Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Edhe ushtaret shqiptare qe luftuan kundra serbeve, nganjhere ua prisnin kokat ose shkaterronin kufomat, pasi pane gra, femije e pleq te masakruar barbarisht.
Ca do t'u thuash ketyre ushtareve te UCK-se, se jane barbare e duhen denuar?

hajduti
 

ricky_ch

******
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Edhe ushtaret shqiptare qe luftuan kundra serbeve, nganjhere ua prisnin kokat ose shkaterronin kufomat, pasi pane gra, femije e pleq te masakruar barbarisht.
Ca do t'u thuash ketyre ushtareve te UCK-se, se jane barbare e duhen denuar?

hajduti


Ani a pijte çajin, a jo? اka ka të re andej kah ju?

Nganjëherë njerëzit kanë nevojë për orientim në hapësirë,
me gjithëse asnjë lloj i vrasjeve makabre nuk arësyetohet.

Ndërsa ti hajduti ke nevojë për arësyetime pakëz më të forta
sa i përket kësaj...

Së pari ti si duket nuk e din se këta ushtarë kanë shkuarë në vend
të huaj të sjellin "fucking peace and demoracy", dhe çfarë bëjnë?
Vrasin njerëz të pafajshëm. Dhunojnë. Bëjnë krime që sipas ligjeve
internacionale ndalohen dhe dënohen.

Kurse, ti më krahason luftën e UاK-së me këtë kriminelë? Je në vete?
Krime kanë bërë sërbët, pastrim etnik,.....sinqerisht, vëje gishtin në kokë,
lufta nuk po ndodh në SHBA, por IRAK dhe shtete të Lindjes.
Si kujtove ti, okupatorin e pret me lula dikush?


Gjithashtu, asnjë krim, dmth as e UاK-së nuk arësyetohet, nga cila anë do qoftë.
 
Redaktimi i fundit:

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Me ne fund le te pranojnë se janë......
 

legjenda

Tetova
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Edhe ushtaret shqiptare qe luftuan kundra serbeve, nganjhere ua prisnin kokat ose shkaterronin kufomat, pasi pane gra, femije e pleq te masakruar barbarisht.
Ca do t'u thuash ketyre ushtareve te UCK-se, se jane barbare e duhen denuar?

hajduti
o mik uck mos e krahaso me keta une vete kam qen pjesemares te luftes qlirimtare te kosoves kem ban lufte te drejt asni serbe nuk kem masakro ke kujdes me postime
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

o mik uck mos e krahaso me keta une vete kam qen pjesemares te luftes qlirimtare te kosoves kem ban lufte te drejt asni serbe nuk kem masakro ke kujdes me postime

Nese ti ke qene luftetar, jam i sigurte qe mund te kesh degjuar per mua, kuptohet jo si Hajduti :)

Nuk mbulohet dielli me shoshe, thone! Kjo lloj tendence nuk me pelqen! Une kam marre pjese dhe di se cdo te thote lufte, di edhe te qaj sikurse di edhe hakmerrem, di te jem njeri, sikurse di edhe ne cfar transformohesh kur te rremben dhimbja e mbeshtjellur me urrejtje! .........

Nuk ka te mire e te keqij ne lufte! Lufta eshte fatkeqesi !!

hajduti
 

ricky_ch

******
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Nese ti ke qene luftetar, jam i sigurte qe mund te kesh degjuar per mua, kuptohet jo si Hajduti :)

Nuk mbulohet dielli me shoshe, thone! Kjo lloj tendence nuk me pelqen! Une kam marre pjese dhe di se cdo te thote lufte, di edhe te qaj sikurse di edhe hakmerrem, di te jem njeri, sikurse di edhe ne cfar transformohesh kur te rremben dhimbja e mbeshtjellur me urrejtje! .........

Nuk ka te mire e te keqij ne lufte! Lufta eshte fatkeqesi !!

hajduti

Hajde mençuri, hajde!
Nëse s'e ke dijtë kush janë të këqinjtë e kush të mirët, pse shkove në luftë?????
Ti dmth se ke dijtë për çfarë lufton? Pa ideal?
Ti së paku ke luftuarë për vatan, ameriKanët kanë qenë okupatorë.

Sipas mendimit tim, po e shoh se s'ke qenë për luftë.
 

legjenda

Tetova
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Hajde mençuri, hajde!
Nëse s'e ke dijtë kush janë të këqinjtë e kush të mirët, pse shkove në luftë?????
Ti dmth se ke dijtë për çfarë lufton? Pa ideal?
Ti së paku ke luftuarë për vatan, ameriKanët kanë qenë okupatorë.

Sipas mendimit tim, po e shoh se s'ke qenë për luftë.

lufta ka regulla nuk lejon maskara ndaj civilev te pafajshem une kam pa shum nena e motra kosovare te maskruar
 

WxP

Hidrauliku
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Nese ti ke qene luftetar, jam i sigurte qe mund te kesh degjuar per mua, kuptohet jo si Hajduti :)

Nuk mbulohet dielli me shoshe, thone! Kjo lloj tendence nuk me pelqen! Une kam marre pjese dhe di se cdo te thote lufte, di edhe te qaj sikurse di edhe hakmerrem, di te jem njeri, sikurse di edhe ne cfar transformohesh kur te rremben dhimbja e mbeshtjellur me urrejtje! .........

