Në 30 këngët më të mira të vitit, “Billboard” liston këngët e tri shqiptareve

NeVertiti

~Kohe & Stine~

Në 30 këngët më të mira të vitit, “Billboard” liston këngët e tri shqiptareve​

1607954553645.png
Tre këngëtare shqiptare janë pjesë e listës së këngëve më të mira të vitit 2020 publikua nga “Billboard”. Në listë e 30 hiteve të këtij viti janë renditur edhe tri këngëtaret e muzikës pop Dua lipa, Bebe Rexha dhe Ava Max.

Përkatësisht këngët që pushtojnë top 30 të Billboard janë “Kings and Queens” të Ava Max, “Levitating” e Dua Lipës dhe “Baby, I’m Jealous” e Bebe Rexhës dhe Doja Cat.
Tri këngëtaret shqiptare po ecin me hapa të sigurt drejt suksesit. Kujtojmë se albumi i Dua Lipa u rendit i pari nga revista “People” si më i dëgjuari në vitin 2020. Pavarësisht kushteve të vështira nga COVID-19 këngëtaret shqiptare të muzikës pop nuk e ndalën hovin e tyre për këngë dhe klipe.
dl-e1607772627504-780x439-1.jpg
 
Last edited by a moderator:

NeVertiti

~Kohe & Stine~
3 Dardane!! :)) Epo veprat duhet t`jen gjithnje me te forta se fjalet!!
 

Senseo

.
Staf në FV.AL

Dhe kjo mbas disa kohesh do i bashkohet zerave me te mire.
 

MrCool

Old School.
A sa bukur.. Njera nga Shqiperia, njera nga Kosova dhe njera nga Maqedonia.

Ngelet vetem te afirmohet Gjyste Vulaj dhe perfaqesohet e tere Shqiperia Etnike??
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
A sa bukur.. Njera nga Shqiperia, njera nga Kosova dhe njera nga Maqedonia.

Ngelet vetem te afirmohet Gjyste Vulaj dhe perfaqesohet e tere Shqiperia Etnike??
Gjystes tash i bahet vajza ?
 
Top