Ngordh breshka 344-vjeçare e afrikës

Hera

Banned
auto_381319-ocvL2cbP6m1570197501.jpg

Ngordh breshka 344-vjeçare e afrikës

Breshka
Alagba mbetjet e së cilës do të merren nën mbrojtje si trashëgimi kulturore ka kaluar më shumë se 300 vite të jetës së saj në pallatin Ogbomoso.

Ka ngordhur në moshën 344-vjeçare breshka më e vjetër e Afrikës e cila ndodhet në Nigeri.

Siç raporton agjencia nigeriane e lajmeve (NAN) breshka 344-vjeçare e quajtur "Alagba" që jetonte në rajonin Oyo të vendit ka ngordhur si pasojë e një sëmundjeje.

Breshka Alagba mbetjet e së cilës do të merren nën mbrojtje si trashëgimi kulturore ka kaluar më shumë se 300 vite të jetës së saj në pallatin Ogbomoso.

zeri shqip.net
 
Redaktimi i fundit:
  • Më pëlqen
Reactions: Ivy

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Uauuu,sa e vjeter paska qene . ahahhahahaha
Sikur tjetonim dhe ne te pakten dy shekuj. :(
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Aqe shum jeton breshka a!ja tani urimi per dtl duhet te behet jetofsh sa breshka?
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Uauuu,sa e vjeter paska qene . ahahhahahaha
Sikur tjetonim dhe ne te pakten dy shekuj. :(
Ske ci don 2 shekuj.....

Personalisht nuk dua te jetoj aq gjate

Te tallin Faqen nipi e mbesa me mua ???

Jooooo se imagjinoj
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Hahaahahhaahha
Xhan sben ti maresh tecgjitha per seriozisht ketu
Mos u bej si une ne Fillim

Po qe ofendu tee kerkoj ndjese
Respekte
 
Top