Ndërron jetë në moshën 112 vjeçare burri më i vjetër në botë

Hera

Banned
Ndërron jetë në moshën 112 vjeçare burri më i vjetër në botë
gu.jpg


Ka ndërruar jetë në moshën 112 vjeçare njeriu më i vjetër në botë. Chitetsu Watanabe, nga Joetsu City i Japonisë, ishte dekoruar me çmimin “Guinnes”, si burri më i vjetër në botë, çmim ky që iu akordua në 12 shkurt të këtij viti.

Chitetsu humbi jetën vetëm 11 ditë para ditëlindjes së tij të 113-të, shkruajnë mediat e huaja. Lajmin për vdekjen e tij e kanë konfirmuar zyrtarët më të lartë të Organizatës“Guinnes” dhe familjarët, të cilët nuk e kanë braktisur për asnjë çast në momentet e tij të fundit.
Mësohet se Watanabe kohët e fundit nuk kishte mundur të konsumonte asnjë ushqim dhe ankohej së tepërmi për problemet me frymëmarrjen si dhe temperaturën e lartë. Të moshuarin do ta kujtojnë tashmë 4 fëmijët, 12 nipat dhe 16 stërnipat e tij.
Watanabe ka lindur në provincën Nigata, e cila ndodhet në Veri të Japonisë në vitin 1907, ndërkohë ka punuar dhe në Tajvan për më shumë se 18 vite. Në momentin që u rikthye në vendlindje vazhdoi karrierën e tij në administratën lokale, ku dhe punoi deri sa doli në pension, shkruajnë mediat e huaja.


e3-3.jpg


Top Channel
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Ku mbahet e pamja per kryeshendosh?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
boll paska `luftu` me kete jete. :))
U preht ne paqe!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Nuk kam qef te jetoi gjat..ahuu kur behesh per gjynah nuk ka dobi jeta.
 
Top