Nese Europa nuk na pranon se në Shqipëri ka myslimanë, nuk e dua Europen!

jana80

Super Moderator
Pas debateve të shumta dhe inisitivave të deshtuara për itnegrimin e shoqërisë në Europë ka ragura në një postim në facbok edhe Dom Gjergj Meta. Në një reagim të tij në facebook Dom Gjergj Meta ka deklaruar se ”nëse është e vërtetë që Europa nuk na pranon, sepse në Shqipëri ka myslimanë, atëherë unë nuk dua të shkoj në Europë”

Ja postimi i plotë i Dom Gjergj Meta

Nëse është e vërtetë që Europa nuk na pranon,
sepse në Shqipëri ka myslimanë, atëherë unë nuk dua të shkoj në Europë, sepse preferoj të kaloj jetën me miqtë e mi të zemrës me të cilet jam rritur, kam ndarë të mirën e të keqen, më janë gjendur e u jam gjendur, por të cilët shpallin një kredo të ndryshme nga e imja, se sa të jetoj me një hollandez, a gjerman, a francez me të cilin shpall të njëjten kredo.

Nëse në Europë nuk më pranojnë bashkë me fqinjin tim i cili shkon në xhami, refuzoj ofertën e vazhdoj jetën!

Dom Gjergj Meta

syri.net
 

Passion

Banned
Pas debateve të shumta dhe inisitivave të deshtuara për itnegrimin e shoqërisë në Europë ka ragura në një postim në facbok edhe Dom Gjergj Meta. Në një reagim të tij në facebook Dom Gjergj Meta ka deklaruar se ”nëse është e vërtetë që Europa nuk na pranon, sepse në Shqipëri ka myslimanë, atëherë unë nuk dua të shkoj në Europë”

Ja postimi i plotë i Dom Gjergj Meta

Nëse është e vërtetë që Europa nuk na pranon,
sepse në Shqipëri ka myslimanë, atëherë unë nuk dua të shkoj në Europë, sepse preferoj të kaloj jetën me miqtë e mi të zemrës me të cilet jam rritur, kam ndarë të mirën e të keqen, më janë gjendur e u jam gjendur, por të cilët shpallin një kredo të ndryshme nga e imja, se sa të jetoj me një hollandez, a gjerman, a francez me të cilin shpall të njëjten kredo.

Nëse në Europë nuk më pranojnë bashkë me fqinjin tim i cili shkon në xhami, refuzoj ofertën e vazhdoj jetën!

Dom Gjergj Meta

syri.net

Tek ky njeri gjithmone gjej nje note te madhe paqeje,dashurie. :)

I rralle! :)
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Po kush i tha Domit,qe Evropa sna pranon per ate arsye?!
Me duket postim me spec pak.
Domm largoj djajt rreth teje ahhahahahahaha.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Dom Meta per president!
 

LoSsT

VIP
Altruist...
 

jana80

Super Moderator
nevi e njeh si personazh???
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
nevi e njeh si personazh???

Nuk e njof jana,por me duket paradoks nje deklarat e tille.
Qofte nga ana e postit qe perfaqson,qofte nga perfundimi qe ka nxjerr.
Kush i shtron keto teza qe Shqiperise iu mbyllkan dyert ne Evrope nga besimi fetar Mysliman?!
Dhe e fundit,nga vete pozicioni i ti qe perfaqson ne nje sekt fetar,me duket e tepruar nderhyja e ti per barazi e drejtesi.
Fet ne shqiperi nuk jane ne lufte.
Te them drejten me shume e shoh si pulicitet te fese katolike ne kete drejtim.
 

jana80

Super Moderator
ngaqe nuk e njeh ste ve faj.
por ne o nev po shtrim doren me buk vet neve na ngjan gur...
jemi te keqet e vetvetes!!
por te garabtoj qe eshte mesazh per daahuri dhe bashkim... qe tkuptohet ky mesazh kush ja fb te shoh pse e ka ber une skam mundesi ta shoh..
 

ricky_ch

******
Thot: Nëse, dmth kushtore, pra s'ikur të jetë e vërtetë....,
asgjë 100 % e sigurtë, por nëse, atëherë, Europa në RRS, nuk do të jetë hera e parë.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Ideja eshte qe Domi eshte i papare. Madje ky eshte personazhi me human qe egziston ne Shqiperi. Imagjino dikur pat thene: Nese me vret 1 musliman do ta fal e mos e fajesoni. Tani mohon europen per vllain e tij musliman NESE europa si don keta te fundit. Lum ne qe e kemi! :)

