Mund të shkëlqeni edhe pa make up. 9 rregullat që duhet të dini

Jetmira

Antarë i Respektuar
Vajzat natyrale kanë qenë gjithmonë shumë të pëlqyera. Edhe pse shumë prej tyre shpenzojnë shumë para e kohë të duken bukur, mjafton vetëm ujë e sapun dhe do të duken akoma më bukur.

Më poshtë do të ndiqni disa prej rregullave për t’u dukur sa më bukur edhe pa make up.

Bëjini vetullat tuaja të duken perfekte vetëm duke i pastruar ato.
1-13.jpg

Nxirrini në pah sytë tuaj.
2-17.jpg

Zbardhni dhëmbët.
3-16.jpg

Mos harroni që buzët tuaja duhet të jenë të buta dhe të shndritshme, mjafton të përdorni vaj kokosi për ta arritur këtë.
4-12.jpg

Kujdesuni për flokët tuaj, mos i mbytni në llak por lërini të duken natyralë.
5-14.jpg

Përdorni krem dielli.
6-12.jpg

Fokusohuni te përkujdesi ndaj lëkurës.
7-11.jpg

Flini mjaftueshëm.
8-7.jpg

Kontrolloni dietën tuaj ushqimore.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Kurre skam bere tualet te rende.
Por ka vite qe pothuajse sbej fare dhe eshte nje ndjesi shume e bukur freskie dhe origjinaliteti. :)
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Jooo, se tremben robt lol
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
D.m.th keshtu natyralisht nuk tremben thua

O Cen ça je tu fol m'qafsh? Natyralisht pra (pa make up) tremben robt, qartë e shkruajta.
 

Zana1

Braveheart
mjafton vetëm ujë e sapun dhe do të duken akoma më bukur.

Vetem kaq ta shkaterron lekuren ... kjo sepse sot ka ndryshuar klima sot po ashtu edhe ushqimet.

Pak make up eshte e domosdoshme per te mbrojtur lekuren .... ndryshe nga ato qe nuk e perdorin fare dhe dalin perjashta me fresh face, pa asgje ne te.

Nuk kam prb me njerezit qe e perdorin make up, pasi shumica mund edhe te kene prb me lekuren dhe ju jep nje fare konfidence... por kam prb me ato qe e perdorin dhe hiqen sikur k'to jane ne te vertete , ama kur ju heq make up in ( masken ) ... shnderrohen pothuajse ne te panjohur. lool
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
me erdhi te qesh, që i paskam jep like temes? //


...dhe disa qe dalin pa Make up fare, sepse ashtu si natyre jan shum të bukur........... ku vleresohen ata sipas Modes?
 
Ceshte ky Ceni nje servil ee.
Duket i urte por taaaaak gjuan dhe ky.

Une nuk gjuaj , vetem ngacmoj njerezit kur jam ne disponim ;)
P.sh., ti ma mban qirin se cfare beje apo cfare ?
Deshiron edhe ty te ngacmoj !? Vetem duhesh ta kesh parasysh se dyhet te jesh e bukur pa make up si fillim lol
 
Top