Nisi sot Europa league.Rezultatet e plota

2ak2009

Antar Aktiv
Sot ne oren 19.00 nisi nje tjeter eveniment EUROPA LEAGUE ose sic quhej ndryshe kupa UEFA.Ka pasur plot surpriza ne rezultate ku vecojme humbjen e ROMES ne ZVICER perballe BASELIT dhe Lazios perballe Salzburgut ne shtepi,apo fitorja e Rapidit te Hamdi Salihit(u zvendesua ne min e 85) perballe Hamburgut me rezultat te paster 3-0 por dhe risia me e re ndeshjet jane gjykuar me 5 gjygjtare ku dy jane vendosur mbrapa portave,nese ky eksperiment rezulton i sukseshem atehere e njejta gje do te ndodhe edhe ne EURO 2012.Me poshte rezultatet e plota;

19:00 Ajax 0 - 0 FC Timisoara
19:00 Basel 2 - 0 AS Roma
19:00 CSKA Sofia 1 - 1 Fulham
19:00 Din. Zagreb 0 - 2 Anderlecht
19:00 Genoa 2 - 0 Slavia Prague
19:00 Heerenveen 2 - 3 Sporting
19:00 Hertha 1 - 1 Ventspils
19:00 H. Tel Aviv 2 - 1 Celtic
19:00 Lille 1 - 1 Valencia
19:00 Panathinaikos 1 - 3 Galatasaray
19:00 Rapid Vienna 3 - 0 Hamburger
19:00 Sturm 0 - 1 Dinamo Bucharest
21:05 Ath. Bilbao 3 - 0 Austria Vienna
21:05 Benfica 2 - 0 BATE
21:05 CFR Cluj 2 - 0 FC Copenhagen
21:05 Club Brugge 1 - 4 Shakhtar Don.
21:05 Everton 4 - 0 AEK
21:05 Fenerbahce 1 - 2 Twente
21:05 Lazio 1 - 2 Salzburg
21:05 Nacional 2 - 3 Bremen
21:05 Partizan 2 - 3 Toulouse
21:05 Sparta Prague 2 - 2 PSV
21:05 Steaua Bucharest 0 - 0 S. Tiraspol
21:05 Villarreal 1 - 0 Levski
 
Top