Ndeshjet e Champions-Europa League .

Oh Marla
identik si motra ime . madje dhe pak zemren ..kto dite me ato vizita po merrej ate me tha tani kur fola .:(
 
Oh Marla
identik si motra ime . madje dhe pak zemren ..kto dite me ato vizita po merrej ate me tha tani kur fola .:(
Nuk duhet neglizhuar. Une e neglizhova dilja per vrap nga liqeni deri sa kaloi ne faze tjeter. Te shkuara motres dhe durim 🤗🤗
 
Ngelem fance e messit perjet po nuk di Pse me ka humb interessi per barcen qekur e mori ky trajnieri i ri ( i fundit ):(
tani i vetmi ekip me ngeli Milan nga dy ekipet e zemres qe kisha ne clube.
Ndikimi qe ka trajneri te barcelona eshte 10% e dashur 😊 barcelona po riciklohet edhe do te duhet besoj sh vite te shikon barcen qe ke par ose maybe sdo ket me si iniesta,xavi,mesi, etj 😁
 
y i ziu lol dmth ne rumanisht te zezes i thone negru,
edhe shpjegimi yt eshte racist mbi baze ngjyre. Po si ng ana e Parisit ashtu edhe e Basaksehir ka lojtare me ngjyre qe preken drejtperdrejt nga nje fyerje e tille. Si mund te vazhdonin lojen te qete, kur as gjykuesit nuk jane te drejte nga ana njerezore?
Qe te kuptosh nje fenomen duhet te futesh nen petkun e tij. Ndoshta ti nuk perjeton forme te tille racizmi, po besoj se e ke ndjere veten te perjashtuar kur raca (kombesia) paragjykohet. Fjala peshon me rende se topi!
 
edhe shpjegimi yt eshte racist mbi baze ngjyre. Po si ng ana e Parisit ashtu edhe e Basaksehir ka lojtare me ngjyre qe preken drejtperdrejt nga nje fyerje e tille. Si mund te vazhdonin lojen te qete, kur as gjykuesit nuk jane te drejte nga ana njerezore?
Qe te kuptosh nje fenomen duhet te futesh nen petkun e tij. Ndoshta ti nuk perjeton forme te tille racizmi, po besoj se e ke ndjere veten te perjashtuar kur raca (kombesia) paragjykohet. Fjala peshon me rende se topi!

Atehere, John Barnes doli ne nje interviste sot, kush se njef John Barnes eshte nje Xhamajkan me origjine qe ka lindur ne Angli dhe ka luajtur per Liverpoolin dhe kombetaren e Anglise, shume i famshem, dhe foli per kte rastin e mbremshem duke i dale ne mbrojtje arbitrit te 4'rt me nje shembull shume te thjeshte: Nese ne nje dhome jane 6 persona, 5 me ngjyre dhe nje i bardhe si do e pershkruani ose identifikoni te bardhin? The white guy, apo jo? Pra e njejta gje ndodhi dhe mbreme, arbitri i katert ka per detyre te identifikoje ata qe shkelin rregullat e percaktuara nga arbitrazhi i uefas, dhe identifikimi ishte spontan pa qellime rraciste, the black guy, por ne gjuhen rumune.
 
Atehere, John Barnes doli ne nje interviste sot, kush se njef John Barnes eshte nje Xhamajkan me origjine qe ka lindur ne Angli dhe ka luajtur per Liverpoolin dhe kombetaren e Anglise, shume i famshem, dhe foli per kte rastin e mbremshem duke i dale ne mbrojtje arbitrit te 4'rt me nje shembull shume te thjeshte: Nese ne nje dhome jane 6 persona, 5 me ngjyre dhe nje i bardhe si do e pershkruani ose identifikoni te bardhin? The white guy, apo jo? Pra e njejta gje ndodhi dhe mbreme, arbitri i katert ka per detyre te identifikoje ata qe shkelin rregullat e percaktuara nga arbitrazhi i uefas, dhe identifikimi ishte spontan pa qellime rraciste, the black guy, por ne gjuhen rumune.
Rri se ti je racist
 
Mkujtove kur na shanin ato gjermont e tu, shajze albana, shajze auslender etj ishin xheloz se kishim makina tbukra dhe rroba firmato lol 😋

Por une smerzitesha se skam komplekse inferioriteti dhe jom proud albo lol
He se e kam marr hakun une..qesh e ngjesh u them sa me fat jeni qe jam ketu 🤣
 
He se e kam marr hakun une..qesh e ngjesh u them sa me fat jeni qe jam ketu 🤣

As se vej ndyshim qe me fat jane 🤗
Shqiptaret integrohen shpejt dhe jane rrace e zgjuar, dhe i bon pershtypje t'hujve ne pergjithesi si ka mundesi kto alboz qe vijne nga vendi me i varfer ne evrope t'jene kaq te mprehte, puntor, te shkathet dhe t'integrohen kaq shpejt me kulturen vendase.
 
