Nëse do të jetoja sërish nga fillimi!

Sirius.

Sapiosexual!
Unë do të kisha qëndruar në shtrat kur isha e sëmurë që të rimerrja veten, ndoshta edhe të reflektoja mendërisht...
në vend që të mendoja se bota do të rrënohej nëse nuk do të shkoja në punë atë ditë.

Do të kisha ftuar miq për darkë kur të kishim kohë pa u parë, edhe nëse tapetet në shtëpi do të ishin njollosur apo nëse divani do të ishte prishur.
Do të kisha dëgjuar më me kujdes historitë që babai dhe nëna ime m'i tregonin për rininë e tyre.

Unë do të kisha ndarë më shumë përgjegjësi me burrin tim dhe kurrë nuk do të insistoja që xhamat e makinës të mbylleshin në një ditë vere, sepse flokët e mi ishin të krehura mjeshtërisht.

Unë kurrë nuk do të kisha blerë diçka thjesht sepse isha praktike, duke maskuar papastërtitë ose duke qenë e garantuar se do të zgjaste gjithë jetën.
Në vend që të dëshiroja që nëntë muajt e shtatzënisë të mbaronin së shpejti, unë do të kisha dashur çdo moment dhe do të kisha kuptuar se mrekullia që rritej brenda meje do të më zbukuronte jetën.

Kur fëmijët e mi do të më puthnin fort, kurrë nuk do të thosha: ′"Më vonë, tani shkoni të lani duart për darkë.", apo "Mirë tani le të ikim të flemë".
Sidoqoftë, më shumë se gjithçka, nëse do të kisha një mundësi tjetër, do të përfitoja nga çdo minutë, do t'i kushtoja vëmendje çdo çasti, do të jetoja intensivisht.
Mos u shqetësoni më për gjëra të parëndësishme. Mos i jepni rëndësi kujt nuk ju pëlqen apo se kush ka më shumë.
Në vend të kësaj, vlerësoni dhe madhështoni marrëdhëniet që keni me ata që ju duan të mirën.


151192974_189357836274391_5988102443830581112_n.jpg


/web.
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Shume kush nga ne ka pendesat e veta dhe gjerat e vetme që do doja te ndryshoja jane disa nga keto, sidomos ato që të ndryshojn jeten perfundimisht edhe ndikojne edhe tek jetet e të tjerve.
Por ja kam ndalur vetes fjalen sikur me kohe.
Por ky është mallkimi edhe bekimi i jetes njekohsisht. Ka vetem nje marsh ate para.Edhe ai është automatik qofte edhe pa deshiren tende...
Ndaj është e kote edhe ta mendoj "nese" per dicka që tashme është histori.
Por me vjen ta mendoj me humor keshtu:

" I want to be 14 again, and ruin my life differently. I have new ideas"
 

Endrra

VIP
Pervec se skam kaluar kohe aq sa do te doja me njeriun qe me formoi dhe i falenderoj karakterin tim,, permes librave qe kam lexuar qe femije , mesova te vleresoj ate cka eshte e rendesishme ne jete .
Ndaj jam fix aty ku duhet
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Po pse kto pytje aman?
Not ne detin e imagjinates eshte kjo😡
 
Top