Sa per Europen, Kur tbehet Shqipria te arrije standartet me qene ne EU, nuk ka gje le tmos na fusin, ama vec tja arrijme asaj dite me qene ne ate nivel.
 

ricky_ch

******
I vetmi shtet që nuk dëshiron të hyjë në EU është Zvicrra.
Kur ajo të hyn aty, dije se është puna mirë. Deri atëherë,
më mirë larg saj. Shihjani vetë hajrin djerëseve tuaja.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Nese thot!!?kjo me duket se Domi sikur don te jete ne qendren e vemendjes me kete shkrim..
Nejse edhe mos pranoft.shyqyr se e kemi shpin ton.
 

Zana1

Braveheart
Europa eshte e qarte se c'fare myslimanesh ka Shqiperia.. myslimane moderne Europiane , ndersa Domi me Arabet pertypen pa lidhje. loool
 

jana80

Super Moderator
Ideja eshte qe Domi eshte i papare. Madje ky eshte personazhi me human qe egziston ne Shqiperi. Imagjino dikur pat thene: Nese me vret 1 musliman do ta fal e mos e fajesoni. Tani mohon europen per vllain e tij musliman NESE europa si don keta te fundit. Lum ne qe e kemi! :)

Sa per Europen, Kur tbehet Shqipria te arrije standartet me qene ne EU, nuk ka gje le tmos na fusin, ama vec tja arrijme asaj dite me qene ne ate nivel.

kete te faljes gjakut se kisha lexuar por flm qe e solle..edhe pse perdor sarkazmen.
une thjesht di qe nese cdo figure qe perfaqson nje grup i ushqen atij grupi dashuri, respekt, atdhedashuri eshte per ti hequr kapelen.
sic do hiqja kapelen per ate hoxhen qe sme kujtohet emri qe ka formuar shoqaten jetimet e ballkanit.

mendoj se kemi nevoj per tu ushqyer ne pike se pari e me pas te tjeret qe besimi eshte vetjak e "Nese"nuk eshte i njejte te respektohemi mes atij komuniteti qe na identifikon si shtet .
mendoj se jan me me shume vlera mesazhet per dashuri, murekuptim, bashkim, miqesi se te kundertit te bere nga kushdoqofte ai prift apo hoxhe... mik apo komshi...kudo ka vend per te injektuar miresi...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Ne kemi problem me veten e shajme Europen. Per sa besimtar Islam ka Shqiperia e Kosova, Europa aq numra ka ne nje lagje qyteti, prandaj kjo kokorisja num eshte gje tjeter pos folklorizem kakofonik.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
kete te faljes gjakut se kisha lexuar por flm qe e solle..edhe pse perdor sarkazmen.
une thjesht di qe nese cdo figure qe perfaqson nje grup i ushqen atij grupi dashuri, respekt, atdhedashuri eshte per ti hequr kapelen.
sic do hiqja kapelen per ate hoxhen qe sme kujtohet emri qe ka formuar shoqaten jetimet e ballkanit.

mendoj se kemi nevoj per tu ushqyer ne pike se pari e me pas te tjeret qe besimi eshte vetjak e "Nese"nuk eshte i njejte te respektohemi mes atij komuniteti qe na identifikon si shtet .
mendoj se jan me me shume vlera mesazhet per dashuri, murekuptim, bashkim, miqesi se te kundertit te bere nga kushdoqofte ai prift apo hoxhe... mik apo komshi...kudo ka vend per te injektuar miresi...

Halil Kastrati eshte ai.

Sa per temen, une di qe ne harte jemi ne EU :p kaq di
 

jana80

Super Moderator
Halil Kastrati eshte ai.

Sa per temen, une di qe ne harte jemi ne EU :p kaq di

e ndjekja ne youtube dhe vertet kam respekt dhe e konsideroj ate . .. duhet te mesojme nga ai!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Siq ka then, ashtu e marr….


ska pse te i duket vetja i madh apo i vogel, cfare ka zemra, ashtu del edhe fjala dhe vepra.
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Ju shkoj jeta ktyne rrezikve tu lujt rolin e viktimave ababbaba ne cmenden
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
Me ket hemoragji duke ik njerzit perdite , futja ne BE na boshatis akoma me shume.

