Nibiru, planeti i 10

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Rrathet ne Grure ( Crop Circle )

Duke lexuar materiale te ndryshme gjeta disa informacione mbi rrathet ne grure, tershere apo miser, qe krijohen ne menyre te mistershme kryesisht ne Angli ne Wiltshire pikerisht aty ku gjendet edhe Stonehenge, por jo vetem atje, jane te perhapur ne te gjithe boten, .
Duhet te thene qe njerezit jane mundur ti kopjojne keto vepra te mistershme, por dallimi behet shume lehte.

Rrathet per te cilet po flasim ne, jane rrathe qe krijohen ne fusha ne mbi 23 mije hektare dhe ne nje periudhe ndoshta me te vogel se 2 ore. Vec kesaj vlen per tu permendur fakti qe gjeometria dhe saktesia e ketyre simboleve eshte e jashtezakonshme, gje qe hedh poshte dyshimin e krijimit nga dora e njeriut.

Me poshte po ju postoj disa video, dhe foto te ndryshme, sepse kjo dukuri lidhet ngushte me fundin e parashikuar te botes nga Kalendari Maya, 21.12.2012.[video=youtube;_KoR2t-iM9k]http://www.youtube.com/watch?v=_KoR2t-iM9k[/video]
 
Last edited by a moderator:

DEVIL HAND

Anëtar Aktiv
Titulli: Nibiru, planeti i 10 (misteri qe fsheh ky planet)

:mah shume gjera jane then deri me sot por asnje profeci nuk ka dal !
Nejse,,,,azgje nuk dihet...uroj mos te jete e vertet se gjynaf jemi te rinj.

Nuk esht e vertet kjo qe thua, Nostradamus parashikoj qe fundi botes do vinte ne vitin 2000...

Dhe ne fund te vitit 1999 u zbulua Planet-x pra planeti dhjet Nibiru!
 

njoni

llahtaria vete
Kohet e fundit jan shtuar shum zerat si per Nibirun si per Stuhine diellore.

Ju keshilloj te shikoni filmin Knowing
 

E3

Anëtar i Nderuar
Duhet te thene qe njerezit jane mundur ti kopjojne keto vepra te mistershme, por dallimi behet shume lehte.

mesa kam lexuar/degjuar individet tokesore jane munduar te bejne vepra te tilla dhe ia kane arritur qellimit por fakti qendron ketu:
kur perthyhen psh te fushat me grure e zem ato thjesht marrin nje perthyerrje kur jane krijuar nga persona qe kan filmuar dicka te tille
ndersa e kunderta ndodh kur gjejne ne mengjes fusha te tera te disenjuara ne menyre perfekte dhe e bukura qendronte se te gruri nuk kishte perthyerrje por nje djegie te brendshme gje qe ben te mundur dhe perthyerrjen e menjehershme te kalirit
shume hipoteza lidhen me ufot me sa kam degjuar ne emisione te ndryshme dhe jan filmuar disa video por asgje qe te krojoi nje fakt te vertet qe te hedhi bazat ne kete MISTER.
PS:tema shume e bukur.COMPLIMENTA
 
Redaktimi i fundit:

Alchohole

Moderator!
Shume poteza rreth Dates se Fundit ne kete Jete,por jane te gjitha vetem Poteza.Secili ka mendimin e vet dhe eshte i lirshem te shprehet.Sa po e shoh une e po lexoj,mendoj se fundi i kesaj Bote do te vije shume shpejt (Kiameti).Kjo mund te vije shume shpejt nga ndonje drejtim siq jane Meteoret,Ngrohja Globale apo diqka tjeter.
Potez tjeter eshte edhe ky me Planetin e Dhjete,planetin Nibiru.Nbaz ketij Planeti,Piramidave,Rratheve,Trekendeshi i Bermudeve etj etj...mendoj se perveq nesh ka edhe krija tjera shume me intelegjente se ne dhe ata jan UFO-t te cilet ndoshta jetojne ne kete Planet apo diku tjeter.
Asnjera nga keto poteza sjane 100% te sakta andaj duhet te vazhdojme jeten,derisa vdekja te na arrije edhe tek ne.
 

bd13

Anëtar i ri
Te eresh me gjitha kto ngelesh pa mend,,,ai esht vetem nje filem dhe asgje sesht bazuar ne te vertet,, toka ka pasur demtim vetem nga
NENA NATYR

ato vidiot qe coni ju ne youtube,,, te bera ne fushat egrurit,,,asnje nga kto vizatime stregon qe ka kaluar ufo ose dicka tieter se ska pas prova anjeher,,,,por gjera te sajuar nga njerzit,, me nje meter shirit dheduke ecur ne drjtim te ndryshem dhe krijon forma te tilla,,,,persa u perket atyre fotove te lashta,,,jan vetem foto qe shkenctaret kan gjetur menyr me te dobishme per tu nxjerr shpiegimin,,,,,se prap asnje ska pas prov ne dit te soteme...para 2 vjetesh e sht folur per ate planet qe e kan zbuluar dhe zdin akoma se cfar ai planet ka brenda ka jet apo ska jet,,,dhe zdn akoma se ne ke drejtim esht ai planet dhe zdin akoma nese ai planet po i drejtohet tokes,,,SEPSE AI PLANET ESHT 500,000 VJET LARG TE ECESH ME SHPEJTESIN E DRITES,,,nga kto lloi postimesh gjen plot dhe ne mendime te kunderta,,,,un zdo ti kushtoja asnje lloi vemendie,,,,,kto jan veem historira dhe asgje nuk dihet ne ralitet...
 

Alchohole

Moderator!
Titulli: Nibiru, planeti i 10 (misteri qe fsheh ky planet)

Per asgje smund te jemi te sigurt :D...shume sende jane mistere e mbeten,daten e fundit te kesaj jete e din vetem ai Lart (I madherishmi Allahu) keshtuqe....
 

dimxx

Antarë i ri
Titulli: Nibiru, planeti i 10

Alchohole---------ti beson ne Allah por njekohsisht ke mendime se ufot mund te egzistojn .... allah is one ...is our GOD
 
Top