Nuk ka te mire e te keqij ne lufte! Lufta eshte fatkeqesi !!

hajduti

Forumi duhet te ndaje dekorata per luftetaret ! :p
Me Vje shum keq per njerzit qe keqtrajtohen tjemi tqart pa dallim feje krahine

O Z. Richi se pari duhet kuptosh termin e fjales terrorist dhe se dyti llogjikisht duhet ta ndash terroristin nga massakruesi ose sic quhet ndryshe kriminelet.

Nvet vete qe te dy termat jan per nje qellim por kur perdoret terrorist jane nje grup njerzish per nje qellim te caktuar qe hecin kundra ligjit. E masakrues eshte nje psikopat qe i xhiro mrapsh truni a e kap gjaku e masakron. Tani do thush ti qe dhe ushtaret grup njerzish jan... sic the kan mision paqeruajtes e sa e vertet mund jet... po ka pas skandale qe dhe jan denu per krime lufte dhe per pos ksaj kurr sesi smund drejtohesh dot nje ushtari terrorist por kriminel...
 
Redaktimi i fundit:

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Luftetaret ose jan vra ose kan fitu poste te larta..dora e tret ka perfundu ne psikiatri.

;)
 

ricky_ch

******
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Forumi duhet te ndaje dekorata per luftetaret ! :p
Me Vje shum keq per njerzit qe keqtrajtohen tjemi tqart pa dallim feje krahine

O Z. Richi se pari duhet kuptosh termin e fjales terrorist dhe se dyti llogjikisht duhet ta ndash terroristin nga massakruesi ose sic quhet ndryshe kriminelet.

Nvet vete qe te dy termat jan per nje qellim por kur perdoret terrorist jane nje grup njerzish per nje qellim te caktuar qe hecin kundra ligjit. E masakrues eshte nje psikopat qe i xhiro mrapsh truni a e kap gjaku e masakron. Tani do thush ti qe dhe ushtaret grup njerzish jan... sic the kan mision paqeruajtes e sa e vertet mund jet... po ka pas skandale qe dhe jan denu per krime lufte dhe per pos ksaj kurr sesi smund drejtohesh dot nje ushtari terrorist por kriminel...

Ashtu është zotërote, edhe treni nuk është tren, kur nuk qëndron
në binarë,
dhe kjo vlen për të gjithë. Nëse dikush then rregullat
dhe ligjet sipas të cilave duhet të funksionojë nuk është gjë tjetër
pos një terrorist i ndyrë, si dhe nuk ka terrorizëm më të madh se sa
të okuposh vende të huaja dhe të vrasësh në përgjithësi njerëz të pafajshëm
si dhe të bëjshë rrafsh çfarë të del përpara. Paqa ruhet më ndryshe o WXP.
Paqës së tyre i ka ardhë kaherë era.

Nese unë s'po e ditkam çfarë është terrorizmi, ti s'po e ditke çfarë është lufta
dhe doktrina e luftës, dhe se për çka luftohet.

Por sidoqoftë, unë nuk e thash, por edhe vetë e thonë, bile edhe vetë populli
amerikan.
 

WxP

Hidrauliku
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Po ca mduhet mu ca thojn ore une fola per termat qe sduhet ngatarroshe... gjithesesi se ca o amerika apo siria turqia e me rralle ishalla shuhen fare tmbizotrojn vetem SHQIPTARET ne gjith trevat e tyre.
 

ricky_ch

******
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Po ca mduhet mu ca thojn ore une fola per termat qe sduhet ngatarroshe... gjithesesi se ca o amerika apo siria turqia e me rralle ishalla shuhen fare tmbizotrojn vetem SHQIPTARET ne gjith trevat e tyre.

Po de, edhe unë ta skjarova se i kam të kjarta. Ti termat i din në teori,
por në praktikë i ngatërron. Pra, para se t'i ndah mësime të tjerëve, sigurohu
njëherë mos je gabim.

Sa pë shqipëtarët, hajde njëher t'i gëzojmë tonat, e të huajat inshallah kurr
ndorë s'na bijnë.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Une mendoj se ushtaret nuk jane terroriste, ata qe i drejtojne po.
Epo ti futemi me themel historise jo me kot shqiptaret quheshi "jenicer".....
Gjithsesi tema eshte per ameriken sot,rusine apo shtete te tjera te fuqishme.....ata qe drejtojne dine cdo te vertet , nderkohe qe ideali i luftes ,motivi me te cilen ata nisen eshte "ne mbrojtje te adhteut". Kaq mjafton per ushtarak ....pastaj sesi sillen atje kete asnje nga ju se di sepse nuk keni qene....
Patjeter qe dicka i tjeterson....sepse perpara saj te gjithe ishim njesoj.
 

