Ne pas Korones?!

Korona do ket fundin goxha te gjate deri ne daljen e vaksines.. por deri atehere kemi perpara dhe valen e mushkonjave qe thone se do behet shkak qe njerzitet te infektohen akoma ne numra me te medhenj! per mua ky eshte fundi botes
 

WxP

Antarë i Respektuar
I trembem ketyre qe ka then Baba Vangas, Nese kriza do te zgjas per cdo shtet me shume se 100 dite... nuk do te ket fund karantimi !

2023 – Orbita e Tokës do të ndryshojë (askush nuk është në gjendje që ta interpretojë këtë)
2025 -* Popullsia e Europës do të shkojë thuajse zero
2028 – Njerëzimi do të udhëtojë drejt Venusit në përpjekje për të gjetur burime të reja energjie
2033 -* Niveli i ujit në planet do të rritet ndjeshëm si pasojë e shkrirjes së akujve polarë (kjo është duke ndodhur)
2043 -* Transformimi i Europës në një kalifat është në fazën përfundimtare. Roma zgjidhet kryeqyteti i këtij kalifati
2066 – Amerika do të shfrytëzojë për herë të parë një armë të re duke përdorur ndryshimet klimatike, në përpjepje për të rimarrë Romën dhe të rikthyer krishtërimin në Europë.
2076* - Komunizmi do të rikthehet fillimisht në Europë dhe më pas në gjithë botën
2084 – Natyra rilind (askush nuk është i sigurtë se çfarë do të thotë kjo)
2100 – Një diell artificial i ndërtuar nga njeriu, ndriçon për herë të parë anën e errët të planetit. (Ky është një projekt dhe që prej 2008-ës shkencëtarët janë duke punuar për të krijuar një diell artificial duke përdorur teknologjine e fusionit nuklear)
2130 – Qytetërimet do të zhvillohen nën ujë…me ndihmën e alienëve.
2170 -* Thatësirë e madhe globale
2187 – Dy shpërthime gjigante vullkanesh do të neutralizohen me sukses
2201 – Ulje e madhe e temperaturave në planet, pasi procesi termo-nuklear i Diellit ngadalësohet
2262 – Planetet do të ndryshojnë ngadalë orbitat. Marsi do të kërcënohet nga një kometë
2354 – Një aksident në diellin artificial do të shkaktojë më shumë thatësirë në Tokë
2480 – Dy diej artificialë do të përplasen duke e lënë tokën në errësirë totale
3005 -* Një luftë në Mars do të ndryshojë trajektoren e planetit
3010 -* Një kometë do të godasë Hënën. Toka do të rrethohet nga një unazë shkëmbinjsh, gurësh dhe pluhuri
3797 – Në këtë kohë, jeta në Tokë do të pushojë se ekzistuari, megjithatë njerëzimi do të ketë avancuar mjaftueshëm sa për të lëvizur në një tjetër sistem
 

jana80

Super Moderator
Themelues
I trembem ketyre qe ka then Baba Vangas, Nese kriza do te zgjas per cdo shtet me shume se 100 dite... nuk do te ket fund karantimi !

