Ndryshohen shenjat e horoskopit, përcaktimi i datave ka qenë i gabuar

Hera

Banned
[h=1]Ndryshohen shenjat e horoskopit, përcaktimi i datave ka qenë i gabuar[/h]
[h=4]Shenjat e horoskopit janë konstatuar rreth 2 mijë vite më parë.[/h]
Shenjat e horoskopit janë përcaktuar sipas datës së lindjes, mirëpo tani ky përcaktim është i gabuar.

Sipas NASA-s duhet të rikonfiguruar shenjat e horoskopit, pasi gjatë viteve ka pasur disa ndryshime të mëdha në sistemin solar.

Madje ata pretendojnë se duhet të shtohet edhe një shenjë e re në horoskop e quajtur “Qphiuchus” (atëherë gjarpëri), për njerëzit që ka lindur në mes të 30 nëntorit dhe 18 dhjetorit.

Por ky ndryshim dhe shtimi i shenjës së re ende është vetëm spekulim dhe i pasigurt, dhe mbetet ai i vjetri, i cili është bërë rreth 2 mijë vite më parë.

Këto janë shenjat sipas datës së lindjes siç ishin deri tani:
Dashi: 21 mars – 19 prill
Demi: 20 prill – 20 maj
Binjakët: 21 maj – 20 qershor
Gaforrja: 21 qershor – 22 korrik
Luani: 23 korrik – 22 gusht
Virgjëresha: 23 gusht – 22 shtator
Peshorja: 23 shtator – 22 tetor
Akrepi: 23 tetor – 21 nëntor
Shigjetari: 22 nëntor – 21 dhjetor
Bricjapi: 22 dhjetor – 19 janar
Ujori: 20 janar – 18 shkurt
Peshqit: 19 shkurt – 20 mars

Mirëpo, tani është konstatuar se për 86 për qind të njerëzve këto data nuk janë të sakta.
Këto janë datat e reja të shenjave:
Bricjapi: 21 janar – 16 shkurt
Ujori: 17 shkurt – 12 mars
Peshqit: 13 mars – 18 prill
Dashi: 19 prill – 14 maj
Demi: 15 maj – 21 qershor
Binjakët: 22 qershor – 20 korrik
Gaforrja: 21 korrik – 10 gusht
Luani : 11 gusht – 16 shtator
Virgjëresha: 17 shtator – 31 tetor
Peshorja: 1 nëntor – 23 nëntor
Akrepi: 24 nëntor – 29 nëntor
Shigjetari: 30 nëntor – 18 dhjetor
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Mua sme paska ndryshu gjoo :p
Demi qenkam prape.
 

Hera

Banned
Une dola binjaket :hihi:
 
Top