As se vej ndyshim qe me fat jane 🤗
Shqiptaret integrohen shpejt dhe jane rrace e zgjuar, dhe i bon pershtypje t'hujve ne pergjithesi si ka mundesi kto alboz qe vijne nga vendi me i varfer ne evrope t'jene kaq te mprehte, puntor, te shkathet dhe t'integrohen kaq shpejt me kulturen vendase.
Nuk e lodhin trurin aq gjate keta ..mos ki merak ... po sma nin.. pasi me thone qe vij nga te gjitha vendet e bllokut lindor .. u them jam Shqipo o injorante... jemi ne mes te europes dhe per cudine tuaj .. kemi sy larushe e lekure te bardhe se pikerisht jemi europiane 🤣
 
Atehere, John Barnes doli ne nje interviste sot, kush se njef John Barnes eshte nje Xhamajkan me origjine qe ka lindur ne Angli dhe ka luajtur per Liverpoolin dhe kombetaren e Anglise, shume i famshem, dhe foli per kte rastin e mbremshem duke i dale ne mbrojtje arbitrit te 4'rt me nje shembull shume te thjeshte: Nese ne nje dhome jane 6 persona, 5 me ngjyre dhe nje i bardhe si do e pershkruani ose identifikoni te bardhin? The white guy, apo jo? Pra e njejta gje ndodhi dhe mbreme, arbitri i katert ka per detyre te identifikoje ata qe shkelin rregullat e percaktuara nga arbitrazhi i uefas, dhe identifikimi ishte spontan pa qellime rraciste, the black guy, por ne gjuhen rumune.
Jom kurjoz të di si do i ishte referu, po ti kishte pas flokt e lyme me t'verdh (meqë osht bo e modës)
Kape at bjondin 😜😂😂😂
 
Nuk e lodhin trurin aq gjate keta ..mos ki merak ... po sma nin.. pasi me thone qe vij nga te gjitha vendet e bllokut lindor .. u them jam Shqipo o injorante... jemi ne mes te europes dhe per cudine tuaj .. kemi sy larushe e lekure te bardhe se pikerisht jemi europiane 🤣
Ma shpatë me vete ti mamice 😜😂😂
 
Ndikimi qe ka trajneri te barcelona eshte 10% e dashur 😊 barcelona po riciklohet edhe do te duhet besoj sh vite te shikon barcen qe ke par ose maybe sdo ket me si iniesta,xavi,mesi, etj 😁
@TnT e di qe kohet e fundit nuk ka shkelqyer po ky e corientoi fare me transfertat e lojtareve , ndryshime drastike .
Po e vertet qe cdo ekip ka ulje e ngritje dhe Barca Eshte ne ate faze sidoqoft do me marre malli per ate Ekipin e meparshem.:(:)
ato duelet me R.Madrid , atl.Madrid per trofeun ne spanje .
Katalanas mo .:p
 
  • Më pëlqen
Reactions: TnT
@TnT e di qe kohet e fundit nuk ka shkelqyer po ky e corientoi fare me transfertat e lojtareve , ndryshime drastike .
Po e vertet qe cdo ekip ka ulje e ngritje dhe Barca Eshte ne ate faze sidoqoft do me marre malli per ate Ekipin e meparshem.:(:)
ato duelet me R.Madrid , atl.Madrid per trofeun ne spanje .
Katalanas mo .:p
E dashur une jam ktu 20 km larg nga barcelona kete prandaj e moren vetem per kete pune nqs e ke ndjek barcen kihet e fundit po lozin gati cdo ndeshje 2 3 4 5 lojtar te kanteres dmth akademis ronaldi ka ardh qe te fusi sa me shum lojtar te rinj ne skuader edhe per nja 5 ose me shum besoj do jet lufta per champions anglo italiane vitin tjeter rikthehen 3 big italianet ne champions 😁
 