2023 – Orbita e Tokës do të ndryshojë (askush nuk është në gjendje që ta interpretojë këtë)
2025 -* Popullsia e Europës do të shkojë thuajse zero
2028 – Njerëzimi do të udhëtojë drejt Venusit në përpjekje për të gjetur burime të reja energjie
2033 -* Niveli i ujit në planet do të rritet ndjeshëm si pasojë e shkrirjes së akujve polarë (kjo është duke ndodhur)
2043 -* Transformimi i Europës në një kalifat është në fazën përfundimtare. Roma zgjidhet kryeqyteti i këtij kalifati
2066 – Amerika do të shfrytëzojë për herë të parë një armë të re duke përdorur ndryshimet klimatike, në përpjepje për të rimarrë Romën dhe të rikthyer krishtërimin në Europë.
2076* - Komunizmi do të rikthehet fillimisht në Europë dhe më pas në gjithë botën
2084 – Natyra rilind (askush nuk është i sigurtë se çfarë do të thotë kjo)
2100 – Një diell artificial i ndërtuar nga njeriu, ndriçon për herë të parë anën e errët të planetit. (Ky është një projekt dhe që prej 2008-ës shkencëtarët janë duke punuar për të krijuar një diell artificial duke përdorur teknologjine e fusionit nuklear)
2130 – Qytetërimet do të zhvillohen nën ujë…me ndihmën e alienëve.
2170 -* Thatësirë e madhe globale
2187 – Dy shpërthime gjigante vullkanesh do të neutralizohen me sukses
2201 – Ulje e madhe e temperaturave në planet, pasi procesi termo-nuklear i Diellit ngadalësohet
2262 – Planetet do të ndryshojnë ngadalë orbitat. Marsi do të kërcënohet nga një kometë
2354 – Një aksident në diellin artificial do të shkaktojë më shumë thatësirë në Tokë
2480 – Dy diej artificialë do të përplasen duke e lënë tokën në errësirë totale
3005 -* Një luftë në Mars do të ndryshojë trajektoren e planetit
3010 -* Një kometë do të godasë Hënën. Toka do të rrethohet nga një unazë shkëmbinjsh, gurësh dhe pluhuri
3797 – Në këtë kohë, jeta në Tokë do të pushojë se ekzistuari, megjithatë njerëzimi do të ketë avancuar mjaftueshëm sa për të lëvizur në një tjetër sistem
Sa pozitiv ky orakull :)
Asgje e tille sdo ndodh ... thjeshte do kete seleksionim te species e metamorfoz e saj nder shekuj ... :)
 

WxP

Antarë i Respektuar
Une di qe 80% te parashikimeve te Baba Vangas jan realizuar !

@jana80 lexo:

 

Endrra

VIP
Pse pandemia e pare eshte qe bije?
Jo.
Njeriu nuk ndryshon.. ai harron shpejt.
Jeta do vazhdoje si me pare dhe me vrullshem.
Ndersa per mua... me eshte ber e qarte qe 2011 me vdekjen e tim eti, Se jeta duhet shijuar cdo mom pa bere kompromise!
 
Redaktimi i fundit:

jana80

Super Moderator
Themelues
Une di qe 80% te parashikimeve te Baba Vangas jan realizuar !

@jana80 lexo:

Kjo eshte arritja e pare ne cdo lloj veshtiresie wxp.. shume informacione konfuzionale per te fshehur ate me te thjeshten e te verteten..
Cdo gje ka nje nisje dhe nje fund po ashtu edhe toka por sbesoj ne vite ekzakte dhe parashikime te tilla do ishte sh e thjeshte e do kishim bere vaksinen para epidemise ta dinim :)
 

ɒlɿɒM

Themelues
I trembem ketyre qe ka then Baba Vangas, Nese kriza do te zgjas per cdo shtet me shume se 100 dite... nuk do te ket fund karantimi !

2023 – Orbita e Tokës do të ndryshojë (askush nuk është në gjendje që ta interpretojë këtë)
2025 -* Popullsia e Europës do të shkojë thuajse zero
2028 – Njerëzimi do të udhëtojë drejt Venusit në përpjekje për të gjetur burime të reja energjie
2033 -* Niveli i ujit në planet do të rritet ndjeshëm si pasojë e shkrirjes së akujve polarë (kjo është duke ndodhur)
2043 -* Transformimi i Europës në një kalifat është në fazën përfundimtare. Roma zgjidhet kryeqyteti i këtij kalifati
2066 – Amerika do të shfrytëzojë për herë të parë një armë të re duke përdorur ndryshimet klimatike, në përpjepje për të rimarrë Romën dhe të rikthyer krishtërimin në Europë.
2076* - Komunizmi do të rikthehet fillimisht në Europë dhe më pas në gjithë botën
2084 – Natyra rilind (askush nuk është i sigurtë se çfarë do të thotë kjo)
2100 – Një diell artificial i ndërtuar nga njeriu, ndriçon për herë të parë anën e errët të planetit. (Ky është një projekt dhe që prej 2008-ës shkencëtarët janë duke punuar për të krijuar një diell artificial duke përdorur teknologjine e fusionit nuklear)
2130 – Qytetërimet do të zhvillohen nën ujë…me ndihmën e alienëve.
2170 -* Thatësirë e madhe globale
2187 – Dy shpërthime gjigante vullkanesh do të neutralizohen me sukses
2201 – Ulje e madhe e temperaturave në planet, pasi procesi termo-nuklear i Diellit ngadalësohet
2262 – Planetet do të ndryshojnë ngadalë orbitat. Marsi do të kërcënohet nga një kometë
2354 – Një aksident në diellin artificial do të shkaktojë më shumë thatësirë në Tokë
2480 – Dy diej artificialë do të përplasen duke e lënë tokën në errësirë totale
3005 -* Një luftë në Mars do të ndryshojë trajektoren e planetit
3010 -* Një kometë do të godasë Hënën. Toka do të rrethohet nga një unazë shkëmbinjsh, gurësh dhe pluhuri
3797 – Në këtë kohë, jeta në Tokë do të pushojë se ekzistuari, megjithatë njerëzimi do të ketë avancuar mjaftueshëm sa për të lëvizur në një tjetër sistem


