Nese do femije, mos pi alkool e kafe

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Nese do te behesh me femije, po ke veshtiresi per te mbetur shtatzene, perpara se te besh fekondimin in vitro, me mire nis duke mos pire alkool dhe kafe.
Keshtu sugjeron Emma Derbyshire nga Manchester Metropolitan University, qe ne "Daily Mail" ilustron teorine e saj, duke paraqitur te dhena qe konfirmojne efikasitetin.

Derbyshire siguron se 32% e grave me probleme fertiliteti kane arritur te mbesin shtatzene, vetem duke i thene lamtumire substancave stimuluese, pije alkoolike dhe filxhaneve te kafese.

Perqindjet e lindjeve jane ulur duke pare se numri i grave qe konsumon alkool, shume kafe dhe duhan eshte rriturTch
 
Top