Ndryshimi je ti!😊

Different

Antarë i Respektuar
Te vetja dua te ndryshoj ate mobesimin qe kam tek te tjeret. Te isha icik me ekuptushme .jo kaq e prere ne disa gjera
Te shoqeria ime asgje se i kam te mrekullushem
Te vendi im politikanet te gjithe nga i pari te i fundit ( pervec Sali berishes e Jozefina topallit )
Duhet te jesh binjak ti se ska mundesi :p
Po Saliun pse dhe topallin pse e do xhanem?:oops:
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Ne fakt ka kohe qe s`do ndryshoja asgje.
Toka e gjene vete ritmin e saj, ne qeniet merimang njerzore,le ta gjejme ritmin ,te mesojme te bashkjetojme ne paqe.
Deri atehere Le te flijojme,endrra,jetet dhe shpirtrat njerzor.
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Duhet te jesh binjak ti se ska mundesi :p
Po Saliun pse dhe topallin pse e do xhanem?:oops:
Sepse babi im i ndjere ka qene ai qe ne cdo miting te Sali berishes dhe Jozit ka qene ne krah te tyre. Dhe ne na ka ushqy me te njejten zgjedhje. Pastaj ku ka shkodran qe nuk eshte demokrat . Binjaket jam 😂
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Nese do te kishit fuqine e mundesine per te ndryshuar, cfare do te ndryshonit:
- te vetja
- te shoqeria
- ne vendin tuaj
- .....
te vetja ..te mos jem impulsive😞
te shoqeria..Sinqeritetin
te vendi..varferin dhe korrupcionin
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Te vetja: te jem me sistematike dhe 2 te mos flej pas sabahut. Jam nje gjumashe e tmerrshme.

Te shoqeria: Tek e imja asgje ama te shoq. shqiptare; manine per t'u dukur. me duket sh fallco, genjehen pas fames instagramiste. Lol


Te vendi: qeverine
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Nese do te kishit fuqine e mundesine per te ndryshuar, cfare do te ndryshonit:
- te vetja
- te shoqeria
- ne vendin tuaj
- .....
Te vetja , pasi e shoh si proces te vazhdueshem ndryshueshmerine
qofte ne te menduar , qofte ne te vepruar
ndonjehere mire, ndonjehere keq ...ama uji qe nuk rrjedh qelbet

kshu e une
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Nese do te kishit fuqine e mundesine per te ndryshuar, cfare do te ndryshonit:
- te vetja
- te shoqeria
- ne vendin tuaj
- .....
-Ne permisim e siper...
-tek shoq. Shqiptare . Hmm shum gjera si bullizmin manija per tu duk viktimizimin qe esht teper ne mase pabesin . Ka njerz qe t shesin per nje milka etc . se ka plot . Rendesi ka te jesh vetvetja dhe t'mos shtiresh . Mbi te gjitha duhet te ekzistoje dhe njetzilliku .
-te vendi. Ndrysho pushtetin prap po i njejti avaz . Mashtrime burokraci . Ndryshim do duhej ne barazi monetare . Dikush pasanik dikush lyp rrugve per 1 cop buk .Pra cdo gje me t'futme ne vendin ton qe sjena te zotet per pik ndryshimi.
 

Different

Antarë i Respektuar
-Ne permisim e siper...
-tek shoq. Shqiptare . Hmm shum gjera si bullizmin manija per tu duk viktimizimin qe esht teper ne mase pabesin . Ka njerz qe t shesin per nje milka etc . se ka plot . Rendesi ka te jesh vetvetja dhe t'mos shtiresh . Mbi te gjitha duhet te ekzistoje dhe njetzilliku .
-te vendi. Ndrysho pushtetin prap po i njejti avaz . Mashtrime burokraci . Ndryshim do duhej ne barazi monetare . Dikush pasanik dikush lyp rrugve per 1 cop buk .Pra cdo gje me t'futme ne vendin ton qe sjena te zotet per pik ndryshimi.
E paske kuptu ti dhe ke filluar ndryshimin😉
Se te gjithe kur i degjon qe flasin per gjerat qe nuk shkojne ne vendin tone, e hedhin fajin tek njerezit. Cfare duhet te bejme ne, duhet te nisim fushate sensibilizimi per te drejtat dh detyrimet? 😋
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Ndryshimi eshte vetem ky-

Apo ishte kur ishte ky?
E me mire se ndryshon prape, ndryshojme me te vjetren ne🤣
Sidomos kur inaguronte me "mretin" tynelin e kalimashit, po ajo nuk quhet
Ath Erdogani ishte burre i mire bashke me Bechtel enken lool
 

Different

Antarë i Respektuar
Jepi
kujt me, ksaj qe njehere nga KOrca njehere nga kavaja e nje here nga tirana, njehere 27 pastaj 30 pas 3 min 42?
Nah, skam nerva lool
Po cke bre vellai😂 brenda Shqiperise kam ndenjur, skam dale jashtw😀
Jepi se po pres unr, kush je ti🤔
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
E paske kuptu ti dhe ke filluar ndryshimin😉
Se te gjithe kur i degjon qe flasin per gjerat qe nuk shkojne ne vendin tone, e hedhin fajin tek njerezit. Cfare duhet te bejme ne, duhet te nisim fushate sensibilizimi per te drejtat dh detyrimet? 😋
1-duhej bo diferenca 😜
2-pse ku ta hedhin fajin perderisa njerzimi mbizotron ?
Jo gjithmon respektohen te drejtat dhe detyrimet. Ne 3 milion shqiptar ... 10% e tyre sensibilizohen . Pjesa tjeter?
 
Top