• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mosha ideale për të lindur

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Shkenctarët nga kolegji mbretëror I obstetrisë dhe gjinekologjisë( Në Britaninë E Madhe) këshillojnë se mosha më optimale për një femër për të lindur është 20 deri në 35.
Ata kryen një studim të gjatë dhe provuan se shancet për dështim, lindje të parakohshme, lindjet me operacion dhe komplikacione të tjera të ndryshme gjatë lindjes janë më të mëdha pas moshës 35 vjecare. Për më tepër, një femër nën 35 vjec ka 31% shans për të pasur një fertilizim invitro të sukseshëm, ndërsa femra mbi 42 kanë më pak se 5 %.
Shkenctarët e kanë kryer këtë studim pasi kanë vënë re tendencën e femrave për të lindur midis moshës 35 dhe 45, periudhë pasi kanë bërë karrierë dhe janë martuar.beauty
 

abstraction

Carpe Diem
po gjithashtu dhe per meshkujt Lol, nuk duhet te presin shume psh te shkoj mashkulli nja 40 vjec. E nxjerr materialin dhe ai me difekte. Ne moshe mire qe u punon thuaj. :D
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Per meshkujt po ashtu maja e moshes eshte tek 30-35, sic dhe tek femrat...
Por meshkujt kan "dhuraten" qe prodhojne spermatozoid tere jeten ( mbas pubertetit), edhe nqs cilesia dhe sasia nuk eshte e njejta ne pleqeri....
 

Opium

Dyrrah
Me mir te lindi femra ne nje mosh tek 30. Pasi esht ven re qe dhe trupi i saj deformohet.
Shum gra pas lindjen nuk mbajn dieta apo trupin ne forum dhe kjo sjell dhe deformime ose rritje ne pesh :)
 
Top