Ndeshjet e Champions-Europa League .

Sot luhen ndeshjet e kthimit te champions league

》Chelsea -Porto ( 2-0)

》PSG - Bayern Munich ( 3 -2 )Mendimi im .
Kualifikohen
》Chelsea
》Bayern Münich
 

Manchester City-PSG, beteja e kthimit për vendin në finale​

PSG-CITY-KTHIMI_frame_1170-1100x620.jpg
Caktohet sot se cila do të jetë skuadra e parë finaliste e Champions League. Manchester City dhe Paris Saint Germain luajnë ndeshjen e kthimit dhe janë anglezët ata të cilët kanë bërë një hap konkret në saj të fitores 2-1 në Francë.

Skuadra e Pep Guardiolas është shumë pranë futjes në histori, teksa kualifikimi në finale do të ishte i pari i arritur ndonjëherë nga “Citizens”.

Parisit i duhet sot të ndreqë gabimet me të cilat u ndëshkua në gjysmëfinalen e parë dhe të përmbysë rezultatin nëse kërkon të vazhdojë ëndrrën për fitimin e trofeut.

Pikëpyetja e madhe është a do të jetë në gjendje Kilian Mbappe të luajë, pas dëmtimit të pësuar në pulpë që e bëri të humbasë edhe ndeshjen e fundit të kampionatit kundër Lens


A2news.com
 
Top