E dashur une jam ktu 20 km larg nga barcelona kete prandaj e moren vetem per kete pune nqs e ke ndjek barcen kihet e fundit po lozin gati cdo ndeshje 2 3 4 5 lojtar te kanteres dmth akademis ronaldi ka ardh qe te fusi sa me shum lojtar te rinj ne skuader edhe per nja 5 ose me shum besoj do jet lufta per champions anglo italiane vitin tjeter rikthehen 3 big italianet ne champions 😁
Pse kot Thash un do me marri malli per ate ekipin e Arte ? Un kam dy ekipe zemre ne clube . Barcen dhe Milan .
Meqe Barca ka marre pushime per ca kohe kam Milan qe me ngren moralin e me Sheron ❤️
sidoqoft un nuk jam tifoze qe i ndrroj skuadrat si mbreti grate nje ekip qe e dua e dua bashke me humbjet.:D
 
se identifikoni te bardhin?
Ka menyra te tjera identifikuese aspak diskriminuese: For instance : the man right there (and he can point it).
dhe identifikimi ishte spontan pa qellime rraciste
Spontaniteti shpreh nendergjegjen e njeriut dhe fakti qe termi perkufizues "negro" ishte ne koken e atij personi, tregon se ka tendence raciste. Ne fund te dites, UEFA e merr vete vendimin sipas menyres se gjykimit me te drejte.
 
Pse kot Thash un do me marri malli per ate ekipin e Arte ? Un kam dy ekipe zemre ne clube . Barcen dhe Milan .
Meqe Barca ka marre pushime per ca kohe kam Milan qe me ngren moralin e me Sheron ❤️
sidoqoft un nuk jam tifoze qe i ndrroj skuadrat si mbreti grate nje ekip qe e dua e dua bashke me humbjet.:D
Ate ekip harroje ti 😁 po barcelonen ne gjendje ndoshta une mendoj edhe besoj se futbolli eshte si puna dashurise smund te duash dy njerz njekohesisht😝sic ben ti milan e barca gjithsesi forza inter 😁
 
Ate ekip harroje ti 😁 po barcelonen ne gjendje ndoshta une mendoj edhe besoj se futbolli eshte si puna dashurise smund te duash dy njerz njekohesisht😝sic ben ti milan e barca gjithsesi forza inter 😁
Ku jeton ti Se thé je afer barces?
kush Eshte ekipi i zemres ? Inter dhe vetem inter ?:p
Un nuk Thash jam me parmen dhe milan Apo barcen dhe PSG 😆
Jan dy clube te shteteve te ndryshme ndaj ti si interist nuk ma heq dot te drejten te jem fanse e Messit Po dhe milaniste ne te njejten kohe .😜
 
Ka menyra te tjera identifikuese aspak diskriminuese: For instance : the man right there (and he can point it).

Spontaniteti shpreh nendergjegjen e njeriut dhe fakti qe termi perkufizues "negro" ishte ne koken e atij personi, tregon se ka tendence raciste. Ne fund te dites, UEFA e merr vete vendimin sipas menyres se gjykimit me te drejte.

Sofi se me duket spo kuptohemi. Negro dhe Negru jane dy terma perkufizimesh te ndryshem. I pari eshte term racist, i dyti eshte term dallues ngjyre ne gjuhen Rumune.

Uefa posi, sigurisht qe gjykon drejt, ashu sic gjykoj kombetaren shqiptare ne beograd 😏

Nejse..
 
Ku jeton ti Se thé je afer barces?
kush Eshte ekipi i zemres ? Inter dhe vetem inter ?:p
Un nuk Thash jam me parmen dhe milan Apo barcen dhe PSG 😆
Jan dy clube te shteteve te ndryshme ndaj ti si interist nuk ma heq dot te drejten te jem fanse e Messit Po dhe milaniste ne te njejten kohe .😜
Une girona 😝po patjeter qe vetem interi jo jo sta heq une te drejten eshte thjesht kendveshtrimi im xhan
 
Qytet i lezecem . Kam marr njehere avionin piza girone . Nese behet fjal per ate qytet . Jo larg nga kufiri me francen .
Une girona 😝po patjeter qe vetem interi jo jo sta heq une te drejten eshte thjesht kendveshtrimi im xhan
 
  • Përqafim
Reactions: TnT
Top