Nese ju jepet rasti te ndryshonit boten, cfare do te ndryshonit ?

indiferenca na ka prure der ktu
Une shtepine dhe endrrat e mia i kam realizuar
nuk kerkoj te vi dikush dhe te me ndryshoj!
sigurisht qe kam me qindra endrra te tjera
sepse njeriu nuk mund te ket vetem nje enderr ne jete. Ndoshta njerzit deshtojne sepse mendojne per te realizuar te vetmen
enderr qe kan!
njeriu duhet te kete me qindra endrra
meqellim qe disa ti realizohen dhe ta bejne te lumtur.
 

NGU

Antarë i Respektuar
Ta kem kohen ne doren time. Ngadalesim apo shpejtim ate e di une lol
 
Do doja qe thashethemexhinjve te semure kronike, ti ikte goja, te shurdhoheshin e te qerroheshin gjithnje e me shume, ne proporcion te drejte me deshiren dhe manine e tyre per te gjykuar jeten e te tjereve.
 

Lauri

Anunnak
Shume gjenerike pyetja ne teme
Po te kisha mundesi ta ndryshoja boten, do ta ktheja indjetro ne "epoken e arte". Koha mitike e mireqenjes dhe bollekut. Gjate kesaje epoke njerzit nuk kishin nevoje per ligje, dhe nuk kishin nevoje te punonin token, sepse toka prodhonte gjithcka vetevetiu gjate gjithe vitit. Nuk kishte prone private, nuk kishte urrejtje xhelozi dhe as lufte mes njerzeve. Ishte gjithmone pranvere, dh enuk kishin nevoje te jetonin neper shpella dhe as te ndertonin shtepia.
Deri sa erdhi Ai, Zoti. Zeus.!! Dhe filloj epoka e argjente. Keq e me keq deri sot.:)
 

NGU

Antarë i Respektuar
Cdokush te kishte kohen ne doren e vet dhe ta menaxhonte sic te doje ai.
 

elle

Chill
Aty ke te drejte esht ne doren tone ta bejme ashtu si duhet .pra e kemi kte te drejt vec duhet ta praktikojm
 

elle

Chill
E kam vene re . Ashtu jam dhe un . Por ndonjeher sherri duhet se sjell zhvillim ...perplasje idesh etc : )
 

ltea

Anëtar i ri
Po mu dha rasti do i behem perfaqsuese e denje atij apo asaj qe e ka krijuar duke e bere krenare
I bashkohem idese se Dritero Agollit te flitet vetem gjuhen letrare ne ambjente zyrtare dhe duke ruajtur me fanatizem dialektet
Do qe bukur te kishim nje parlament rinor
 

NGU

Antarë i Respektuar
Te levizja kohen sipas deshires time.
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Asnje gje . Le te qendroje si Eshte ndryshe nuk do ishte origjinalja.
 
Top