Ndodh në Lezhë/ 24-vjeçarja godet me thikë bashkëmoshatarin dhe e bën për urgjencë, detajet e para

Hera

Banned
Te paret e mi kane mbi 70 vjet qe kane ra ne lezhe.....se kush jane te paret malsort e sa vjet kane nuk e di


A ta them une jane Sykajt e Bregut te Mates ...ne Tale qe ne fillim qe kane ardhe eshte Gjok Nik Syku ne fillim te shekullit te 19
 

Sir_Mogli

You keep the sunshine,save me the rain !
A ta them une jane Sykajt e Bregut te Mates ...ne Tale qe ne fillim qe kane ardhe eshte Gjok Nik Syku ne fillim te shekullit te 19
Ah po meqe ma kujtove.....Sykajt kane dhe numrin me te madh te pronave,tokave qe u takojne.....a me thu pak kush ua ka marr pronat dhe me ke jane ne gjyqe per pronat?
 

Hera

Banned
Ah po meqe ma kujtove.....Sykajt kane dhe numrin me te madh te pronave,tokave qe u takojne.....a me thu pak kush ua ka marr pronat dhe me ke jane ne gjyqe per pronat?

Tokat e gjok sykut kur i mori vete ai ishin pa zot sepse bregu i mates e din mire ishte bosh dhe mire beri qe i mori ...ne 46 ju moren nga shteti dhe pasardhesi i gjok sykut Prela qe vuajten nga shteti si kulak ..kurre nuk mori pasurine qe kishte ...sa per gjygjet akoma dhe sot ka me njerezit qe nuk duan tu japin token nga reforma sepse thone qe e kemi marr qe ne 46 e jane tonat ...si psh ..ju qe jeni 70 vjet ne lezhe a keni toka mogli ?
 

Sir_Mogli

You keep the sunshine,save me the rain !
Tokat e gjok sykut kur i mori vete ai ishin pa zot sepse bregu i mates e din mire ishte bosh dhe mire beri qe i mori ...ne 46 ju moren nga shteti dhe pasardhesi i gjok sykut Prela qe vuajten nga shteti si kulak ..kurre nuk mori pasurine qe kishte ...sa per gjygjet akoma dhe sot ka me njerezit qe nuk duan tu japin token nga reforma sepse thone qe e kemi marr qe ne 46 e jane tonat ...si psh ..ju qe jeni 70 vjet ne lezhe a keni toka mogli ?
Aq sa kane te gjithe per fryme me ligjin 7501....nja 400metra ma pak mundesisht
 

Hera

Banned
Aq sa kane te gjithe per fryme me ligjin 7501....nja 400metra ma pak mundesisht

Ja pra keshtu dhe sykajt pse nuk moren tokat e veta se u ndane ne 1946 pastaj secili mori tapite qe kane e sot ...eh normale kush ti kthen tokat .....dhe as do i marrin ndonjehere tokat rreale
 

Sir_Mogli

You keep the sunshine,save me the rain !
Ja pra keshtu dhe sykajt pse nuk moren tokat e veta se u ndane ne 1946 pastaj secili mori tapite qe kane e sot ...eh normale kush ti kthen tokat .....dhe as do i marrin ndonjehere tokat rreale
Sykajt i kane krejt dokumentat e vjetra dhe krejt do i marrin nese najhere do funksionoj drejtesia
 

Hera

Banned
Sykajt i kane krejt dokumentat e vjetra dhe krejt do i marrin nese najhere do funksionoj drejtesia

Ato i kane po drejtesia sdo vritet me trecerekun e bregut te mates ....ti e din sa zone e madhe eshte ...keshtu sma do mendja se i merr ..
 

Hera

Banned
Ishalla i merr se gjynah me ja marr me force zaptusi


Mogli po folem per pasuri atehere cduhet te thone fisi sherraj ne lezhe ....qe ka gati gjithe lagjet e qytetit nga varrezat e deri aty afer teje. ..dhe jo vetem ne lezhe po ne gjithe shqiperine kehtu jane pasurit qe nga 1946 mbrapa
 

Sir_Mogli

You keep the sunshine,save me the rain !
Mogli po folem per pasuri atehere cduhet te thone fisi sherraj ne lezhe ....qe ka gati gjithe lagjet e qytetit nga varrezat e deri aty afer teje. ..dhe jo vetem ne lezhe po ne gjithe shqiperine kehtu jane pasurit qe nga 1946 mbrapa
Po ishalla i marrin ose tpakten ti kompesoje shteti
 
Top