht mendojne "sa e mire eshter per ta .... dhe eshte nje K........"
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
o bellla po une jam me se esigurt qe ti nuk vete ne pune me pantallona sa me te shkurta dhe me kanatjere sa me transparente!

sbehet per kete kategori fjala....

ato roba po vishen kur vete ne plazh...ose kur vete te vraposh ne park apo ku di une...ama jo gjithandej!

pikerisht ka vende ku mund te vishesh ashtu,por jo edhe te shkosh ne markate edhe te ngjash sikur po ben parade mode!!!!!!!!
ps:me pelqeu ky mendim e te citova!
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Tani ju ka zene meraku pse te tjeret vishen ekstravagante dhe ju te "thjeshtat" po humbisni interes ?

Per mua eshte budallek te diskutosh dicka te tille. Kushdo vishet si ndjehet rehat me veten. :)
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
NUk mendoj qe eshte as mode as budallallek!

Nuk gjykoj nje femer pse vesh minifund apo pantallona te shkurtra: nese permbush te gjitha kushtet fizike apo estetike le te vishen ne menyre te tille.
Sinqerisht me kenaqen syte kur shoh femra me minifunde dhe me shale pa celulit...
Ajo qe per mendimin tim u mungon shume vajzave ne Shqiperi eshte MUNGESA E ESTETIKES, dhe ketu flas per standartet e mia estetike, te cilat jane shume shume te rafinuara!:D
 

bella

Anëtar i Nderuar
o bellla po une jam me se esigurt qe ti nuk vete ne pune me pantallona sa me te shkurta dhe me kanatjere sa me transparente!

sbehet per kete kategori fjala....

ato roba po vishen kur vete ne plazh...ose kur vete te vraposh ne park apo ku di une...ama jo gjithandej!

sweetzzinne....po flitet ne pergjithsi si vishen vajzat dhe nuk u percaktua vendi.
Une ne pune sigurisht qe vishem jo me minifund, por as me pantallona te gjata e golf nuk vishem.Vishem thjeshte dhe bukur, mund te kete dekolte dhe mund te kete raste qe vesh edhe fund te shkurter.Asgje ekstravagante apo vulgare.
Jo nuk i vesh vetem ne plazh dhe per vrap ato rroba.I vesh paradite por edhe mbasdite nese dua, nese me pelqen.I vesh kur une dua ti vesh.Nuk pyes boten.Thashethemet dhe fjalet apo etiketat qe mund te na vene ne vajzave behen edhe me veshje edhe pa veshje. (PO FLAS THJESHT ASHTU SI E DO TEMA, PA FJALE TE MEDHA :D)


Tani ju ka zene meraku pse te tjeret vishen ekstravagante dhe ju te "thjeshtat" po humbisni interes ?

Per mua eshte budallek te diskutosh dicka te tille. Kushdo vishet si ndjehet rehat me veten. :)

Veshjen nuk e ben njeriu.....Sigurisht qe moderimi, gustoja kane syrin e tyre........Jam dakort me Nostren ne kete pike.

Keto tema jane vetem per te gjykuar, dhe asnjehere diskutimet nuk kane lidhje me temen, devijojne.
 
Last edited by a moderator:
NUk mendoj qe eshte as mode as budallallek!

Nuk gjykoj nje femer pse vesh minifund apo pantallona te shkurtra: nese permbush te gjitha kushtet fizike apo estetike le te vishen ne menyre te tille.
Sinqerisht me kenaqen syte kur shoh femra me minifunde dhe me shale pa celulit...
Ajo qe per mendimin tim u mungon shume vajzave ne Shqiperi eshte MUNGESA E ESTETIKES, dhe ketu flas per standartet e mia estetike, te cilat jane shume shume te rafinuara!:D
dakort me ty goce.shume bukur e ke thone.....MUNGESA E ESTETIKES...ATY ME QENDRO...Po kur je si fuci e me vesh minifund ...shiko ka rroba qe vishen vetem per mbremje apo festa ne sdime ti dallojme kto gjona i veshim me rast e pa rast....pak e egzagjeruar menyrat e veshjes se vajzave tona vertet....gje qe se gjen tek vajzat e huaja...jane me te thjeshta ne veshje..

