Nese ju jepet rasti te ndryshonit boten, cfare do te ndryshonit ?

Titulli: Nese ju jepet rasti te ndryshonit boten, cfare do te ndryshonit ?

Do ndryshoja njerezit do jua beja zemren te madhe e plot miresi sepse e keqja vjen vetem nga njerezit e nga askush tjeter...
Edhe kafshet jane me paqesore se ne...
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Nese ju jepet rasti te ndryshonit boten, cfare do te ndryshonit ?

do zhdukja fene ne radhe te pare te gjith njesoj feja shkatarron dhe prish njerezine (mendimi im ky e mos ma mari per ters asnjeri )
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Titulli: Nese ju jepet rasti te ndryshonit boten, cfare do te ndryshonit ?

do zhdukja fene ne radhe te pare te gjith njesoj feja shkatarron dhe prish njerezine (mendimi im ky e mos ma mari per ters asnjeri )


nuk do te kishte kuptim kjo jete i dahsur, po ta zhdukje ) :col:
 

Erblinaa

Anëtar i ri
Titulli: Nese ju jepet rasti te ndryshonit boten, cfare do te ndryshonit ?

Do ta zdukja varferin te gjith do te kishin kushte te mira ekonomike vende pune dhe ateher do te zvogelohej ose do te zhdukej teresisht numri i incidenteve delikuente dhe paqja do te ishte ne nivel me te larte mendoj.
 

entila

Anëtar i ri
Titulli: Nese ju jepet rasti te ndryshonit boten, cfare do te ndryshonit ?

se pari do ngjyrosja qiellin me ngjyre miresie..se dyti detin me arome ciltersie...se fundi zemren e njeriut me ngjyrat e ylberit........................
 

TIGRI

Anëtar i ri
Titulli: Nese ju jepet rasti te ndryshonit boten, cfare do te ndryshonit ?

do beja te pasurit te varfer dhe te varferit te pasur
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Nese ju jepet rasti te ndryshonit boten, cfare do te ndryshonit ?

Shiun do e beja para,qe ku te binte te mbushte qytetet.Boren do e beja dashurin dhe diellin lumturin.

Po ndryshove shiun dhe e bere para do hame parate se asgje nuk do funksiononte pa ujin....Nqf se beje boren dashuri do prisnim te binte bore qe te dashuroheshim vendet qe kane shume dimer vetem dashuri vendet qe nuk bje bore te vrisnin veten.......nqf se dielli do ishte lumturi ne sdo kishim nevoje per syte keshtu te verber te pasur pa dashuri cfare ta bejme lumturine ??? Te lutem nqf se te bje rrasti per te ndryshuar boten mos prano :)
 

JaPoNeZi

Anëtar i ri
Titulli: Nese ju jepet rasti te ndryshonit boten, cfare do te ndryshonit ?

si fillim do zhdukja ier gjith pushtetaret shqipetar ministra,drejtora,deputet,psikolog etj etj sepse gjith jan pucista si e si te bejn korrupsoj pastaj e dyta sdo lejoja te shitej energjia jasht shtetit sepse me kto qe kemi ne shesin energji jasht mushin xhepat e tyre dhe ne na len pa drita :p:p:p:p
 

Yellow Redhead

angels walk among us
do zhdukja urrejtjen,lufterat,diskriminimet,racizmin,paragjykimet ndaj gjinise,rraces,orientimit seksual,paraqitjes fizike..etj,semundjet,fatkeqesite natyrore dhe tgjitha besimet fetare te mundshme
 

milloshi

Cezma Ferres
Cfare do te benit po te kishit fuqi te ndrryshonit boten per 24 ore ?

meqene se ne forumin virtual ka shum njerez ku secili eshte i vecante ne lloin dhe mentralitetin e vet vendosa te beje kete lloj "sondaszhi" per te pare se cilat jan gjerat qe do te ndrryshonit ne rjedhen e jetes:gjera qe nuk ju pelqejne ,gjera qe per ju jan padrejtesi apo dhe gjera qe jan te tepruara.Pra cfare prisni presim pergjigjet tuaja.....
 

Bambolita

Reborn!!!
Titulli: cfare do te benit po te kishit fuqi te ndrryshonit boten per 24 ore ?

cfare do ndrryshoja ?
thjesht gati cdo gje :)
nuk do me dilnin 24 ore
 
Redaktimi i fundit:

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: cfare do te benit po te kishit fuqi te ndrryshonit boten per 24 ore ?

po kjo eshte e thjeshte fare, do i hapja mendjen njerezise!
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: cfare do te benit po te kishit fuqi te ndrryshonit boten per 24 ore ?

Do i beja meshkujt femra dhe femrat meshkuj
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: cfare do te benit po te kishit fuqi te ndrryshonit boten per 24 ore ?

oo Taku kur do e kesh kete fuqi ,une do jem e para ne radhe per te me bere mashkull :D

Dhe PO zonja dhe zotrinj ja dhe fituesja e javes qe do perfitoje nga zemergjersia ime per keshillen gratis
Shkon tek nje kirurg plastik i thua zoti doktor keshtu e keshtu te shton dicka poshte te heq dicka lart dhe gati mashkull Ida buahahahahahahahahahahahahahahahahaha
 
Titulli: cfare do te benit po te kishit fuqi te ndrryshonit boten per 24 ore ?

