• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Nicklist ngjyra "ylber"

CAKMAKU

Anëtar i ri
Mosha
36
Vendndodhja
Greqi
Code:
alias ylbnick {
 set %Ylberchan #
 set %ylberngjyra 4,7,8,9,11,12,6
 set %ylberngjyrVar 1
 set %ylberNickVar 1
 set %ylbStatus Off
 timerylbNick -m 0 10 ylbNickGo
}

alias -l ylbNickGo {
 :ylbStart
 if (%ylberngjyrVar > 7) {
  set %ylberngjyrVar 1
  goto ylbStart
  halt
 }
 elseif (%ylberNickVar > $nick(%ylberChan,0)) {
  set %ylberNickVar 1
  goto ylbStart
  halt
 }
 var %ylberngjyr = $gettok(%ylberngjyra,%ylberngjyrVar,44)
 cline %ylberngjyr %ylberChan $nick(%ylberChan,%ylberNickVar)
 inc %ylberNickVar
 inc %ylberngjyrVar
}

alias ylboff {
 timerylbNick off
 unset %ylberChan
 unset %ylberngjyra
 unset %ylberngjyrVar
 unset %ylberNickVar
 set %ylbStatus On
 var %i 0
 while %i < $line(#,0,1) {
  inc %i
  cline -r # %i
 }
}

menu channel {
 -
 Ylber Nicklist %ylbStatus:{
  if (%ylbStatus == Off) {
   ylboff
  }
  else {
   ylbnick
  }
 }
 -
}
ikona2.jpg

Ky addons eshte shume fantastik,ndryshohen ngjyrat e emrave qe ndodhen ne kanal ne forme Ylberi.
Vendosini ne REMOTE dhe vazhdim te bukur
 
Top