Nis hetimi për sherrin Ibrahimovic-Lukaku

skysports-romelu-lukaku-zlatan-ibrahimovic_5251358-1024x576.jpg
Ditë vendimtare për sherrin ndërmjet Zlatan Ibrahimovic dhe Romelu Lukaku. Tensioni në derbin e Kupës nuk pritet të kalojë pa pasoja, me Disiplinorin e Federatës Italiane që ka nisur hetimin dhe do të shqyrtojë materialet audio dhe video, për të analizuar me detaje fjalët që shkëmbyen dy sulmuesit.

Edhe pse nuk ka një datë konkrete, mendohet që vendimi nuk do të vonojë. Në orët në vijim, edhe arbitri Valeri do të dëshmojë për të sqaruar sherrin ndërmjet dy futbollistëve.
A2news.com
 
Gjithcka varet nga arbitri
Jo sepse arbitri nuk ka shenuar ne proves verbal asgje cfare kane thene.
Thjeshte qe i ka dhene karton per sjellje antisportive.

Sot lexova gazeten dello sport dhe ky hetim eshte i pavarur nga treshja arbitrare.
Kane kerkuar regjistrimet audio video te stadiumit dhe te mediave.
Nuk mund te mos reagonin.
Pervec sjellje antisportive aty ka sharje, ofendime personale, racizem dhe akoma me e rende kercenim me vdekje.
 
Maksimumi nga nji neshje ose gjob nuk do guxonte federata jan shum gjona ne loje sponsora etj
 
Jo sepse arbitri nuk ka shenuar ne proves verbal asgje cfare kane thene.
Thjeshte qe i ka dhene karton per sjellje antisportive.

Sot lexova gazeten dello sport dhe ky hetim eshte i pavarur nga treshja arbitrare.
Kane kerkuar regjistrimet audio video te stadiumit dhe te mediave.
Nuk mund te mos reagonin.
Pervec sjellje antisportive aty ka sharje, ofendime personale, racizem dhe akoma me e rende kercenim me vdekje.
Thash qe esht deshmitari kryesor

Paolo Valeri do te jete deshmitari kryesor ne Prokuren italiane diten e sotme. Arbitri do te tregoje dhe sqaroje situaten e pare nga syte e tij ne fushe.

Nuk ka perdor rracizem ibra duke dit qe 5 lojtar te milanit jan te zinj kshuqe nuk ma do mendja
 
Maksimumi nga nji neshje ose gjob nuk do guxonte federata jan shum gjona ne loje sponsora etj
Nga nje ndeshje e kane marre te dy ata.
Problemi eshte se ka nderhyre prokura e federates qe eshte e pavarur prej saj.
Kjo ndodh shumeeeee rralle, po shume rralle ama dhe kur ndodh kjo nuk ka denim me nje ndeshje.
As e marrin mundimin te gjykojne nje episod qe denohet me nje ndeshje.
 
Thash qe esht deshmitari kryesor

Paolo Valeri do te jete deshmitari kryesor ne Prokuren italiane diten e sotme. Arbitri do te tregoje dhe sqaroje situaten e pare nga syte e tij ne fushe.

Nuk ka perdor rracizem ibra duke dit qe 5 lojtar te milanit jan te zinj kshuqe nuk ma do mendja
Une e kam lexuar ca i kane thene njeri tjetrit.
Ibra i ka thene-
Ik te mami jot te beje woodo se te ndihmon.
Kjo ka qene shkendija.
Lukaku pastaj e ka ofenduar shume me rende.
 
Nga nje ndeshje e kane marre te dy ata.
Problemi eshte se ka nderhyre prokura e federates qe eshte e pavarur prej saj.
Kjo ndodh shumeeeee rralle, po shume rrale ama dhe kur ndodh kjo nuk ka denim me nje ndeshje.
As e marrin mundimin te gjykojne nje episod qe denohet me nje ndeshje.
Pervec asaj e kom llafin. E kuptoj por prap me duket cik veshtir, duke pas parasysh si osht bo futbolli sot ke parasysh ana komerciale seshte puna vetem për peshen qe kan si futbollist.
Por gjithcka ndodh madje mir do ishte qe te kishte ndeshkim pa fol me tifozllik fare.
 
Se Valeri dovesse ammettere di aver colto e compreso gli insulti che sono volati tra i due giganti, allora la questione potrebbe avere un'archiviazione immediata. Altrimenti, come appare ormai più che probabile, si procederà con le indagini, che partiranno dall'analisi delle immagini dello scontro.

artikulli i gazzettes
 
Une e kam lexuar ca i kane thene njeri tjetrit.
Ibra i ka thene-
Ik te mami jot te beje woodo se te ndihmon.
Kjo ka qene shkendija.
Lukaku pastaj e ka ofenduar shume me rende.
Shiko kto ofendimet ndodhim per efekt provokimesh por qendron sjellja qe duhet te shfaqin tek te tjeret ...denimin ta marrin ashu sic e meritojn por pa perfshire pale te trete mbas prapaskenave
 
Se Valeri dovesse ammettere di aver colto e compreso gli insulti che sono volati tra i due giganti, allora la questione potrebbe avere un'archiviazione immediata. Altrimenti, come appare ormai più che probabile, si procederà con le indagini, che partiranno dall'analisi delle immagini dello scontro.

artikulli i gazzettes
Shif tjeter gje me u hap hetimi tjeter me u denu, kujtoj raste mo ektreme edhe kan kalu me naj ndeshje skualifikim ose gjoba.
Por thash nuk perjashtohet
 
A me mooo.. Per nje sherr banal po hapkan hetime..

Kushedi si po ferkojne duart juventinet derisa te jepet verdikti
 
Top