Nese ju jepet rasti te ndryshonit boten, cfare do te ndryshonit ?

Hera

Banned
do ndryshoja linen ne rradhe te pare ...pastaj kokat e tjera
 

Hera

Banned
Do ndryshoja veten me disa gjera ...por nuk behet
 

NGU

Antarë i Respektuar
Do i zhdukja ca rob, qe marrin fryme kot:p
 

NGU

Antarë i Respektuar
Do i zgjatja e ca muaj pushimet e shkolles:/
 

ltea

Anëtar i ri
Ligjet e paakorduara
Madje do me pelqente te mbyllja kapitullin politik qeveri e te vendosja institucionalizimin e vendit me rotazione proces zgjedhjen e leader apo punonjesit e thjeshte
Thjesht jam e depolitizuar
 

ltea

Anëtar i ri
Do ju kepusja nje kallamsheqeri kokes qe te mos flasin pallavra atyne qe e bejne terkuz
 

ltea

Anëtar i ri
Do doja te kisha superfuqine per te lejuar njerezit te vdisnin pa dhimbje
 
Revolucionet me te medha neper bote i kan ber femrat...ne meshkujt smarrim vesh
 

ltea

Anëtar i ri
Tere kallaballekun qe mbaj ne mish e shpirt
 

ltea

Anëtar i ri
Do ndalja politiken dhe do te instuticionalizoja pushtetin me leader te zgjedhur me rrotacion ...
 

Desa

Felix - Culpa
Nuk do hiqja të keqen sepse do krijoja Utopi, por të gjitha negativiteteve do ju jepja ngjyrë.....
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Ne jemi pjese e botes, kshu qe duhet te ndryshojme veten, duke ndryshuar qendrimin tone, duke qene me forgiving, duke e ngritur zerin tone per ceshtje/kauza qe na shqetesojne, duke shperndare pozitivitet dhe dazhuri tek te tjeret etj etj.
 

Ledia

_________________
Do ja nisja nga vetja ime . Mos te isha kaq e durushme . Dhe te meshkujt do i hiqja ate vesin e thashethemeve me keq se “femra,
 
M

Morfina

menyren si mendojn njerezit … shume gjera ndodhin se nuk mendojn ashtu sic duhet
Kte qe sapo the ti, mund ta them dhe une por sdo te thote qe menyra ime e te menduarit eshte njesoj si e mendon ti. ?
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Ndryshimi par fillon tek vetja pra Baza
Do ndryshoja shum gjera
Tek ket barazi gjinore mbi te drejten e grave
Te denohet ashper dhuna ne familje
Te ket barazi ekonomike
Njerzit te ishin me te afer me njeri tjetrin se me lekun
 
Top