Nje foto e rralle qe vjen nga Lufta e Pare Boterore:

Hera

Banned
Nje foto e rralle qe vjen nga Lufta e Pare Boterore: 650 ushtare te rreshtuar ne formen e nje koke kali ne shenje nderimi per kuajt e vrare gjate kesaj lufte.
Secili nga keta ushtare qe duken ne foto humbi kalin e tij ne Luften e pare Boterore ku u vrane 8 milione kuaj.
Ndersa ne Luften e dyte boterore nga 1 milion kuaj qe lane Angline per ne frontin e Perendimit, vetem 60 mije u kthyen.
Kjo foto konsiderohet edhe si art konceptual dhe eshte perfshire ne katalogjet e artit modern.

FB_IMG_1583563263087.jpg
 
E kam pare dhe lexuar historine e kesaj foto.
Madje anglezet i kane dhene edhe grada dhe dekorata kuajve qe kane rene ne fushebeteje.
Foto qe te zgjon emocione!
 
Top