WxP

Hidrauliku
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Po de, edhe unë ta skjarova se i kam të kjarta. Ti termat i din në teori,
por në praktikë i ngatërron. Pra, para se t'i ndah mësime të tjerëve, sigurohu
njëherë mos je gabim.

Sa pë shqipëtarët, hajde njëher t'i gëzojmë tonat, e të huajat inshallah kurr
ndorë s'na bijnë.


Po ti kam sjell me argumenta pra ca me u siguru kam lexu para se me ti sjell lol... Po ti ku po bazohesh ?
 

ricky_ch

******
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Po ti kam sjell me argumenta pra ca me u siguru kam lexu para se me ti sjell lol... Po ti ku po bazohesh ?

Unë bazohem në veprat e tyre. Shumë thjesht. Ndërsa, ti ke lexuar por asgjë s'ke kuptuar.
Edhe unë t'i sjolla argumentet, bardh e zi. Me mirë s'ke ku e çon.
 

WxP

Hidrauliku
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Mire mo po deshe ti flasim si kovac ne nuk ka problem... gjith Amerikanet jan terrorista gjith te krishteret apo njerzit qe si perkasin fes myslimane jan terrorista!!!
 

ricky_ch

******
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Mire mo po deshe ti flasim si kovac ne nuk ka problem... gjith Amerikanet jan terrorista gjith te krishteret apo njerzit qe si perkasin fes myslimane jan terrorista!!!


ثshtë problemi yt kush si të duket.
Mos rrok s'hapa për atë që askush s'e ka thënë.
Nuk po bëjmë bisedë me inat. Ti ke mendimin tënd, unë timin.
Ke tjetër problem?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Kur vet e pranojne, une vetem VULE i mshoj ! :

 

WxP

Hidrauliku
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

[/COLOR]
ثshtë problemi yt kush si të duket.
Mos rrok s'hapa për atë që askush s'e ka thënë.
Nuk po bëjmë bisedë me inat. Ti ke mendimin tënd, unë timin.
Ke tjetër problem?

Ca inati me une jam i drejt per drejt ti them gjerat si i mendoje... ti the je gabim... lol nejse shife vet mo...
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Shkrimtar eshte ky?? Tip dan brown...aaa ok

Nje pyetje kam
Ja e pranuan kta qe jane terrorist dhe ca?
Ku qendron diskutimi ketu ?
Teorite e kullave jane bere me dije nga konsiparionistet qe ne momentet e para....ka qe u besojne ka qe jo.
Te gjitha kto akte i kemi denuar....
Tani doni te themi qe kta terroristet nuk ishin myslyman ?
Terroristi ska fe,ska besim,ska shtet,ska komb.....
Apo mos valle kto tema qe u leshuan vu jane si per ulur tempin nga erdogani???

Ne shqiptaret historikisht kemi mbsjtur hallet e dynjase,se tonat i ndritem.
 

jana80

Super Moderator
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

globalizmi ose pergjithesimi ka qene dhe eshte fakt i panjohurive dhe i idealisteve qe mbrojn me cdo kusht idene e krijuar pa marre parasysh as faktet, asgje... thjesht te mbrohet ajo ide me cdo kusht.. pak te limituar per mos te thene shume....
 

ricky_ch

******
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Ca inati me une jam i drejt per drejt ti them gjerat si i mendoje... ti the je gabim... lol nejse shife vet mo...

Pse unë nuk t'i thash drejtperdrejt? -
Si duket s'i ke lexuar mirë çfarë kam shkruarë.
Unë shumë mirë e thash se ajo çfarë ti thua është
vetëm në teori, ndërsa në praksë ndryshojnë.
Kur dy gjëra me emra të ndryshme bëjnë të njëjtën
vepër, dihet se çfarë mund t'i quajmë: mut ai, mut ky!
Nuk ka teori se që mundet të na bind se shteti nuk mund të
jetë terrorist. Me veprat e veta, bile ja kalon për miliona herë.
Shteti është mafia më e madhe ekzistuese.

Në anën tjetër, vetë këto vepra "paqësore", që rezultati mundet
gjithëçkaje t'i ngjajë, por paqes jo, janë shkaktarë të terrorizmit,
që në fakt është vetëm si kundërveprim i luftërave të imponuara.
اka don të thotë se terrorizmi mbjell terrorizëm, çka unë në fakt
ekzistencën e saj plotësisht e arësyetoj, nga se s'ka edhe ndryshe
si të jetë.
 

WxP

Hidrauliku
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

O Ricky po te dish praktiken e tyre i bie qe te jesh nje prej tyre... pranaj mos ja fut kot tani. Ne flasim cfare shofim por me kemb ne toke.
 

ricky_ch

******
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

O Ricky po te dish praktiken e tyre i bie qe te jesh nje prej tyre... pranaj mos ja fut kot tani. Ne flasim cfare shofim por me kemb ne toke.

Unë kam bindjen se nuk je në rrjedha dhe nuk din çfarë flet. S'jemi kah tregojmë përralla.
Ditën e mirë.
 

WxP

Hidrauliku
Titulli: Ne jemi terroristë - ushtarët flasin!

Mfal se te fika llullen...
 
Top