Une pashe dhe e thashe ne nje postim tjeter ne Shqiperi pashe paradoksin ku ΚΠRΛA vesh me shume rroba se vajzat kur dalin xhiro :)
e ke thone si duhet....:)
 
Last edited by a moderator:

Loyalty

Anëtar i Nderuar
dakort me ty goce.shume bukur e ke thone.....MUNGESA E ESTETIKES...ATY ME QENDRO...Po kur je si fuci e me vesh minifund ...shiko ka rroba qe vishen vetem per mbremje apo festa ne sdime ti dallojme kto gjona i veshim me rast e pa rast....pak e egzagjeruar menyrat e veshjes se vajzave tona vertet....gje qe se gjen tek vajzat e huaja...jane me te thjeshta ne veshje..

Te them te drejten, ne te huajat i shohim gjithmone me sy tjeter, por e kemi shume gabim!
Une mendoj qe te huajat nuk kane "kripe", dmth mund te kene bukuri apo finese, po veri cfaredolloj veshjeje nuk bien ne sy sa vajzat shqiptare!
Une kur dal xhiro, rralle here me terheqin vemendjen vajzat e tjera..Me duken te gjitha njelloj pak a shume!
Ndersa ne shqiperi ndodh e kunderta..Vajzat ndryshojne nuanse sapo ndryshojne veshje!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Vajza shume ne trende jeni :lexim:vec vazhdoni se ma kenaqet syrin :ciaoo:ashtu keshtu po kam probleme me gjumin dhe kur ju shohe keshtu hapi syte sa me shume :eek:hh::eek:hh:keshtu me lodhen syte dhe flej me rehat :ciaoo:
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Problemi nuk qendron vetem tek gocat por edhe te meshkujt mos e harrojme kete... ndoshta duam te hecim me kohen por bejme gabimin ti paraprijme kohes.... fatkeqsisht kete e shikojme shume... ne syte e mi te pakten duken te gjithe qe kane jetuar ne ish bllokun komunist..... Ruse Moldave Bullgare Rumune kane pak a shume te njejten ''ideolgji'' per menyren se si te vishen
 

metiboy

G-lan-G
vajzat shqiptare kur te veshen thjeshte jon em te bukura se kur t ekeshyr me percjell moden
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Ke femer kam takuar qe vjen nga shtete te huaja ne Shqiperi kete vere me ka thene pa iu dridhur syri qe vajzat shqiptare vec bukurise natyrale, kane shume stil dhe larmi ne te veshur.

Me pak fjale, te dehin :)
 

kapetani79

Anëtar i ri
ka nga ato me mini dhe ato me fustan siper pantollonave hahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 

bella

Anëtar i Nderuar
Koncepti i te veshurit mire apo keq eshte relativ,origjina e paragjykimit vjen nga ata njerez me nje mendesi gati gati primitive pa dashur te jem ne kete rast une paragjykuese,po nese jemi me pak openminded *(mendjehapur)do kuptojme qe veshja nuk eshte gje tjeter vecse nje zgjedhje dhe asgje me shume,qe nga vete njeriu tregon vecse stilin e tij dhe jo karakterin apo ndonje gje tjeter qe karakterizon kete person,ne nuk jemi askush qe te drejtojme gishtin kundrejt zgjedhjeve te tjereve e aq me pak te kritikojme ato,sepse nese nje gisht eshte i drejtuar nga ata tre te tjere jane drejtuar nga ne. Jane ato femra qe kane vetevleresim te ulet per veten dhe ato qe ndjejne pasiguri per meshkujt e tyre para ketyre femrave qe ngrene zerin kunder te veshurit *ekstravagant*dhe nuk eshte aspak e vertete qe meshkujt mendone ashtu per femra te tilla,po perkundrazi deshirojne te benin nje shkembim me momen qe kane ne shtepi e qe rri gjhte diten ne ballkon duke share kalimtaret e bukura ne rruge,te ashtuquajtura Rrugaçë,(koncept abstrakt ky per mendimin tim)komshien me pantallona te shkurtra,apo vajza te cfaredoshme qe nena natyre i ke dhene stil edhe sharm,qe partneri admiron gjithe deshire,megjithate i kuptoj sepse nuk eshte e lehte te dalesh ne rruge me te dashurin e te shohesh qe ai as nuk e ka vene re fare qe ti ke veshur dicka te re sepse eshte dikush tjeter qe ka dicka me interesante per ti ofruar,ky eshte realiteti prandaj ju meshkuj vazhdoni diskutoni me shoket per bukurite e natyres dhe shajini perpara grave qe ato te flene te qeta,ndersa ju femra ,kujdesuni me shume per veten qe mos te ndjeni rrezik te jashtem.kujtoni qe NUK E BEN VESHJA PRIFTIN.
 

