NBA, Bryant: Dua titullin e gjashte kampion

cent

...Lontano
308ldmf.jpg
Kobe Bryant ne moshen 34-vjecare po pret me padurim nisjen e sezonit te ri te NBA dhe shpreson qe ne qershorin e muajit te ardhshem te festoje titullin e tij te gjashte kampion ne karriere. “Do te ishte dicka shume e vecante nje tjeter fitore. Do te ishte kampionati i gjashte ne karriere per mua. Kam luajtur me lojtare te medhenj tek Lakers-at dhe kete sezon do te jemi serish te forte sepse jemi perforcuar me lojtare te mrekullueshem”, u shpreh ylli i Los Angeles Lakers ne nje interviste per agjensine Efe.

Me 1 tetor Los Angeles Lakers do te prezantohen ne Diten e Mediave dhe nje dite me pas do te nise stervitja ne kuader te ndeshjes se pare ndaj Dallas Mavericks me 30 tetor.

Qendra Dwight Howard dhe organizatori Steve Nash jane dy nga lojtaret me te mire ne pozicionin e tyre ne basketbollin amerikan qe kete sezon do te luajne per Lakers duke bere qe skuadra e Kobe Bryant dhe spanjollit Pau Gasol te jete favorite kryesore per fitimin e titullit.
/infoalbania
 
Top