Nga më shpirtmirat, tek ato të liga. Lexoni renditjen e shenjave të HOROSKOPIT

Nga më shpirtmirat, tek ato të liga. Lexoni renditjen e shenjave të HOROSKOPIT


Në çdo grup shoqëror, disa nga njerëzit janë të mirë, disa më të mirë. Disa janë të butë, disa të egër. Disa habisin me ligsinë e tyre. Po horoskopi, çfarë thotë? Cilat janë shenjat më të liga?
Disa nga shenjat, në fakt, kanë karakteristika shumë të mira. Disa të tjera janë hakmarrëse, e ka nga ata që nuk njohin kufi kur vjen puna për të mbrojtur veten apo njerëzit që duan, dhe shpesh bëhen shumë të ligj. Më poshtë janë një renditje e shenjave të horoskopit, nga më shpirtmirat e deri te më të ligat.

Ujori-Është shenja më shpirtmirë e horoskopit. Personat e kësaj shenje urrejnë konfliktin dhe dramën, si dhe nuk pëlqejnë të ngrenë zërin. Por janë aq të butë sa rrezikojnë që të përdoren nga të tjerët. Ujori është shenja më shpirtmirë e horoskopit. Personat e kësaj shenje urrejnë konfliktin dhe dramën, si dhe nuk pëlqejnë të ngrenë zërin. Por janë aq të butë sa rrezikojnë që të përdoren nga të tjerët.

Virgjëresha-Personat e shenjës së virgjëreshës mund të mos jenë shumë shprehës, por të qenit bujarë i bën shumë të veçantë. Ata do të bënin gjithçka për këdo, por duhet të bëjnë kujdes që të mos bëhen naivë.

Peshorja-Personat nën shenjën e peshores janë diplomatë të shkëlqyer. Është një nga shenjat me karakter më të sjellshëm në horoskop, dhe janë miq shumë të mirë. Megjithatë, ndonjëherë bëhen shumë mbrojtës të dikujt.

Shigjetari-Personat e kësaj shenj i urrejnë ndjenjat e këqija dhe duan ta jetojnë jetën në maksimum, që do të thotë se thjesht nuk kanë kohë të inatosen me të tjerë. Personat e shenjës së shigjetarit dinë të falin, por ngaqë janë të drejtpërdrejtë, ndonjëherë shihen si agresivë.

Demi-Është një nga shenjat më shpirtmira, por s’do të thotë që nuk u pëlqen ta japin ata fjalën e fundit në një debat. Personat e shenjës së demit janë zakonisht të qetë, por kur njerëzit e teprojnë, dinë ta mbrojnë veten.
Dashi-Personat e shenjës së dashit janë impulsivë, por shpirtmirë. Duke qenë impulsivë, ndodh që të thonë fjalë pa menduar dhe i fyejnë njerëzit rrotull, por kjo s’e ndryshon faktin që janë bujarë dhe punëtorë.

Luani-Personat e shenjës së Luanit janë mbizotërues dhe pëlqejnë t’u njihen vlerat dhe talentet. Por duke qenë besnikë, bëhen persona me karakter shumë kompleks. Megjithatë, bëhen të ligj kur nuk e arrijnë atë që duan.

Binjakët-Dinë të jenë mizorë. Janë njerëz romantikë dhe dinë të joshin njerëz, por nëse dikush nuk është dakord me ata, ana e ligë mund të dalë shumë shpejt në pah.
Peshqit-Janë ata që godasin të parët. Personat e kësaj shenje janë nga më të ndjeshmit, ndaj shpesh duken si të padëmshëm. Por kur ndiejnë se po sulmohen, peshqit e nxjerrin menjëherë anën e tyre të ligë. Dhe ngaqë kanë mungesë besimi, janë shpesh ata që godasin të parët.

Gaforrja-Të lindurit nën shenjën e gaforres duan hakmarrje. Dhe hakmarrjen e shijojnë më shumë kur e shërbejnë të ftohtë. Personat e kësaj shenje bëjnë gjithçka për të mbrojtur familjen dhe miqtë, por kur ndihen të kërcënuar nuk lënë gjë pa bërë derisa të hakmerren.

Akrepi-Astrologët mund të kenë lista të ndryshme për shenjat më të liga e më të mira por të gjithë ama janë dakord për një gjë. Akrepët janë më të ligjtë në çdo listë. Nuk njohin kufij. Janë njerëz shumë pasionantë dhe shpesh rrëmbehen nga ndjenjat. Janë gati të bëjnë gjithçka për njerëzit që duan dhe për veten gjithashtu. Janë shumë kërkues dhe kur duan diçka, janë të aftë të bëjnë çdo gjë.
 

