• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ndajfolja ne gjuhen shqipe

njoma

Antarë i ri
sapo u antarsova ne forum dhe deshiroj te ju pershendes fillimisht. mund te me ndihmos dikush? kur bejeme nje phrase deklarative ne gjuhen shqipe, ne menyren me neutrale te mundshme, ndajfoljet ne pergjithesi e ato te menyres ne veqanti vendosen para apo pas foljes?
 

ricky_ch

******
Pe: Ndajfolja ne gjuhen shqipe

Përshëndetje edhe ty,

unë sa dij ndajfolja mund të vendoset edhe para
edhe pas foljes.
 

njoma

Antarë i ri
Titulli: Pe: Ndajfolja ne gjuhen shqipe

Përshëndetje edhe ty,

unë sa dij ndajfolja mund të vendoset edhe para
edhe pas foljes.
faleminderit,
eshte pak veshtire me shqip pasi qe rradhitja e fjaleve ne fjali eshte shume e lire. ju lutem me shume pergjigjie do te me dihmonte me shume
 
Top