Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

Hera

Banned
Ora e humbur

Ora rrin e heshtur
mbi mur .
Por tik taku I saj
tregon kohen e humbur...
Humbem te takoheshim
Humbem te prekeshim
bashke..
Humbem te shijonim
ç'mendurit tona
Humbem te mos thonim
mos ik...
Humbem Jo se donim te humbim
por ora kishte ecur me shpejtesine
e saj !!!!

eded61f00f67510043534754b76e2587.jpg
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Eshte shum e cuditshme qe nje i panjohur te te njoh me mire se ata qe ke rreth e rrotull.
Isha ne ashensor dhe nje djale po me shikonte drejt e ne sy, u tremba pasi mu duk si ato manjaket neper filma.
Ula koken dhe po beja sikur po shihja kepucet,por me vuri ne siklet.
Me ne fund arrita ne katin e 5,perpara se te ikte mi nguli serish syte.
Pasi me pa mire e mire vijoi:-"Qenke shum e bukur,edhe pse je lyer serish nuk e mbulon dot trishtimin qe ke ne syte e tu".
Ngela per nje cast nuk thash asgje,por vazhdova drejt kafenese.
U ula ne tavolinen ku me prisnin ato te dyja.
Ato po qeshnin dhe une qe hyra ne mendime.
Dikush qe te sheh 2 minuta te kupton gjendjen shpirterore,e dikush tjeter qe ke vite qe rrin me te nuk thote asgje.
Jeta eshte shum e cuditshme.
 
Mes dritash përhumbem si të ishte errësirë,
Ndalem mendueshëm e ulem diku,
Buzëqesh me veten, e marr me te mirë,
Pastaj endem rrugëve, çapitem kuturu.


Kapem pas ëndrrash e pastaj drithërohem,
Se di në jam zgjuar apo ne gjumë,
Mjafton te jesh me mua nuk dua te zgjohem,
Mos ik, mos më lër, rri e ca me shumë.


Rrugëve endem e s'di nga t'ja mbaj,
Nuk i shpetoj dot siluetës dhe syve të saj.
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Mes dritash përhumbem si të ishte errësirë,
Ndalem mendueshëm e ulem diku,
Buzëqesh me veten, e marr me te mirë,
Pastaj endem rrugëve, çapitem kuturu.


Kapem pas ëndrrash e pastaj drithërohem,
Se di në jam zgjuar apo ne gjumë,
Mjafton te jesh me mua nuk dua te zgjohem,
Mos ik, mos më lër, rri e ca me shumë.


Rrugëve endem e s'di nga t'ja mbaj,
Nuk i shpetoj dot siluetës dhe syve të saj.
Sa e bukur. Ta vjedh?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Ne ditet e diellta,po aq dhe ne ato me shi.
U gjendem mes resh dhe stuhish,po aq dhe ne perendimet e kuqe ,ne agime te hershme.
Nen hijen e nje tantelle te holle shpirti,vjen dhe iken,iku dhe vij.

Dhe kjo eshte magjia e nje trajte ndjenjash qe paqe s`kane por dhe luften s`duan.
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
couple hug GIF
Sa e madhe eshte dashuria qe kam per ty .Eshte shume e madhe si nje Keshtjelle me mure te larta, qe ka vetem nje porte
Kur futesh ne te kjo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre,dhe per te te lene ne gjelberimin e pafund te kopshteve te saj...ja ku jam e humbur ne te .Jam e humbur ne kopshtin e Keshtjelles tone ,ketu do jem gjithmone asnjehere nuk kam per tu larguar.Te dua,te dua kaq shume sa ne kete kopesht dua te dergjem ,ne kete kopesht ku dashuria jone lulezoj ,ne Keshtjellen tone ku dashuria mbreteroj ...pikerisht ne kete vend ku une dhe ti u bem te pa ndare,sepse une tashme jetoj tek ti ashtu sic jeton ti tek mua.Je ne cdo rrahje zemre dhe perjetsisht do te dua.
 
Puhizë

Ka momente kohore qe ne mendjen time shnderrohen ne vende, hapesira pafund, sa te gjera e te gjata aq edhe klaustrofobike.
E gjej veten ne bote te panjohura jashte kontrollit te arsyes njerezore.
Dhe mrekullohem ne ...mendjen time, i magjepsur nga universe per te cilat nuk dija asgje nje çast me pare.
I perhumbur dorezohem dhe lejoj te me çojne larg.
Ndjehem si puhiza e lehte qe ledhaton gjithçka, pa u bere as pronar e as skllav i asgjeje.
Nuk i perkas ketyre vendeve qe perpiqen te me kufizojne trupin.
Nuk jam, nuk dua te jem...
Mund ti lejoj te me çojne ku te duan, pa u ndjere e pa kuptuar.
Mund edhe te zhdukem, fikem por nuk dua ti kundervihem.
Lejoj te me shoqerojne gjithandej, sikur mos te kisha ekzistuar kurre, pa perfituar e pa humbur asgje, njelloj sikur te isha asgje.
Fikem, mes ketyre vendeve e boteve, fikem dhe ne heshtje i mbyll ne perqafimin tim.
PS-Jo, nuk pi bar🤣
As verë me shume se dy gota😝
E pranoj ama qe neser kam takim te psikologu🤣😝
 
E kuqe!


E kuqe,
Si bluza e saj,

E kuqe,
Si buza e saj,

E kuqe,
Si domatja,

E kuqe,
Si lulekuqe,

E kuqe,
Si luleshtrydhe,

E kuqe,
Si zjarri,

E kuqe,
Si rubini

E kuqe,
Si Marsi,

Kjo vere kaq e kuqe
Ne gote kristali...


Gezuar!
 

Bukowski

Gjumash
Perpara se te braktisesh lulen qe te fali bukurine dhe aromen e saj, perpara se te shkosh te nje lule tjeter me e bukur.
Ndalu! Ujite vec nje here! Dhe ti do te shikosh lulen me te bukur ne bote.
 

Marla

Themelues i Forumit
Ehhh lemza ...:emoji_slight_smile:

Nën shi ecte pranvera
me këmbët e saj thatime dhe të gjata mbi asfalt
kyçur mes rrotash motorësh basmash lëkurash
kardiogrami im paraqitej si mos më keq atë ditë
çka pritet do të vijë një ditë kur s’e pret
do të vijë në vetmi
pa terhequr pas vetes
ata që tashmë janë nisur
luanin koncertin e parë të Bethovenit nën shi
do të ngjisësh shkallët pa mua
një zambak gjendet në katin e fundit të shtëpisë në ballkon
nën shi ecte pranvera
me këmbët e saj thatime dhe të gjata mbi asfalt
je ulur mu ballë meje nuk më sheh
i buzëqesh një trishtimi që tymos diku larg
pranvera të largon nga unë të shpie tjetërkund
e një ditë nuk do të kthehesh më do të humbasësh në shi.
 
Top