Muzika House

albstudent

FORCAT RENEA
Mua me pelqen shum kjo rrym keto kohet e fundit pasi esht futur shum si kultur edhe ne Shqiperi .

Vera e kaluar por edhe kjo vere solli shum hite house te dj te famshem si Alex Gaudino , Paul van Dyk , etj qe me miksimet e tyre ndezen diskot e Vlores , Durresit e Sarandes ..


Po juve ju pelqen kjo muzike ??
 
Last edited by a moderator:

Devil

Anëtar i Nderuar
Me pelqen vetem neper pub-e se ne mp3 tim kjo lloj muzike nuk ekziston fare me pelqen me shum R&B...
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Ben pjes ne listen e zhandrreve te preferuara 1.Punk (rock) 2.Techno House etj etj
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
nuk eshte rryma e preferuar e imja ... po ai house qe benin kete vere ne summer depo me ka pelqyer shum .
 

albstudent

FORCAT RENEA
fight club me behet qejfi qe te ka pelqyer kete te shtune ishte dhe mbyllja mesa degjova se vet nuk kisha mkunci te ikja tek depo
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
ashtu .... nejse edhe neve do ta mbyllim summer depon nga distanca , ktej ne ndo1 disko italiane :D
 

alfonci

Veri investigatio
muzika e preferuar e imja... HOUSE<TECHNO
 
haus eshte rryma ime me e preferuar,ajo qe ishte te sumer depo kte vit ishte fantastike fare,madje ato po degjoj tani ,mos te kisha njeri ne shpi do i degjoja me volum te lart
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Mua me pelqen shum kjo rrym keto kohet e fundit pasi esht futur shum si kultur edhe ne Shqiperi .

Vera e kaluar por edhe kjo vere solli shum hite house te dj te famshem si Alex Gaudino , Paul van Dyk , etj qe me miksimet e tyre ndezen diskot e Vlores , Durresit e Sarandes ..


Po juve ju pelqen kjo muzike ??

nje gje e vogel fare lale...Paul Van Dyk eshte dj Trance ...dmth nuk ka ritme si keto te Alex Gaudinos :D.


megjithate, sinqerisht me ka pelqyer shume fare jashtezakonisht shume tek summer D.E.P.O. kur erdhi Andy DJ ishte nje nate e pa pare.
house nuk e preferoje ne pc apo ne mp3-shin tim por e preferoje ne disko.


ps. nese doni nje mix me kenget me te bukura te kesaj vere, ja ku keni nje mix te bere nga mua kete vere.

2008 HOUSE MIX

deri tani kam marre senjalizime te mira :p
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
aaaa dolen thashethemet e para,nejse une urimin ja dhash,ka ber mixim te bukur!!!

o Ida u bera kurioz mund ta marr dhe une kete mixin? :lexim:
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
vitin tjeter do vi tiesto tek Depo nje lajm ky i rezervuar :):) kshuqe behnu gati mir
Plako mos i beso shume Pellumbit, se na tha per tre te shtuna radhe do vi David Guetta dhe nuk erdhi...na tha dhe per Tieston mot, qe do sheshonte gjithe kristalin etj etj...po deri sa ta shohe si besoje atij mashtrusit LOL LOL LOL LOL
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
hahahahha jo ore!!!!!!po ti dhe ti jep dhe ti mer prap.:kercejme:
une :eek:hh::eek:hh::eek:hh::eek:hh::eek:hh:
cfare te kam dhene mi...se e marrin per keq keta :p:p:p

rrofsh rrofsh :)
 

albstudent

FORCAT RENEA
Jo kjo esht e sigurt pasi nqs nuk vjen tek depo ne sarande tek mango jan mbledhur nje duzine me sponsora per te eprfshire dhe eagle mobile ...
 
une :eek:hh::eek:hh::eek:hh::eek:hh::eek:hh:
cfare te kam dhene mi...se e marrin per keq keta :p:p:p

rrofsh rrofsh :)

po ca ka per tu keqkuptuar????nejse ja sa per tu mos keqkuptuar njeri me dhe miximin e kengeve haus qe ishin kte vit te sumerdepo!!! :dj:
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Jo kjo esht e sigurt pasi nqs nuk vjen tek depo ne sarande tek mango jan mbledhur nje duzine me sponsora per te eprfshire dhe eagle mobile ...
Po erdhi plak da bejne me bileta...se ketu dy data beri Tiestua dhe u iku truri... mbaje mend vitin e kaluar shkuan poshte ne Bari per te pare koncertin e tij :D

keshtu qe se bejne kush do te vij ata jo :)
 

genxi

Anëtar i ri
ka 2-3 vjet qe me pelqen shume muzika house .. se cdo gje me moshe eshte ...une kam pas degjuar hip-hop shqip shume kur isha ne shkolle te mesme pastaj rnb - dance -

rendesi ka te degjoni ate qe ju ben te ndiheni mire

se kam pare shume persona qe nuk e njohin muziken house e ngaterojn me dance thone qe u pelqe shume thjesht ngaqe eshte dicka e re..
 

Blair

Antarë i ri
Jo, s'me pelqen dhe aq, e degjoj vetem ne pub-e.
 

Dj jero

Antar Aktiv
informacion''dj tiesto do vi tek vila 1 dhe jo vetem ai por edhe dj aligator edhe nja 2 te tjere..une punoj si dj ne disko vila 1 dhe ishte nje nga diskot me te mira ne shqiperi kete vite..kam qene 4 here i ftuar tek depo dhe me ka pelqyer shume..muzika house kete vit ka dominuar shumme.ishte me e kerkuara dhe me e luajtura..muzika qe i pershtat shume atomosferes se diskos dhe qe e ndez ate..do tju jap se shpejti disa kenge te miat ti degjoni
 

orakulli

Anëtar i Respektuar
musika House per mua ka nje dicka hyjnore si ndjenje.Esht nje ritem i cili te shkeput gradualisht nga toka dhe te duket sikur fluturon duke te sjell te nje qetesimi te brendshem ne nje ritem te gezueshem qe me duket sikur bisedon me veten sikur flet dhe njekohesisht valavit krahet.I habitshem ky prodhim i trurit te njeriut qetesi shpirterore dhe veshore pamvaresisht nga volumi sepse vjen nga harmonia tonalititetave dhe levizje fizike agresive njevendmerisht.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Pres krahehapur cdo novacion ne muzike, por kurre nuk shkeputem nga ajo qe kam pelqyer dikur. House eshte adrenalina e momentit, por une e gjej veten gjithashtu mire tek muzika alternative. :)
 

alfonci

Veri investigatio
informacion''dj tiesto do vi tek vila 1 dhe jo vetem ai por edhe dj aligator edhe nja 2 te tjere..une punoj si dj ne disko vila 1 dhe ishte nje nga diskot me te mira ne shqiperi kete vite..kam qene 4 here i ftuar tek depo dhe me ka pelqyer shume..muzika house kete vit ka dominuar shumme.ishte me e kerkuara dhe me e luajtura..muzika qe i pershtat shume atomosferes se diskos dhe qe e ndez ate..do tju jap se shpejti disa kenge te miat ti degjoni

Dj Tiesto dhe Aligator ne Shqiperi?
Ju lumte atyre qe i kane prure/do ti sjellin.

muzika e vetme qe me nge adrenalinen. Me pelqen shume, ipod-i im eshte i mbushur plot me kenge house.
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
une jam per muziken me melodi..ajo me notat muzikore..e ke parasysh per ke e kam llafin??
 
Top