Në të kaluaren i jetonim çastet më të mira...

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Në të kaluaren i jetonim çastet më të mira duke mos i fotografuar ato, ndërsa sot i fotografojmë vendet e bukura duke mos i jetësuar ato.

Shiko fotografinë video-1618610424.mp4E huazuar nga nje mik i imi ne fb. Sa pajtoheni me kete thenje miq?
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Shume e vertete.
Jeta sociale ka krijuar nje varesi mbytese ndaj njereve.
Shohim njerez te egzaltuar sapo shkojne ne nje vend te bukur,por ku egzaltim zgjat vec disa minuta sepse sapo bejne fotot e para,te gjithe ulen neper tel e merren me modifikime,publikime,pritje per reagime.
Tmerr!
E kam verejt edhe tek vetja ne periudha te ndryshme,se rrjetet sociale te shkepusin nga realiteti,nga bota qe na rrethon.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Edhe pajtohem deri diku.

Por dhe ashtu te mos kesh ruajtur kujtimet, sot te vjen keq. Kushedi ne sa aktivitete kam qene, seminare, prezantime dhe as me ka rene mendja t'i beja ndonje foto apo vidio vetes. Do kisha dashur ti kisha ruajtur.
 
  • Më pëlqen
Reactions: Ivy
Top