Nga jeni me origjin dhe ku jetoni aktualisht?

Frank

Try!
Pak jashte teme. Jam studente ne paster viti II, per shkak te situates pandemike leksionet do i ndjekim online. Per kte arsye me duhet nje laptop qe me mungon. Kush me ndihmon qofte me nje te perdorur? Faleminderit
Sa mire e ditke qe je jashte teme dhe si per habi kerkon lapitop.
Edhe une e dua jeten bashke me xhepin tim ???
 

DeliriumMind

Stay wild moon child.
Origjina ime eshte ne ate qytet, ne ate lagjje ku nje jevg i vogel vinte dhe ma bonte shurren mu ke dritarja e banjos ?


Jetoj aktualisht ne nje qytet qe me pelqen.
 

dangerous

* * *
Me origjinë nga Malsia e Shkodres., jam krenar që jam malsor.

Jetoj në shpi me der perjashta në katin e tretë., gzohem që u njoftem.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Çfar zhgënjmi?
Oficer ka qene gjyshi nga babi
Gjishja na babi kuzhiniere ne block tek shtepia e adil carcanit mos u gabofsha
Im ate gazetar radiofonik , i cili per nje gabim gjinie eshte perndjekur nga sigurimi si grup armiqesor.
E gjen tek lista e 180 intelektualve te Tiranes.
U detyrua te linte punen si gazetar ,per mos perfunduar ne internim

Mjafton ?
 

Katil

Antarë i Respektuar
Oficer ka qene gjyshi nga babi
Gjishja na babi kuzhiniere ne block tek shtepia e adil carcanit mos u gabofsha
Im ate gazetar radiofonik , i cili per nje gabim gjinie eshte perndjekur nga sigurimi si grup armiqesor.
E gjen tek lista e 180 intelektualve te Tiranes.
U detyrua te linte punen si gazetar ,per mos perfunduar ne internim

Mjafton ?
Mos e shih babin si hero se thjeshtë sistemi ka kërkuar armiq the kur si kishte,për të mbajt në prwsion ata që kishin ndër mend.

Oficerin e gjeta.
Ke tema origjinës ishim.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Mos e shih babin si hero se thjeshtë sistemi ka kërkuar armiq the kur si kishte,për të mbajt në prwsion ata që kishin ndër mend.

Oficerin e gjeta.
Ke tema origjinës ishim.
Po meqe fillove me curiculum vitae ,thashe po ta thjeshtesoja
Jo se kam pare si hero i sistemit tim ate, por si heroin tim personal :)
Dhe meqe jemi te origjina ,ku hynte profesioni i gjyshit ktu?
 

Katil

Antarë i Respektuar
Po meqe fillove me curiculum vitae ,thashe po ta thjeshtesoja
Jo se kam pare si hero i sistemit tim ate, por si heroin tim personal :)
Dhe meqe jemi te origjina ,ku hynte profesioni i gjyshit ktu?
Origjina që ta kuptosh ti nuk është thjesht se nga qytet je por nga prejardhje vjen,kshtu që hynte edhe gjyshi edhe profesioni.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Origjina që ta kuptosh ti nuk është thjesht se nga qytet je por nga prejardhje vjen,kshtu që hynte edhe gjyshi edhe profesioni.
Ne ato vite gjithe popullsia ka kryer levizje ,se i conte partia ku kish nevoje
Dhe skane qene vetem oficerat por cdo lloj profesioni
Tani meqe leviznin origjinen tia veme si duam?
 

Katil

Antarë i Respektuar
Ne ato vite gjithe popullsia ka kryer levizje ,se i conte partia ku kish nevoje
Dhe skane qene vetem oficerat por cdo lloj profesioni
Tani meqe leviznin origjinen tia veme si duam?
E ke gabim,nga Laçi e sipër u ka dash pasaport me hy në Tr?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
E ke gabim,nga Laçi e sipër u ka dash pasaport me hy në Tr?
Te gjithe me emerime leviznin
Laci me uzinen e superfosfatit mori shume jugor
Edhe Sala me pashaporte erdhi?
Ne france shkoi me pashaporte!
 

Katil

Antarë i Respektuar
Te gjithe me emerime leviznin
Laci me uzinen e superfosfatit mori shume jugor
Edhe Sala me pashaporte erdhi?
Ne france shkoi me pashaporte!
Ishte student nuk erdhi familjarisht☺
Dhe nëse ka pas naj kokërr sbën fenomenin.
Ideja është që un e kuptova origjinën e prejardhjes tënde dhe zellshmërinë tënde në debate për pasuesit e ?kuq.?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Ishte student nuk erdhi familjarisht☺
Dhe nëse ka pas naj kokërr sbën fenomenin.
Ideja është që un e kuptova origjinën e prejardhjes tënde dhe zellshmërinë tënde në debate për pasuesit e ?kuq.?
Aha e mire
Shif e boj te keqen
 
Top