Senseo

Audacity.
Ujori-Është shenja më shpirtmirë e horoskopit. Personat e kësaj shenje urrejnë konfliktin dhe dramën, si dhe nuk pëlqejnë të ngrenë zërin. Por janë aq të butë sa rrezikojnë që të përdoren nga të tjerët.
Eeeeeeee. Medalja ime ku eshte? 🤣🤣
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Luani-Personat e shenjës së Luanit janë mbizotërues dhe pëlqejnë t’u njihen vlerat dhe talentet. Por duke qenë besnikë, bëhen persona me karakter shumë kompleks. Megjithatë, bëhen të ligj kur nuk e arrijnë atë që duan..

veq te ligj se nuk jan aman..kompleks po..un te pakten jam .😔
@PinkHeart ketu dallon ..se eshte e pa komplekse🙂
@Hope ti?
 
Luani-Personat e shenjës së Luanit janë mbizotërues dhe pëlqejnë t’u njihen vlerat dhe talentet. Por duke qenë besnikë, bëhen persona me karakter shumë kompleks. Megjithatë, bëhen të ligj kur nuk e arrijnë atë që duan..

veq te ligj se nuk jan aman..kompleks po..un te pakten jam .😔
@PinkHeart ketu dallon ..se eshte e pa komplekse🙂
@Hope ti?
Gabohesh... kam dhe shum biles
Por nuk kam qef ti shfaq.
Per mos me than qe me njifni me shum ju virtualisht se sa njerzit knej qe me shofin live 🤣

Ligj mendoj se ne sensin e zemergure pasi ndihemi te fyer.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Gabohesh... kam dhe shum biles
Por nuk kam qef ti shfaq.
Per mos me than qe me njifni me shum ju virtualisht se sa njerzit knej qe me shofin live 🤣

Ligj mendoj se ne sensin e zemergure pasi ndihemi te fyer.
Se kisha besu..se ti je koplet e lire dhe sikur nuk te ben cfar thot bota(ksaj ju referova)
😘
 
Se kisha besu..se ti je koplet e lire dhe sikur nuk te ben cfar thot bota(ksaj ju referova)
😘
Nuk bej asiher cfare thot bota por cfare me thot zemra per te ber te lumtur njerzit qe dua ose qe thjesht ndjej.
Dhe per te ber ket gje, shkoj shpesh her kundra vetes. Por me mjafton rezultati per tu ndjere mire... me duket vetja sikur kam lindur per ndonje mission 🤣🤣🤣🤣
Prandaj e marr shum serjozisht dhe ate aspektin e "ligesise"
 

Hope

◕‿◕
Luani-Personat e shenjës së Luanit janë mbizotërues dhe pëlqejnë t’u njihen vlerat dhe talentet. Por duke qenë besnikë, bëhen persona me karakter shumë kompleks. Megjithatë, bëhen të ligj kur nuk e arrijnë atë që duan..

veq te ligj se nuk jan aman..kompleks po..un te pakten jam .😔
@PinkHeart ketu dallon ..se eshte e pa komplekse🙂
@Hope ti?
Ti je shume e keqe kur te bie sheqeri ne gjak :p
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Demi-Është një nga shenjat më shpirtmira, por s’do të thotë që nuk u pëlqen ta japin ata fjalën e fundit në një debat. Personat e shenjës së demit janë zakonisht të qetë, por kur njerëzit e teprojnë, dinë ta mbrojnë veten.

boll bukur paska fol. :p
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Shenja me e mire pra

Si sma dike :O


Shtiza :D
Shigjetari-Personat e kësaj shenj i urrejnë ndjenjat e këqija dhe duan ta jetojnë jetën në maksimum, që do të thotë se thjesht nuk kanë kohë të inatosen me të tjerë. Personat e shenjës së shigjetarit dinë të falin, por ngaqë janë të drejtpërdrejtë, ndonjëherë shihen si agresivë.
ti kshu je vertet. :))
 

Hera

Banned
Opopopopo si qenkam une shpuze

Gaforrja-Të lindurit nën shenjën e gaforres duan hakmarrje. Dhe hakmarrjen e shijojnë më shumë kur e shërbejnë të ftohtë. Personat e kësaj shenje bëjnë gjithçka për të mbrojtur familjen dhe miqtë, por kur ndihen të kërcënuar nuk lënë gjë pa bërë derisa të hakmerren.
 
Opopopopo si qenkam une shpuze

Gaforrja-Të lindurit nën shenjën e gaforres duan hakmarrje. Dhe hakmarrjen e shijojnë më shumë kur e shërbejnë të ftohtë. Personat e kësaj shenje bëjnë gjithçka për të mbrojtur familjen dhe miqtë, por kur ndihen të kërcënuar nuk lënë gjë pa bërë derisa të hakmerren.
Sorry amo 🤣🤣🤣
Pranoj sinqerisht qe kam lexu vetem luanin dhe demin 😅
 
Top