Dhe PO zonja dhe zotrinj ja dhe fituesja e javes qe do perfitoje nga zemergjersia ime per keshillen gratis
Shkon tek nje kirurg plastik i thua zoti doktor keshtu e keshtu te shton dicka poshte te heq dicka lart dhe gati mashkull Ida buahahahahahahahahahahahahahahahahaha

:p LOL duuuuuuuuuuuuuuuuuua te jem vertet djale :p
 

scorpione29

Anëtar i Respektuar
Titulli: cfare do te benit po te kishit fuqi te ndrryshonit boten per 24 ore ?

24 ore jane shume pak per te ndryshuar rrjedhen e gjerave, vetem nje mrekulli do te realizonte nje gje te tille..................Megjithate po te kisha fuqi do te ndryshoja mentalitetin e njerezve, do te ndryshoja sistemin ekonomik ne te gjithe boten, do te beja nje bote me te drejte per te gjithe...e them kete sepse ndoshta dikush nuk e di,por cdokush qe sapo linde ne toke, trashegon nje borxh qe munde ta shlyej rreth me nje te treten e jetes se tije, eshte ky sistem ekonomik qe ne njefare menyre i ka skllaveruar njerezit, eshte nje sistem i sofistikuar, askush nuk e di po ne njefare menyre eshte i detyruar te shlyej kete borxh ,nepermjet punes se tije gjate jetes, duke paguar taksat shtetit kuptohet.....do te ndryshoja perceptimin e kohes....Ne e konsiderojme kohen tashme si dicka materiale,.......e kemi kronometruar ne cdo minut , duke e vleresuar ate ne vlere monetare.....ne 8 ne pune, ne 12 takim, ne 1 te dentisti,ne 3 ne palester etj....jemi gjithmone duke nxituar , duke mos i dhene rendesi gjerave,...jemi futur ne nje ingranazh te detyruar te veprojme keshtu, duke u bere skllav te ketij sistemi gjerash,....ja kjo ndoshta do te ishte gjeja me e rendesishme per tu ndryshuar....por per fate te keq ,realiteti eshte krejte ndryshe ,sepse ne nuk munde te ndryshojme asgje nga keto qe thashe ,por jemi te detyruar te pesojme keto padrejtesi.......
 

milloshi

Cezma Ferres
Titulli: cfare do te benit po te kishit fuqi te ndrryshonit boten per 24 ore ?

un per 24 ore personalisht do te hiqa fete dhe do tu perpoiqja te zhdukja te gjitha doktrinat qofte fetare dhe ekonomike.....
gjithsesi anen ekonomike do e prekja vetem duke hequr taksat....pjesa tjeter varet nga saj jan te afte te ecin ne jete pastaj
 

milloshi

Cezma Ferres
Titulli: cfare do te benit po te kishit fuqi te ndrryshonit boten per 24 ore ?

duhet me pagezuar ndonje hoxhe dhe bere synet ndonje prift...haahahah
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Titulli: cfare do te benit po te kishit fuqi te ndrryshonit boten per 24 ore ?

Do i beja meshkujt femra dhe femrat meshkuj

ahahahahhahah
edhe un edhe un te njejten gje do bejsha
hihihiihihih

do shifsha si eshet te jehs mashkull
hihihihiihih
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Cfare do te benit po te kishit fuqi te ndrryshonit boten per 24 ore ?

Do hiqja te gjitha shpenzimet qe behen kot dhe sidomosarmet e rrezikshme dhe do perqendroja investimet ne mjeksi .
 
Titulli: Cfare do te benit po te kishit fuqi te ndrryshonit boten per 24 ore ?

do nisja nje "PALOMA" per boten mbare nga nenqielli ku prrehem...
 

MasteR

I'm offline
Pe: Titulli: cfare do te benit po te kishit fuqi te ndrryshonit boten per 24 ore ?

oo Taku kur do e kesh kete fuqi ,une do jem e para ne radhe per te me bere mashkull :D

kaq inat e ke qe je femer
 

Lediana

Banned
Re: Cfare do te benit po te kishit fuqi te ndrryshonit boten per 24 ore ?

Te ndryshoj njerezit ti kthej ne kafshe :lekund:
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Pe: Cfare do te benit po te kishit fuqi te ndrryshonit boten per 24 ore ?

Per 24 ore....thjesht do beja te gjithe te ishin pushim dhe nje mega mega mega party. LOL
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Cfare do te benit po te kishit fuqi te ndrryshonit boten per 24 ore ?

Per 24 ore???Do ndryshoja mentalitetin e njerezve,keshtu te pakten per 24 ore sdo degjoj budallalliqe....
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Cfare do te benit po te kishit fuqi te ndrryshonit boten per 24 ore ?

Te ndryshoj boten as qe nuk me shkon ne mendje te kisha nje fuqi te tille do e perdorja per interesat e mi personal
 

Morena

...Δʝɛя...
Pe: Re: Cfare do te benit po te kishit fuqi te ndrryshonit boten per 24 ore ?

Te ndryshoj njerezit ti kthej ne kafshe :lekund:

Mos do thuash njerezit ti besh njerez se kafshe jane..

Une 12 ore do sillja paqe (sa e mire jam bere ncnc )
Dhe 12 ore do beja qe meshkujt te merrnin vuajtjet e femres, lindje etj etj LOL ca qejfi do ishte :D
 
Top