Le ti bejne rrogat dhe 1 mije eur po deshen , po nuk u nderhy me themel ne arsim , shendetesi , siguri askush nuk do pranoje qe e ardhmja e femijve te tyre te ndertohet ne shqiperi.

Ps. Ndersa sa i perket fese , nuk e besoj se eshte ceshtje besimi. Hajde te shfletojme 30 vjecarin e fundit sa kemi bere ne per nje Shqiperi me te mire , dhe pastaj te gjykojme sa ka bere evropa per ne.
 
Redaktimi i fundit:

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Dmth te hyj ne europe pa shokun tim musliman ose katolik ose bektashi ???
Jo flm. Jam me mire me kta lloj shokesh.... e me shqiperine tone te gjithe bashke....
 

Desa

Felix - Culpa
Pas debateve të shumta dhe inisitivave të deshtuara për itnegrimin e shoqërisë në Europë ka ragura në një postim në facbok edhe Dom Gjergj Meta. Në një reagim të tij në facebook Dom Gjergj Meta ka deklaruar se ”nëse është e vërtetë që Europa nuk na pranon, sepse në Shqipëri ka myslimanë, atëherë unë nuk dua të shkoj në Europë”

Ja postimi i plotë i Dom Gjergj Meta

Nëse është e vërtetë që Europa nuk na pranon,
sepse në Shqipëri ka myslimanë, atëherë unë nuk dua të shkoj në Europë, sepse preferoj të kaloj jetën me miqtë e mi të zemrës me të cilet jam rritur, kam ndarë të mirën e të keqen, më janë gjendur e u jam gjendur, por të cilët shpallin një kredo të ndryshme nga e imja, se sa të jetoj me një hollandez, a gjerman, a francez me të cilin shpall të njëjten kredo.

Nëse në Europë nuk më pranojnë bashkë me fqinjin tim i cili shkon në xhami, refuzoj ofertën e vazhdoj jetën!

Dom Gjergj Meta

syri.net

Asgjë më shumë se sa i takon të shprehet një njeriu të Zotit!

Megjithatë, me titullin që mban, përcjell mesazh të mirë si te ndjekësit, po ashtu edhe te të tjerët. :)
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Asgjë më shumë se sa i takon të shprehet një njeriu të Zotit!

Megjithatë, me titullin që mban, përcjell mesazh të mirë si te ndjekësit, po ashtu edhe te të tjerët. :)

tregon qe Shqiperia ka harmoni fetare
Megjithse vitet e fundit e dyshoj kete

Europa nuk na don se Shqiperia ka Muslims se shqipet per te hyre ne Europe behen dhe gey Por sepse nuk permbushim asnje kusht!
Lere qe me thene te drejten me
Mire mos te hyme ne Europe! Ndryshe ka per te ngele Edi Rama pa kope
 

Lauri

Anunnak
UE eshte nje bashkim bankash dhe jo popujsh e kulturash. Bankierve nuk i intereson nacioni as religjoni po gjaku i njerzeve.
Sa per besimin ne Shqiperi e tregon historia vete. Martesat misto, nje vella mysliman tjetri vlla katolik.
Mhb tjera rrafshim dhembesh.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Ne se dijme per vete se cfare besojme e po merzitet Evropa. Pfffffff
 

Aki

misfit
tregon qe Shqiperia ka harmoni fetare
Megjithse vitet e fundit e dyshoj kete

Europa nuk na don se Shqiperia ka Muslims se shqipet per te hyre ne Europe behen dhe gey Por sepse nuk permbushim asnje kusht!
Lere qe me thene te drejten me
Mire mos te hyme ne Europe! Ndryshe ka per te ngele Edi Rama pa kope

Dakord qe Shqiperia eshte larg nga ajo, por une do pyesja psh kur Rumunia, Bullgaria e Greqia hyrin ne Evrope thua i kane permbushur kushtet? :)
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Dakord qe Shqiperia eshte larg nga ajo, por une do pyesja psh kur Rumunia, Bullgaria e Greqia hyrin ne Evrope thua i kane permbushur kushtet? :)

Jo absolutisht nuk besoj
Por qe Jane shum para nga ne Jane ;)
 
Top