Nese do ju tradhtonte burri ose gruaja apo e dashura si do vepronit ?

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Me kane tradhetuar...dhe?
Edhe pse kam zgjedhur gjithnje mos i jap ze asnje dyshimi qe mund te lindi, e mos i ndjek kurre dyshimet e mia....t'emen me kane dal para sysh ?
Tani une qorre jam por jo e verber ??
Mgjth kam zgjedhur rrugen e komunikimit dhe zgjidhjes se problemeve.
Sepse kur nje i trete futet ne mes , eshte faji i te dyve !
Se kam perjashtuar kurre veten nga gabimet e mia.
Ama dicka qe kam zgjedhur gjithashtu....kurre sia kam sjelle me ne diskutim ate ngjarje.
Sepse kur vendos te ecesh para, smund e sduhet ta kthesh koken pas :)
Pastaj tradhetia per te gjallet eshte lool
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Une do e shtroja pyetjen ndryshe nese ai mashkulli qe tradhton dhe ja fal do te kapte ty ne tradhti a do ta falte?
Kshu me fjale thu ti? Ja ta provoj e do te them
Po nuk te thashe , zamet e ke i qiri e i tufe lule mi bjer lool
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Une do e shtroja pyetjen ndryshe nese ai mashkulli qe tradhton dhe ja fal do te kapte ty ne tradhti a do ta falte?
Un per vedi se kisha fal kurr, as nuk donkisha kerku mem fal
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Lol jo jo se besoj do fali sepse hapja eshte hyjnore lol

Me vjen ti vras keta meshkuj ?
E shtron dhe e mendon gabim
Tradhetia nuk behet se mendojme qe do kemi backup faljen e tjetrit.
E ben se do!
Ne fillim faljen duhet tia kerkosh vetes , sa ne gjendje jemi ne te bejme permbledhje te vetes , arsyeve , shkaqeve etj etj qe na cuan nje vendim te tille?
Personalisht se mendoj kshu , pse te fala duhet te me falesh, sepse kjo do ishte nje marredhenie me kompromisa , une bej ca dua , ti bej ca dua
 

Marla

Quo Vadis!
E shtron dhe e mendon gabim
Tradhetia nuk behet se mendojme qe do kemi backup faljen e tjetrit.
E ben se do!
Ne fillim faljen duhet tia kerkosh vetes , sa ne gjendje jemi ne te bejme permbledhje te vetes , arsyeve , shkaqeve etj etj qe na cuan nje vendim te tille?
Personalisht se mendoj kshu , pse te fala duhet te me falesh, sepse kjo do ishte nje marredhenie me kompromisa , une bej ca dua , ti bej ca dua
Se di dhe eshte shume personale dhe nuk paragjykoj askend por nese ne 1 familje shkon puna ke tradhtia eshte goxha problem. Duhet ta duash me shume se veten ate person pa tja falesh mendoj une plus pastaj femijet ne mes etj etj. Pune dreqi. Mos na dhente Zoti sprova te tilla.

Nejse kalojme ne tema me te gezushme se kena viti riun lol
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Se di dhe eshte shume personale dhe nuk paragjykoj askend por nese ne 1 familje shkon puna ke tradhtia eshte goxha problem. Duhet ta duash me shume se veten ate person pa tja falesh mendoj une plus pastaj femijet ne mes etj etj. Pune dreqi. Mos na dhente Zoti sprova te tilla.

Nejse kalojme ne tema me te gezushme se kena viti riun lol
e bere tradhetine si me qene fundi botes , jalla lool
po na o korbe se kemi provuar sfida qe na kane thyer ne mes
merri easy , se fundja gje qejfi ishte , as i mori gje , aty ne vend ia la lool
 

WxP

Hidrauliku
Ja piet boçon kur eshte i lire ? @WxP te kerkojn ?
Prit te afirmohet icik si antar akoma eshte i dyshimte duhet te kaloj testin e vertetsise i her lool
 

Endrra

VIP
Pas gjith ketij diskutimi , shtrohet pyetja.
Nese njeriu nuk do kish shpikur keto ligje martese dhe monoganizmi... a do egzistonte tradhtia ?
Dhe rrjedhimisht , a do ishin njerezit me te mire se sdo ishin kaq te paragjykuar ?
Pra e keqja e ka zanafillen ne koken tone ?
Apo cne qe njeriu ndjehet i intriguar nga cdo gje e ndaluar ?

Ps: nuk e di kush me ka vjedh paswordin ?
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Faleminderit qe sme lini te shkel ne drrase te kalbur. Po dinte 7 gjuhe te huaja mi, ishte dhe 1.83 i gjate lool lool
Don’t settle ne jete! Prit ate qe meriton, pra 2 metroshin. Ky si kapte ?
 

Mogli

Be good or be good at it
Me kane tradhetuar...dhe?
Edhe pse kam zgjedhur gjithnje mos i jap ze asnje dyshimi qe mund te lindi, e mos i ndjek kurre dyshimet e mia....t'emen me kane dal para sysh ?
Tani une qorre jam por jo e verber ??
Mgjth kam zgjedhur rrugen e komunikimit dhe zgjidhjes se problemeve.
Sepse kur nje i trete futet ne mes , eshte faji i te dyve !
Se kam perjashtuar kurre veten nga gabimet e mia.
Ama dicka qe kam zgjedhur gjithashtu....kurre sia kam sjelle me ne diskutim ate ngjarje.
Sepse kur vendos te ecesh para, smund e sduhet ta kthesh koken pas :)
Pastaj tradhetia per te gjallet eshte lool
kush te tradheton ty moj ska shanc
 
Top