§*dori*§

ღ..in stanby..ღ
jam thjesht dakort qe ca veshje duhen kategorizuar........veshje per diten,punen shetitjen,veshje per festa mbremje etj..................un kur dal me pi kafe ktu per zotin sdal dot me taka dhe fustan...........nuk ja dal dot........dal ne disco ok vesh mini taka lyhem etj etj...........per rastet e tjera do me dukej vetja si peshku pa uje se ktu nuk paraperdorin rroba te bukura gjate dites apo tako........ncuq...........gjithsesi ne shqipo jemi shum te dhene pas veshjes edhe ktu ua marrim ne kthese dhe atyre qe veshin gjith rroba firme si gucci cavalli etj...........
 

njoni

llahtaria vete
....
Mjere cunat e shkrete cju shohin syte...:eek:hh:
:

Ndaj edhe kan plas perdhunimet ne mase. Jo me larg se sot, gazeta kishte shkruar per 2 femra nga 15 vjec, qe ishin perdhunuar nga dy te rinj ne moshe 19 edhe 20 vjec.

Kto jan pasojat e ngrohjes globale, normale si te dalin femrat pa breke edhe perdhunime do kete.

lol
 

krutonja

Anëtar Aktiv
Ka nje vend dhe kohe per thjeshtesi, por ka nje vend dhe kohe per ekstravagance. Gjithashtu, ka nje ndryshim shume te madh mes veshjes moderne dhe veshjes "cheap" (vulgare). Ata qe e ndjekin moden dhe njohin haute couture (alta moda) dine ta bejne fare mire dallimin mes nje prerje vulgare dhe nje prerje moderne. Rendesi nuk ka vetem veshja, por edhe menyra se si ajo veshje vishet, dmth sjellja qe vjen me te.
 

Jeta

Anëtar i Respektuar
Disa vajza me (pa) rroba te shkurtera fare qe mbulojne vetem pjeset me intime, me lene pershtypjen se kane harruar t'i veshin pantollonat ose bluzen.
 

albgrl

GIRLICIOUS
Nese ke trupin per nje veshje te tille, me minifund apo me bluze te shkurter pse mos ti veshesh. Nje femer qe ka trupin ne forme do i shkonin shume ato rroba. Mgjth, jam e mendimit qe te pakten ne shkolle te vishesh pak me serioze. Cdo lloj rrobe ka vendin e saj, shoqeria ka rregulla. Nuk me duket moderne te veshesh bluza apo kanatiere me gjysem gjoksin jashte para profesorit, apo me mini qe kur ulesh......!!
E mbaj mend ne nje show qe stilistja i tha modeles, vishu sexy jo "slutty" (e perdalur). Moderne s'do te thote qe te nxjerrim sa me shume pjese te trupit jashte. Per mendimin tim moderne eshte ajo rrobe qe i pershtatet trupit tend, qe edhe nese je e shendoshe do biesh ne sy.
 
jam thjesht dakort qe ca veshje duhen kategorizuar........veshje per diten,punen shetitjen,veshje per festa mbremje etj..................un kur dal me pi kafe ktu per zotin sdal dot me taka dhe fustan...........nuk ja dal dot........dal ne disco ok vesh mini taka lyhem etj etj...........per rastet e tjera do me dukej vetja si peshku pa uje se ktu nuk paraperdorin rroba te bukura gjate dites apo tako........ncuq...........gjithsesi ne shqipo jemi shum te dhene pas veshjes edhe ktu ua marrim ne kthese dhe atyre qe veshin gjith rroba firme si gucci cavalli etj...........
shume dakort me keto qe thua Dori....sepse cdo rast do veshjen e saj e smundesh te hipesh ne autobus me mini apo te blesh domate...
E di pse e nisa kte teme po bisedoja ne msn me nje shok qe me tha shprehimisht keshtu...'Jemi bo me ul syte poshte lal kur kalojne femrat gjysem zhvesh qe gati gati kane harruar rrobat ne shpi...cte bejme tha ishalla ulet denimi per perdhunimet se jom duke i thene burgut hapu'....
 

Trendelin

FULL OF PATOS
Mua kjo tema me duket vec per te gjykuar se si vishen te tjeret duke heq veten normalisht nga ai grupi i "te degjeneruarve/arave", te shveshurave, jo jo, larg qoooofte!!!

Secili vishet sipas mundesive, standarteve te veta te jeteses, kontekstit shoqeror, rastit, edukates, mbi te gjitha gustos, etj etj etj.

Kush vishet vec qe ti hedh syt dikush, ateher le te dali dhe pa mbadhje ne rruge, nese vec nje hedhje syzh eshte cfare po kerkon.
 
Top