Mundet qe keto njerez te behen kriminele?

Abisi

offline✌
Kam pare njerez qe e kishin rrahur qenin deri sa kishte ngordhur,dhe me shume gjakftohtesi,e terhiqnin zvarre per ta hedhur.
Eshte e mundur qe keto tipa qe keqtrajtojne kafshet,te veprojne njejte edhe ndaj njerezve?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Po sigurisht qe keta njerez ,kane nje fare prirje ndaj ketyre lloj situatave.
Tani dikur kam pas ndjekur nje sere dokumetaretsh me pjese,ne lidhje me keto pershakllzimet dhe dhunen njerzore.
Ishin mjafte interesante,se si truri dhe zonat tona ne tru funksionojne ,por po aq natyrat njerzore qe terhiqen ndaj dhunes ne keto zona pergjegjse per keto veprime, u zhvillohen neuronet qe rrisin sjelljen e dhunes.
Shpesh tek disa, ndjesia e dhunes,gjakut dhe e krimeve njerzore u jepe nje kenaqesi,njelloj si dikur kur merr nje doze droge.(ketu futen edhe vrasesit serial,qe vrasin per arsye `kenaqesie`)
Pra keta lloj njerzish nuk e kane te zhvilluar zonen e ndergjegjes llogjike te ndjenjave te tilla.si te thuash ne keto lloj drejtimesh pothuajse fare.
PRandaj dhe shenjat e para dalluese te disa njerzve me sintoma te lehta ne kete drejtim,jane kur ai zeme shembull nuk shfaqe fare ana ndjeshmeri perball nje trishtimi njerzor,ose kur shef dike qe vuan, etj etj.
Tani une dhash nje preceptim te thjesht ,pak shume iden.
Ndoshta @Hope mund te na thote dicka me shume. :))
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Me rrenqethet mishi kur Mendoj, deri ku mundet te shkoe c'njerezia tek njerezit..
??
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Cdo forme keqtrajtimi lidhet me psikiken e njeriut
Manifestimet jane evidencat e qarta cfare eshte ne gjendje te bej nje njeri
Mendoj se po , per aq kohe sa verbohet para nje qenie pa mbrojtje ....edhe me njeriun ndodh e njejta gje
 
Top