Momenti kur kamioni që peshon 108 ton shemb urën në Itali

Arfenilla

Themelues i Forumit
[video]http://video.corriere.it/crollo-cavalcavia-milano-lecco-ecco-momento-cui-ha-ceduto-ponte/f7aec334-9dc7-11e6-9ab9-47f866be7cc7[/video]Ky është momenti kur një kamion ka rënë në mbikalimin e superstradës Milano-Lecco në Itali.

Si pasojë e incidenti fatal ka humbur jetën 68 vjeçari Claudio Bertini, një mësues fizike në pension ndërsa 4 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur, mes tyre edhe një fëmijë 12 vjeç.

Shkak për shembjen e urës sipas mediave italiane është bërë ngarkesa tej normave e kamionit pesha e të cilit ishte 108 ton dhe nuk kishte autorizim për të kaluar në atë mbikalim. /albeu.
 
Top