Nëse një nga këto 7 kafshë ju pret rrugën, ky është mesazhi që ju vjen nga “lartë” !

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Nëse një nga këto 7 kafshë ju pret rrugën, ky është mesazhi që ju vjen nga “lartë” !

1-14-11-1.jpg


Disa fise amerikane besonin se çdo kafshë mbante mesazhin e vet. Kafshët janë qenie të vetëdijshme dhe të ndjeshme dhe është e rëndësishme që t’i trajtojmë të gjitha krijesat e gjalla me të njëjtin dinjitet dhe respekt.

Të lashtët gjithmonë i kanë konsideruar kafshët si të shenjta. Duke parë sjelljen e kafshëve, ne mund ti kuptojmë më mirë ato.

Shpesh kafshët vijnë në jetën tonë për të na dhënë një mesazh ose për të na mësuar diçka rreth aftësisë dhe fuqisë sonë.

“Lajmet e kafshëve” dhe kuptimi i tyre

Fajkua

Mund të jetë një shenjë se një mësim i fortë ose i rëndësishëm do të shpaloset në jetën tuaj së shpejti.

Shqiponja

Nëse shihni vazhdimisht imazhet e shqiponjës në jetën tuaj, mund të ndodhë që të kapërceni ose të kaloni në një fushë të re të ndërgjegjes suaj.

Korbi


Zakonisht konsiderohet si një shenjë e keqe. Lidhjet me vdekjen nëse këndon ose si një shenjë e një rilindjeje të ardhshme.

Bufi


Duke parë një buf është një tregues që duhet t’i kushtoni vëmendje intuitës dhe mençurisë suaj.

Shpendët

Shpendët kardinalë shpesh kanë qenë të lidhur me marrjen e një mesazhi nga një figurë e babait të vdekur apo një udhëzuesi të shpirtit mashkullor. Nëse sheh shpendë në mënyrë të përsëritur, mund të jetë një sinjal se ju jeni të dashur dhe të mbrojtur nga ky mashkull, ose një kujtesë për të qëndruar i fortë dhe i sigurt në rrugën që po ecni.

Gjarpër


Duke parë një gjarpër është një kujtesë e fuqishme e forcës suaj të jetës dhe pasioneve tuaja. Nëse shihni vazhdimisht gjarpërinjtë ose imazhet e gjarpërinjve, duhet t’i kushtoni vëmendje pasioneve tuaja dhe të vendosni më shumë energji në ndjekjen e tyre. Shikimi i një gjarpri mund të tregojë gjithashtu se po hyni në një vend shërimi dhe rinovimi.

Merimangat

Marimangat mbajnë një simbolikë të fuqishëm rreth krijimit dhe lidhjes shpirtërore. Kur shihni shpesh merimanga, mund të jetë një tregues që ju duhet të përshtateni me potencialin tuaj krijues dhe të ndiqni çdo ide ose frymëzim që keni për të krijuar.Mund të jetë gjithashtu një shenjë e lidhjes suaj me botën shpirtërore.
b;gazeta.in
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Ne enderr apo kshu realisht me te pre rrugen??? mire zvarraniket apo kafshet , por keto shpendet si ta presin rrugen??? Une eci ne toke jo ajer!
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Nje sorkadhe ma preu rrugen dje... cfare do te thote autori?:)
 

Zana1

Braveheart
Last time i saw an animal in my dreams .. it was a huge but harmless snake, he was following me ... while leaving his skin behind ( & i got a fobia of snakes ) .... so it was pretty disturbing memory 4me , after i woke up . And one for real about 2 years ago back home, while i was crossing a river... and i never step my foot in that place anymore.... which is sad, cox it's my favorite spot .
 
Redaktimi i fundit:

jana80

Super Moderator
Nje sorkadhe ma preu rrugen dje... cfare do te thote autori?:)

kujdes mos ta prekesh te duhet te e shoeqerosh tek ambulanca e veterinareve te besh kundrapgesen ne baz te viteve qe ka.. te vesh veten nen kontroll per te pare ne ishe i pire e gjithmone keto nese je mire e pa menduar demet qe te ben ne automjet...
per mos te harruar ate lotin qe nxjerr e qe te mbetet fiksim per kohe te gjate...
 

