Mourinho: Nuk kam ekip,Sevilia e meritoi plotësisht fitoren

cent

...Lontano
SPANJث - Los Blancos me humbjen nga Sevilla kompletuan një start katastrofal këtë sezon me vetëm katër pikë nga po aq ndeshje. Mourinho është i pakënaqur me qëndrimin e lojtarëve të tij dhe ndjen se ata nuk i kanë përmirësuar gabimet që i kanë bërë në ndeshjet e kaluara këtë sezon.
264ry4o.jpg
Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, ka reaguar ashpër pas disfatës së ekipit të tij nga Sevilla të shtunën mbrëma, duke thënë se ai nuk ka lojtarë që shfaqin paraqitje të mirë.


“Për momentin, unë nuk kam ekip. Pjesën e parë, ashtu si pjesën e dytë e morëm totalisht gabim. Ishte një fitore plotësisht e merituar për Sevillën dhe humbje plotësisht e merituar për Real Madridin”.

“Përgëzime për Sevilian sepse ata bënë gjithçka për të fituar dhe merituan pa dyshim fitoren. Dhe ne merituam humbjen nga kjo ndeshje e tmerrshme për ne. Kjo ndeshje s’ka dallim me atë ndaj Getafes. Nuk dallonte as nga ajo me Granadan, përpos faktit që fituam. Nuk mendoj se ka të bëjë diçka me spekulimet e këtyre javëve. Për mua është problem shpirti i ekipit”, ka deklaruar Mourinho pas ndeshjes.

Real Madridi e pret Manchester Cityn në ndeshjen hapëse të Ligës së Kampionëve të martën mbrëma.

/A.K
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Mourinho: Nuk kam ekip,Sevilia e meritoi plotësisht fitoren

Jam dakort. E pashe ndeshjen (i shoh tek tuk ndonjeher se me pelqen futbolli :D) u duk mire carja qe ka ne ekip kete here.
 
Titulli: Mourinho: Nuk kam ekip,Sevilia e meritoi plotësisht fitoren

Ekip ke more , por nuk ke futbolle te mire nga ekipi heheheh .
 
Top