Në vigjilje të Krishtlindjes

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
TIRANث - Sonte kujtohet lindja e Krishtit. Miliona besimtarë në gjithë botën janë duke pritur këtë natë të shenjtë. Që në orët e para të mëngjesit kanë nisur punët e festës. Shkollat kanë nxituar të mbyllin mësimin dhe të bëjnë aktivietet e fundit festive për këtë vit. Po kështu edhe punonjësit e administratave punojnë me orar të shkurtuar, për të nxituar pastaj tek puënt personale apo familjare.

Dhurata, darkë e shijshme dhe natyrisht shumë lutje për mbarësi është ajo çka presin sonte të krishterët.

Në katedralen e madhe të Shën Palit në orën 00:00 mbahet mesha e madhe e Krishtlindjes, ku si çdo vit pritet të marrin pjesë mijëra vetë. Ndërkohë për ortodoksët Krishti lind disa orë më vonë, ndaj mesha mbahet në orët e para të ditës 25 janar. Shekulli
merry-christmas.JPG
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Në vigjilje të Krishtlindjes

:(dua ti festoj Krishtlindjet ne shq,sidomos vigilien:(
gths,behet sh bukur,e jo vetem ne tr...
 

sabah

Anëtar i Respektuar
Titulli: Në vigjilje të Krishtlindjes

Gezuar Krishtlindjen!Ky urim eshte per te gjithe besimtaret ortodookse te forumit virtual.
 

ida angel

:)
V.I.P
Titulli: Në vigjilje të Krishtlindjes

Une ne Kishe nuk shkoj dot sonte se s'kam mundesine ..por i kam ber gati disa qirnj te bukur per ti ndezur pastaj dmth mbas 10 min .

Gezuar Krishtlindjen dhe nga ime ,uroj vertet Krishtlindje te bukura per ju .
Une si festoj kete vit ne menyren qe duhet ,sepse pjesen me te madhe te familjes e kam large :(

I uroj gezuar Krishtlindjet mamit ,motrave dhe vellait qe do ta festojne se bashku ,large meje :(

Gjithashtu dhe ju te forumit Gezuar !
 

E3

Anëtar i Nderuar
V.I.P
Titulli: Në vigjilje të Krishtlindjes

gezuar te gjitheve ju qe e festoni!!!
img6600bewegend.gif
 

Attachments

  • img6600bewegend.gif
    img6600bewegend.gif
    91.4 KB · Shikime: 0
Top