C lloj substance pinte kjo mama vanda :p

Te gjitha keto me se shumti me siper kane propabilitet te ndodhin ne planetin toke por si e kur kete e di vetem nena natyre, si dhe njerezimi, sa force shkaterruese ka tek specia e vete apo habitati ku jeton. Zakonisht jane dukuri qe fillojne dhe e mbyllin ciklin e tyre me shekuj jo me vite per te mos thene me qindra shekuj.

Ja psh thote 2023 do zhvendoset orbita e tokes. Kjo mund te ndodhe vetem nese dielli pushon se ekzistuari. Nese ndodh kjo i bie qe shume teori te fizikes te bien poshte gje qe se besoj sepse jane teori te vertetuara sic eshte pershembull teoria e relativitetit apo ligjet e Newton. Si dhe me duket e pabesushme qe per 3 vjet ylli me i madh i universit tone Dielli te shuhet :)
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Ua sa e bukur kjo tema....pa pergjigjuni dhe nje here pas 1 vit e ca korona me limon ????
 

¥4~2.5

也許
Staf në FV.AL
Pervec ca bllokimeve pa sens njelloj!
Kush kishte per te ikur iku.
Kush ka per te ikur do ike.
Kush do ngele le ta fiksoje mire ne koke qe nuk duhet ulur koka para gjenerates politike qe kemi, çdo gje qe ndodh me tendencen per te na dominuar dhe qe arrihet te kuptohet pa shume mund, forcon ata!
Ne djall me gjithe Corona me ose pa limon!?
 

Sir_Mogli

You keep the sunshine,save me the rain !
Pervec ca bllokimeve pa sens njelloj!
Kush kishte per te ikur iku.
Kush ka per te ikur do ike.
Kush do ngele le ta fiksoje mire ne koke qe nuk duhet ulur koka para gjenerates politike qe kemi, çdo gje qe ndodh me tendencen per te na dominuar dhe qe arrihet te kuptohet pa shume mund, forcon ata!
Ne djall me gjithe Corona me ose pa limon!?
Po kripa? ?
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
ata qe ishim ?

Aman se njeriu pershtatet me cdooo gje!
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Nja 3 vjet me te vjeter kur te kaloje. . Por aspak me te ndjeshem.
Perkundrazi , jo vetem me te vjeter, por mendoj qe kjo epidemi na ka corjentuar ne ndryshimet e ekujlibreve qe kishim deri diku... tashme me kete rast kuptuam sipas meje vetem friken, frike e cila u perdor dhe po e perdorin me te fortet psikologjik,me te fortet ekonomik, me te fortet ne fizik fiziki..
Duke lene shtresat gjithmone e me te distancuara nga fasha x ne ate y... shtresa e mesme po bie cdo dite...
 

Endrra

VIP
Perkundrazi , jo vetem me te vjeter, por mendoj qe kjo epidemi na ka corjentuar ne ndryshimet e ekujlibreve qe kishim deri diku... tashme me kete rast kuptuam sipas meje vetem friken, frike e cila u perdor dhe po e perdorin me te fortet psikologjik,me te fortet ekonomik, me te fortet ne fizik fiziki..
Duke lene shtresat gjithmone e me te distancuara nga fasha x ne ate y... shtresa e mesme po bie cdo dite...
Shkrirja e shtreses se mesme sjell skllaverine e re.
Le tja veme si te duam emrin.
Gjithsesi sipas filozofise se jevgje ..jeto me pak e ke shume .. ne shqiptaret jemi mesuar me pak dhe ska cna brengos apo frikeson me.
 
Top