Një bimë që bënë mrekulli!

PiNkY

Anëtar i Nderuar
402216_440857415984211_1397124935_n-200x300.jpg


Kërcejtë e bimës Bishti i Kalit mblidhen në fund të pranverës dhe nga fillimi i verës. Kjo bime përmban silic organik, potas, alumin dhe vitaminë C. Përdorimi i kësaj bime forcon ligamentet, kockat, flokët, thonjtë etj., Pastron gjakun, kuron veshkat, fshikezen e urinës, prostatës dhe cistet. Gjithashtu mjekon mosmbajtjen e urinës, rrjedhjen e gjakut nga hundët, nga rrugët urinare, gjakrrjedhje e tepruar në menstruacione, aneminë e shumë të tjera, si dhe ndihmon në eleminimin e djersitjes së tepruar gjatë natës. اaji përgatitet duke valuar 3 gota uji, hidhet 1 lugë gjelle me bime të grimcuar dhe valon 2 minuta. Më pas lihet të ftohet 20 minuta dhe pihet në mengjes dhe në darke, 2 ditë dhe 1 ditë më pas të lihet dhe të vazhdohet për 21 ditë.../lexo-tani/
 
Top