Nese do ju tradhtonte burri ose gruaja apo e dashura si do vepronit ?

I dituri

of line
Si do vepronit nese do ju ndodhte nje tradhti e till ?
 

sofia

Antarë i Respektuar
Varet nga rrethanat: Nga statusi civil, me ke, kur, sa, pse. Pasi te bej analizen e plote pasi kam marre nje falje, do te vendosja lool lool
 

jana80

Super Moderator
Nuk dua te shfajsoj gjinine mashkullore ama tradhtia e femres eshte vdekje prurse,Zot mos na sprovo me gjana te tilla Amin.
Nfakt shume burra te vdekur kam njohur nga ky fenomen...
Asghe sgjen askend do zoti se kemi per rracion
 

I dituri

of line
Ja na e thuaj ti te mesojme e ne.
Tradhtia ndodh dhe nese ndodh nuk e zhben me dot , ajo esht vrastare ajo te dhuron nje helem qe nuk ka sherim , por e verteta esht se njeriu esht i destinuar te eci perpara si do qe te jet puna apo cfar do lloj gjeje ti ndodh , cdo njeri ka jeten e vet cdo te mir apo te keqe ja ben vetes panvarsisht se lendon dhe njerzit per rreth , pranda kurr nuk duhet te besh keq edhe nese tradhtohesh ec perpara me te madhin Zot.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Tradhtia ndodh dhe nese ndodh nuk e zhben me dot , ajo esht vrastare ajo te dhuron nje helem qe nuk ka sherim , por e verteta esht se njeriu esht i destinuar te eci perpara si do qe te jet puna apo cfar do lloj gjeje ti ndodh , cdo njeri ka jeten e vet cdo te mir apo te keqe ja ben vetes panvarsisht se lendon dhe njerzit per rreth , pranda kurr nuk duhet te besh keq edhe nese tradhtohesh ec perpara me te madhin Zot.
Perpara se te shkosh te zoti e ti lutesh , merr e bej ca analiza me veten
Asnjeri nuk tradheton nese ska nje arsye apo motiv.
te justifikojme apo viktimizojme veten sikur na plasi nje bombe , duke harruar qe e kemi kurdisur vete, nuk shkon!
Nese do me tradhetonte , perpara se te shkoja e te beja goren , do ulesha e do analizoja cdo veprim e mosveprim timin, diku do gjeja nje pergjigje.
Edhe pse tradhetia nuk zgjidh asgje , jemi qenie njerezore dhe mendojme se diku do gjejme ate ngrohtesine qe na mungon aty ku duhet ta kishim.

Kshu funksinon qenia njerezore .... edhe pse sna pelqen
 

I dituri

of line
Perpara se te shkosh te zoti e ti lutesh , merr e bej ca analiza me veten
Asnjeri nuk tradheton nese ska nje arsye apo motiv.
te justifikojme apo viktimizojme veten sikur na plasi nje bombe , duke harruar qe e kemi kurdisur vete, nuk shkon!
Nese do me tradhetonte , perpara se te shkoja e te beja goren , do ulesha e do analizoja cdo veprim e mosveprim timin, diku do gjeja nje pergjigje.
Edhe pse tradhetia nuk zgjidh asgje , jemi qenie njerezore dhe mendojme se diku do gjejme ate ngrohtesine qe na mungon aty ku duhet ta kishim.

Kshu funksinon qenia njerezore .... edhe pse sna pelqen
As arsyja as motivi nuk te con te tradhtia , te tradhtia te con epshi i keq
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
As arsyja as motivi nuk te con te tradhtia , te tradhtia te con epshi i keq
Dhe je gabim , po ste ve faj sepse kshu e mendoja e une kur isha 23
pastaj kuptova qe nuk ishte fare kshu :)
 

I dituri

of line
Dhe je gabim , po ste ve faj sepse kshu e mendoja e une kur isha 23
pastaj kuptova qe nuk ishte fare kshu :)
Dhe un ashtu e mendoja kur isha 20 po tani qe jam 30 e kuptova qe e kisha si justifikim arsyen dhe motivin , e verteta ishte se un kish nje epesh te keq.
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Keshtu mendojne tradhtaret.
Ne gjykim e Zotit jan njesoj po ntok kur asht zbulu trathtia besoj e din shum mir qa ka ndodh, kur ka trathtu mashkulli shumicen e rasteve femna ja ka fal max jan da shnet ? fjalt jan realitet ti mu thuj qa te dush.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Dhe un ashtu e mendoja kur isha 20 po tani qe jam 30 e kuptova qe e kisha si justifikim arsyen dhe motivin , e verteta ishte se un kish nje epesh te keq.
Atje nga fundi fjalise me shembelleve me Legjenden e forumit
Uli notat e impulsivitetit

Qe te kuptosh pse-ne e dickaje , duhet te dish arsyen
Ti paske patur epshin , dmth nimfoman (ty as mjeksia ste ben derman) lool
nje tjeter ka nje arsye tjeter , kshu funksionon dynjaja
se te kishin te gjithe nje arsye e motiv , do ishim copipaste lool
 

I dituri

of line
Atje nga fundi fjalise me shembelleve me Legjenden e forumit
Uli notat e impulsivitetit

Qe te kuptosh pse-ne e dickaje , duhet te dish arsyen
Ti paske patur epshin , dmth nimfoman (ty as mjeksia ste ben derman) lool
nje tjeter ka nje arsye tjeter , kshu funksionon dynjaja
se te kishin te gjithe nje arsye e motiv , do ishim copipaste lool
Po flasim per kete lloj tradhtie , qe nuk ka as motiv dhe as arsye qe te tradhtosh sepse gjithmon e ke nje zgjodhje para se te shkosh te tradhtia.. kshu qe ti nxir justifikime sa te duash po vet llogjika jote esht duke shpik tani.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Po flasim per kete lloj tradhtie , qe nuk ka as motiv dhe as arsye qe te tradhtosh sepse gjithmon e ke nje zgjodhje para se te shkosh te tradhtia.. kshu qe ti nxir justifikime sa te duash po vet llogjika jote esht duke shpik tani.
ahhh po flasim pse tradheton ti? ndjese mendova se e kishe ne pergjithesi si fenomen

Ti qeke kokrra e tradhetarit lool
 

Ragnar

Anëtar i ri
Staf në FV.AL
Sipas nje fetari siq e kemi shembull vllaun @Loverboy , ne Kuran thuhet “Mos i ndjekni hapat e shejtanit”, pra edhe deri tek tradhetia jane disa hapa qe ndermirren per tek akti final.
Pra vet ne mendjen e njeriut cdo gje qe eshte moll e ndaluar, kurreshtja dhe deshira eshte me e madhe per to provuar.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
50 euro e kam seancen per konsultime kush deshiron pergjigje dhe hapa te metutjeshem per ndodhite e llojit "what if".
 
Top