Moto GP, Stoner fiton ne shtepi, Rossi prane boterorit

elbruna

Anëtar i Respektuar
Australiani Casey Stoner ka fituar garen e shtepise ne pisten e Philip Island duke dhene nje sinjal te qarte per te gjithe kundershtaret se eshte rikthyer ne forme pas semundjes misterioze.

Piloti i Ducati-t ish kampion bote nuk i ka dhene asnje mundesi pretendenit kryesor te ketij sezoni Valentino Rossi, duke e lene ate ne vendin e dyte. Nje dite e keqe per Jorge Lorenzo-n, i cili eshte rrezuar ne xhirot e para te gares, cka ka bere qe Rossi te prese vetem zyrtarizimin e fitores se boterorit te nente.

Vendi i trete per spanjollin Dani Pedrisa, i ndjekur nga Alex De Angelis, Colin Edwards, Andrea Dovizioso dhe Marco Melandri. Kur duhen edhe dy gara nga fundi i kampionatit, Vale Rossi kryeson me 38 pike me shume se Lorenzo.
TCH
 

El'Mejor

Daja
Haahaha , po mire ja beri se shume na eshte llastuar rosi neve :D


:djalle:
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Me behet qefi per rossin e prisja fitoren e 9 te tij dhe ashu u be fitoi:) rossi the best .

Stoner shpresojme te jete sheruar totalisht se ai eshte rival i denje dhe urime per vendin e pare
Lorenzo sme pelqen fare shume xheloz dhe antipatik .
 

El'Mejor

Daja
Po pse rossi cfare eshte qe pse humbi vendin e pare u largua nga ndeshja cfare ajo nuk ishte mendjemadhesi etj...Po lere pastaj vajti e tha qe ducati nuk eshte i mire , apo harroi ai se ducati e bere ate qe eshte sot , nejse sja vlen te merremi me thashetheme te te fitoje me i miri ....


:djalle:
 
Top