Vvetoni

Larguar
Paramendo me shku në kopsht zoologjik. Nuk e dinë cilin mesazh me e marrë fillimisht prej kafshëve.
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
kujdes mos ta prekesh te duhet te e shoeqerosh tek ambulanca e veterinareve te besh kundrapgesen ne baz te viteve qe ka.. te vesh veten nen kontroll per te pare ne ishe i pire e gjithmone keto nese je mire e pa menduar demet qe te ben ne automjet...
per mos te harruar ate lotin qe nxjerr e qe te mbetet fiksim per kohe te gjate...
Hahahha Jana, kaloi tek oborri I kopshtit tim..;)
 
Nëse një femër po kalon rrugës para teje, ajo thjeshtë po kalon para teje.

Nuk eshte edhe aq thjeshte . Ja po e zeme nuk eshte njejte sikur Zana e forumit te kaloj para teje , me kalimin e ndonje vajze tjeter :p
 

Zana1

Braveheart
Une e njohe si femer, Zanen .


Mos ja ve re , C3nI .... se sic duket , i ka rene ne koke per djalin nga Kukesi, i rene ne London. : D

Edhe ky si gjithe te tjeret, nuk me njeh as me shume e as me pak , se ti e te tere k'tu ..C3nI.. ( kaq sa shikon e lexon k'tu dmth, sa jap une vete ). : )

Ke te drejte... njerezit jane kafshet me te rrezikshme sot : D
 
Mos ja ve re , C3nI .... se sic duket , i ka rene ne koke per djalin nga Kukesi, i rene ne London. : D

Edhe ky si gjithe te tjeret, nuk me njeh as me shume e as me pak , se ti e te tere k'tu ..C3nI.. ( kaq sa shikon e lexon k'tu dmth, sa jap une vete ). : )

Ke te drejte... njerezit jane kafshet me te rrezikshme sot : D

Ne te njohim , ama te njohim si Zana . Me karakterin qe e ke paraqit veten ketu .
Ndoshta Vetoni te njehe me mire .
 

Zana1

Braveheart
Ne te njohim , ama te njohim si Zana . Me karakterin qe e ke paraqit veten ketu .
Ndoshta Vetoni te njehe me mire .

Nuk do te cuditesha, nese nuk do te njihte edhe ate qe i ka bere koken ... jo me mua. : )

Dava halabakesh : )
 

Vvetoni

Larguar
Ne te njohim , ama te njohim si Zana . Me karakterin qe e ke paraqit veten ketu .
Ndoshta Vetoni te njehe me mire .

O Cen, mos i beso vetës! Si mund të shohësh karakterin e dikujt në forum? Ja shembull, ti e çdo kush mund të hap profil në forum me emër femrash, dhe të merr fotografi nga interneti. Shihet nga larg që është djalë nga Kukësi.
 

Zana1

Braveheart
Mos i beso vetes, besoji k'tij/k'saj . Hajde kontradite hajde. : D
 
O Cen, mos i beso vetës! Si mund të shohësh karakterin e dikujt në forum? Ja shembull, ti e çdo kush mund të hap profil në forum me emër femrash, dhe të merr fotografi nga interneti. Shihet nga larg që është djalë nga Kukësi.

Thash me karakterin qe e ka paraqit veten ne forum .
Ke kujdes si lexon !
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Gjarpër

Duke parë një gjarpër është një kujtesë e fuqishme e forcës suaj të jetës dhe pasioneve tuaja. Nëse shihni vazhdimisht gjarpërinjtë ose imazhet e gjarpërinjve, duhet t’i kushtoni vëmendje pasioneve tuaja dhe të vendosni më shumë energji në ndjekjen e tyre. Shikimi i një gjarpri mund të tregojë gjithashtu se po hyni në një vend shërimi dhe rinovimi.
 
Top