Monumentet më të shëmtuara në Botë

PiNkY

Anëtar i Nderuar
CNN ka publikuar disa nga skulpturat më të shëmtuara në botë sipas gazetarit Iain Aitch. Mes tyre edhe monumenti i Papa Giovanni Paolo II, i inauguruar në 2011 ne Romë, Itali. /BalkanWeb/

166221.jpg


166222.jpg


166223.jpg


166224.jpg


166225.jpg


166226.jpg


166227.jpg


166228.jpg


166229.jpg
 

DeliriumMind

Disconnect to Riconnect 💫
Titulli: Monumentet më të shëmtuara në Botë

Kto jan hic miiiiii
54331.jpg

9378-statue-curiose-nel-mondo-00000statue-700-jo10.jpgFrogner Park Babyfighter - Oslo, Norway

54327.jpg

The Child-Eater Fountain - Bern, Switzerland

54337.jpg

54336.jpg

The Kafka Museum Entrance - Prague


54339.jpg

54341.jpg

Man and Skull - Prague


54345.jpg

54348.jpg

Fountain of Virtues - Nuremberg

54362.jpg

Tubingen University - Germany


buddhacock.jpg
himeji castle japan

f6d89aa841e8e00aaffbfc2d9cefd514.jpg


itmoves.gif

HAESINDANG PARK, SOUTH KOREA

dc-statue1.jpg
South Korea
 

DeliriumMind

Disconnect to Riconnect 💫
Titulli: Monumentet më të shëmtuara në Botë

tronditese do te thoja un hahahhaha
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Monumentet më të shëmtuara në Botë

Wtf?? Kur jane ndertuar kto? Nqfse kane vite, lind pyetja si i kane lejuar te ndertohen ne ato kohe kur shoqeria ka qene me fanatike?
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Monumentet më të shëmtuara në Botë

Ta shohesh nga afer ajo e Kafkes nuk eshte aq e keqe :D
Biles levizin sa majtas djathtas
380573_124357897728709_23315991_n.jpg
 
Pe: Monumentet më të shëmtuara në Botë

Nje nga monumentet me te vizituara ne GRAND PLACE Bruxelles eshte Manneken Pis :)
Nje djale i vogel qe urinon, dhe sinqerisht ajo statuje mua personalisht me pelqen shume!
Manneken_Pis_Brussel.jpg
 
Redaktimi i fundit:
Top