Ne krijuam ISIS-in (CIA’s “Operation Gladio” with Paul Williams)

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Paul L Williams, ish ekspert i FBI për antiterrorin kur kishte thene , "Ne e krijuam ISIS dhe ne e kemi përdorur atë për qëllimet tona.


Nga minuta 19:38
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Po mundet vetem se u doli gjendja jasht kontrollit.
Dhe isisi u be celula qe perfaqson radikalizmin e Allahut.
Me nje fjale vendet andej shpejt i moren autorsine dhe vrane e prene mijera jete ne bote nen kete petk emri.
 

WxP

Hidrauliku
Nev jo mundet po eshte e vertete, nuk mendoj se amerikes i doli jasht kontrolli po e kontrolloj per aq kohe sa kishte interes... ku gjeten e shfrytzuan pikat e dobta te njerzve duke kombinuar fene me ekonomin i futen njerzve trut e gomarit
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Wxp,ndoshta eshte prapaskena.
Por ama trute e gomarit sua futi FBi.
Trut e gomarit ishin jane dhe do jene ne ato vende radikale,derisa liria e fjales,radikalizmi mbi gjinin femrore te ndryshojne.
PRa perfundimi eshte e pashmangshme tetragoni i ngjashem me :kryqzatat dikur dhe ne fene islame ama ne kete kohe do behet,fatkeqsisht.
Dhe kostoja gjak,jete lufte.
Por ama nje gje eshte e sigurte feja islame do refermohet me cdo kosto njerzore. Aty ku "djeg jete dhe vret dijen dhe lirin njerzore.
Kjo jo se duan vete thelbi i asaj feje apo nje pjese prendimi apo njerzish.
Por sepse ka ardhur koha qe te kete reformimet e saj.
Eshte domosdoshmeri procesi i kohes ne te cilen jetojme.
Do marri kohe?
Po sigurisht,te pakten 1 shekull.
Por do behet.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Islami nuk ka nevoje te reformohet Nevi. Nqfs u bazove tek updatet/perditesimet e Krisherimit, s'ta ze per te madhe lool. Sdq, qellimi ishte te dobesohen shtetet e medha Islame, apo te copetohen. U dobesua Iraku, rendin e kishte te ndahet ne 3 pjese edhe Egjipti por aty deshtoi plani i copetimit, por u arrit PLAN B, futja ne burg e Mursit, qe fitoi votat pa hile, dhe u zevendesua me nje qeveri kukull si ne Libi e vende tjera, ku elita i kontrollon.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Lover,normale qe spo flas per besimtaret e devotshem,as per shtyllat e sinqerta dhe te drejta te besimit.
Une po flas per ata qe shtyjne besimin dhe perdorin besimtarin per te permbushur projektet dhe per te arritur ekstremin e planit te tyre,qofte kjo dhe nepermjet dhunes dhe gjak derdhjes,duke justifikuar kete te fundit me besimin ndaj po kesaj feje.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Feja ne momentin qe ben updates, nuk eshte me fe, por mode, cilado qofte ajo. Une shoh ketu nje armik qe ia kane pare sherrin si t'krishteret si muslimanet, e ai eshte zionizmi.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Nevertiti

Ajo qe po ndodh me terrorizmin islamik si fenomen, qofte ne rastin e Al Qaeda, qofte ne rastin e ISIS, nuk eshte gje tjeter vecse nje rrembim i fese islame nga grupe te caktuara, qe duan te avancojne axhendat e ideologjite e tyre ne kurriz te vete fese Islame, dhe ne kurriz te vete sigurise se botes se qyteteruar jo-islame.

Nevertiti, ashtu si ai i semuri fillon kurimin e tij qe nga momenti qe e kupton che pranon qe vuan nga nje semundje, ashtu edhe fenomeni i terrorizmit islamik do te filloje te kurohet kur vete muslimanet te kuptojne e pranojne qe keto grupe terroriste islamike, jane nje kercenim per Islamin aqsa jane edhe per sigurine e botes. Prandaj eshte e rendesishme ta shohim realitetin ne sy, e ta quajme per ate qe eshte, e jo te tregohemi naive. Pasi po u treguam naive...na e krijoi Amerika apo Izraeli...etj, ky kancer do te vrase te gjithe fene Islame.

Darius
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Po he pra,

Islamizmi, meq ka gjithe ato te mira, filloi te shkaterrohet nga Mosadi, CIA, BIA, ZHIA dhe GIA. Aq i mire eshte sa eshte ngre ne kembe tane dynjaja me shkaterru e spo munden.

O njerez te mire! Ato vende, do te njofin driten, vetem atehere kur lideret e tyre, po thuajse gjithmon te vetshpallur, fillojne e ta duan qytetarin e tyre me shume se sa urrejne njerezit e besimeve tjera.

Kaq e trishtueshme eshte situata.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Welcome to FIA!
:D
 
Top