Moska: eshte gati "Satana"2

Lauri

Anunnak
Moska deklaron se ka krijuar armën ‘Satana2’, një krijim atomik që mund të shkaktojë shkatërrim nga Teksasi në Francë. Kjo deshmon se bota nuk ka më iluzione: Gara e armatimeve jo vetëm që nuk është ndalur, por po bëhet më e frikshme.

Pas raportimeve se Kina ka testuar një raketë bërthamore (Dongfeng-41) kaq të frikshme, sa mund të shkatërrojë Londrën brenda gjysmë ore, ja ky vjen një lajm nga Rusia.

Rusia madje po përgatitet të testojë armën nukleare e cila është aq e fuqishme sa mund të shkatërrojë një shtet të tërin në pak sekonda.
“Satan 2” thuhet se është arma më e fuqishme e krijuar ndonjëherë në teknologjinë e armëve të shkatërrimit, dhe aq ‘e zgjuar’ sa mund t’i fshihet radarëve të shteteve e armike.
Kjo armë po prodhohet me qëllimin që të mbjellë frikë në zemrat e shefave të ushtrive në Perëndim, pasi nuk ka asnjë sistem të mbrojtjes anti-raketa që mund ta ndalojë.
Emri zyrtar është RS-28 Sarmat dhe do të zëvendësojë raketat e vjetra sovjetike R-36M. ثshtë kaq e fuqishme sa ekspertët ushtarakë të NATO-s ia kanë vënë emrin ‘Satan’.

Mediat ruse thonë se kjo raketë do ketë disa mbushje bërthamore, duke bërë të mundur që të shkatërrojë një sipërfaqe sa ajo e Francës apo e Teksasit.
Raketa do ketë një rreze prej 10 mijë kilometrash, çka do i lejojë Moskës të sulmojë qytete europiane si Londra, por edhe qytete të mëdha amerikane.
Testimet pritet të kryhen këtë verë, ndërsa thuhet se raketa do jetë në shërbim aktiv përpara vitit 2020.
/voal
 

Lauri

Anunnak

Attachments

  • ss%2020_zpsfszsxezk.png
    ss%2020_zpsfszsxezk.png
    6.9 KB · Shikime: 0
  • ss%2020_zpsfszsxezk.png
    ss%2020_zpsfszsxezk.png
    6.9 KB · Shikime: 0

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Moska: eshte gati "Satana"2

Sa per mua tash le ta lansoje :zinxh:
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Moska: eshte gati "Satana"2

Armet e keti kalibri jane per ti thene rivalit; rri urte..!!
 

ricky_ch

******
Titulli: Moska: eshte gati "Satana"2

Mos kini dert se ka qëllime paqësore, vetëm terrorizmit
duhet frikësuar. :chh
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: Moska: eshte gati "Satana"2

Keta gjithmone jane gati me daklarata e kercenime, por ja qe nato e ka rrethu ne te gjithe anet dhe e ka lene si ishull.
 

Lauri

Anunnak
Top