Muze etnografik

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Ku gjendet i vetmi muze etnografik ne Shqiperi, i cili i ka rezistuar prishjeve?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Muze etnografik

Mos eshte ai i Krujes ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Muze etnografik

Hmmm apo ai i Tiranes lool
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
Titulli: Muze etnografik

un e di po nuk e them
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Muze etnografik

He Fight thuaje...se ti me siguri duhet ta dish!
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Titulli: Muze etnografik

i Gjirokastres????
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Muze etnografik

Jo......................
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Titulli: Muze etnografik

Berat pra duhet te jete :D
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Muze etnografik

I moret tere qytete me radhe...dhe sja qelluat...
Seshte as Berati
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Titulli: Muze etnografik

Vec edhe Kukes skam thene :D:D:D: hahahahhaha
 

mirela

DODONA hajmali
Titulli: Muze etnografik

Na e trego sweetzziina se do te jape nje kokerr kaçke nga keto qe po çaj ketu :puc:puc
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Muze etnografik

I Fierit !!! ???:p
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
Titulli: Muze etnografik

sweetzzinna muzeu etnografik ne shqipe eshte shtepia e enver hoxhes ne gjirokaster
 

Зngjεll

___________
Titulli: Muze etnografik

Muzeu etnografik në Elbasan i krijuar në vitin 1986 eshte i vetmi i mbetur pas prishjes se muzeve te tjera.
 

krutonja

Anëtar Aktiv
Titulli: Muze etnografik

Pyetja qe ke bere sweetz nuk eshte e qarte. Pershembull, perderisa ndertesa ne te cilin eshte ndertuar Muzeu Etnografik ne Kruje ka qene ne vitin 1764, te ben te mendosh qe edhe ai i ka rezistuar prishjeve (per cilat prishje behet fjale?)
 

mirela

DODONA hajmali
Titulli: Muze etnografik

eee kjo te pret sweetz kur nuk i ben mbylllje temes pas atij qe e gjen :gezuar:
 

Зngjεll

___________
Titulli: Muze etnografik

Pyetja qe ke bere sweetz nuk eshte e qarte. Pershembull, perderisa ndertesa ne te cilin eshte ndertuar Muzeu Etnografik ne Kruje ka qene ne vitin 1764, te ben te mendosh qe edhe ai i ka rezistuar prishjeve (per cilat prishje behet fjale?)

Muzeu Etnografik i Krujes i ndertuar ne vitin 1988 nga nje grup historianesh te qytetit te Krujes me ndihmen bujare te Institutit te Monumenteve. Disa shekuj me pare, gurin e pare te themelit te kesaj shtepie, e cila i ka te gjitha tertipet qe mund te kete nje shtepi, i hodhi nje pinjoll i familjes se njohur shqiptare Toptane. E ndertuar brenda mureve rrethuese te Kalase se Krujes , gojedhenat thone se ajo i takon vitit 1764.

Gazeta Koha Jone
 

krutonja

Anëtar Aktiv
Titulli: Muze etnografik

.•°♥ Зngjεll ♥°•.;132168 said:
Muzeu Etnografik i Krujes i ndertuar ne vitin 1988 nga nje grup historianesh te qytetit te Krujes me ndihmen bujare te Institutit te Monumenteve. Disa shekuj me pare, gurin e pare te themelit te kesaj shtepie, e cila i ka te gjitha tertipet qe mund te kete nje shtepi, i hodhi nje pinjoll i familjes se njohur shqiptare Toptane. E ndertuar brenda mureve rrethuese te Kalase se Krujes , gojedhenat thone se ajo i takon vitit 1764.

Gazeta Koha Jone

Engjell, une e kisha idene qe ndertesa nuk ishte prishur...dhe rastin e muzeut te Krujes e solla ngaqe ate njoh me mire. :) Me te vertete muzeu si pike turistike eshte peruruar ne vitin 1989, po ajo ndertese ka qen ne 1764 dhe kjo te jep idene qe i ka rezistuar prishjes.
 

Зngjεll

___________
Titulli: Muze etnografik

Engjell, une e kisha idene qe ndertesa nuk ishte prishur...dhe rastin e muzeut te Krujes e solla ngaqe ate njoh me mire. :) Me te vertete muzeu si pike turistike eshte peruruar ne vitin 1989, po ajo ndertese ka qen ne 1764 dhe kjo te jep idene qe i ka rezistuar prishjes.

Te kuptoj shume mire ku do te dalesh por muzeu i Krujes eshte bere muze etnografik pas atij te Elbasanit me kupton i cili i bie te jete i pari :) dhe ndoshta Sweety e ka ndertuar pak jo te sakte pytjen kur thote i vetmi me mire do ishte i pari qe u ka rezistuar prishjeve :)
 
Top