Nje fraze per nje anetar.

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Duke qene se kemi tema mjaft, nje foto per nje antar, dhurate per x anetar,mendimet per xy anetar
atehere pse te mos kemi dhe nje teme me ' nje fraze per nje anetar'
E thjeshte fare, merrni nje fjali te X shkrimtari, autori, filozofi,apo edhe dic anonime dhe pershkruaje me ate fraze.

Po e nis une , sapo pashe kete mu kujtua Yellow
"Une eren e shoh.
-Ashtu? Si?
-E shoh ne njerez. Per shembull, tek ty, tani. Ke nje stuhi brenda teje, edhe pse dukesh e qete."

-Pablo Neruda-.


Kurse kete per kitren
Luksi nuk më ka tërhequr asnjëherë. Unë pëlqej gjërat e thjeshta; librat, të qëndruarit vetëm ose me dikë që mund të më kuptojë.

Daphne du Maurier


Pra e kuptuat si funksionon? Me fjalet e dikujte tjeter, pershkruani anetarin ne imagjinaten tuaj..se si eshte ai
deshirat, situatat etj cf te deshironi

XoXo
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Bella

" Ah, lumturi... Me cilin tren të natës udhëton ?
E di që do të kalosh, por si gjithmonë do të jesh më shpejtësi e nuk do të ndalesh kurrë!"

| Lucio Dalla |

Nicktjeter

"E pyeten Aristotelin:" اfarë është shpresa??
"Dhe ai u përgjigj:
"ثndrra e një njeriu të zgjuar "'Elushe

''Ca njerez, me zemren e tyre qe kan, duket sikur i kan vjedhur debores ngjyren
''

 
Redaktimi i fundit:

Marla

Fixer!
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

MONI

Ne u takuam përsëri,
Por që të dy kishim ndërruar!...
Gjithato vite me shpejtësi
na kanë shkuar pa kuptuar.
Kërkova zjarr në syte e tu
edhe në shpirtin tim të tharë.
Ah, posi mua edhe ty
kjo jet' e ndyrë na ka vrarë..

Michail Lermontov
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Ai që këshillon dikë në fshehtësi, vërtet e ka këshilluar, e ai që këshillon dikë në prani të të tjerëve, vetëm se e ka turpëruar
Atyre qe kritikojn, ska nevoj me permend emra
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Sa teme e mir nick


Soul


Ti thuash dikujt "Të besoj" është më mir se sa ti thuash "Të dua",sepse ti gjithmonë nuk mund të besosh dikë që do, por gjithmonë do të duash dikë që beson..!Princesha...

"Ndonjehere, te duhet te jesh larg njerezve qe ti do, por kjo nuk te ben ti duash ata me pak, ndonjehere i do ata edhe me shume."

|Nicholas Sparks|

Loost

]Njeriu që përulet përpara Zotit, qëndron në këmbë përpara çdo lloj rreziku
Anormalja...

Kur bota të kthen shpinën dhe personat që i quaje miq zhduken, ti rritesh duke mësuar që në fund të fundit çdonjëri duhet te mjaftohet me veten, në qoftë se do të mbijetoje.

|Charles Bukowski|
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Afernilla
kur perendia mendoi dicka perfekte dhe ai nuk e gjeti te krijoi ty....mfal por se mbaj mend me shum se kaq
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Zina
“Unë besoj në rozë. Unë besoj se të qeshurit është djegësi më i mirë i kalorive. Unë besoj në puthje, shumë puthje. Unë besoj në të qenit i fortë, deri sa gjithçka shkon mbrapsht. Unë besoj se vajzat e lumtura janë vajza të bukura. Unë besoj se e nesërmja është ditë e re dhe Unë besoj në mrekulli.”~Audrey Hepburn
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Endrra.

Non ti accorgi Diavolo, che tu sei bella come un Angelo?
Giacomo Leopardi

p.s ishte me mire keshtu origjinale :)

 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

KJo teme me pelqen vertet shume :D.. Go morena go :p

Momentalisht rastisa tek ky shkrim dhe vertet me kujtoi Cenin direkte :D

Një djalë pyeti të ëmën: "A do mundem vallë të gjej vajzën e duhur?"
Dhe e ëma ju përgjigj: "Mos u shqetëso për gjetjen e vajzës së duhur, por përqendrohu të bëhesh burri ideal."


NDersa kjo per Morenen, per nje arsye sh te thjeshte, mua me beri pervete qe me komentin e pare te saj:

E dua vetëm një grimcë nga shkëlqimi yt.
Vetëm pak nga magjia me te cilen të gjithë i bën për vete
.Albatros Rexhaj


Yellow Redhead

" Pushimi, natyra, librat, muzika dhe dashuria për të afërmin: ja përkufizimi im i lumturisë." Lev Tolstoj

Princesha-fjale mira

Një person që ka mendime të mira nuk mund të jetë kurrë i shëmtuar. ... nëse keni mendime të mira, ato do ta ndriçojnë fytyrën tuaj si rreze dielli, dhe ju gjithmonë do të dukeni të dashur.
Roald Dahl

Arfenilla

Sinqeriteti eshte dicka qe Engjelli nuk di ta shkruaj,Por Zoti di mjaft mire ta vlersoj.

Te tjeret me vone, kur te gjej dicka qe u shkon pershtat :)
 
Redaktimi i fundit:

Endrra

VIP
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Per Nick tjeter... 800 dreqen se bajn me ty, e 900 dreqen nuk shtyhet pa ty lol
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Sa bukurNevertiti - A soft woman
is simply a wolf
caught in meditation. Pavana, Hindu Lord of the Winds

Anormalja - All you need in this life is ignorance and confidence, and then Success is sure. - Mark Twain

Souldmind - “The gods envy us. They envy us because we’re mortal, because any moment may be our last. Everything is more beautiful because we’re doomed. You will never be lovelier than you are now. We will never be here again.” - Homer

Delirium Mind - “I want to love you wildly. I don’t want words, but inarticulate cries, meaningless, from the bottom of my most primitive being, that flow from my belly like honey. A piercing joy, that leaves me empty, conquered, silenced.” -Anais Nin

Dying Poet - ...in that drunken place you would like to hand your heart to her and say touch it but then give it back.” ― Charles Bukowski

Didi - “Every day I discover
more and more
beautiful things.
It’s enough to drive one mad.
I have such a desire
to do everything,
my head is bursting with it.” - Claude Monet

Nicktjeter - "She would never change, but one day at the touch of a fingertip she would fall to dust."
— Simone de Beauvoir
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Mos e merrni për dobësi heshtjen time, se nëse unë flas, ju nuk do të mund ta përballoni. Elushe....

Arfe
Nëse rrezikon mund të humbasësh, nëse nuk rrezikon ke humbur gjithësesi-" Anthony D’Angelo"....

Soul...
Pesimisti gjen vështiresi në çdo rast, Optimisti gjen raste në çdo vështiresi.Curcill

Nick
Gjërat më të bukura nuk janë perfekte, janë speciale …Bob Marley

Ceni
E ndjeja stomakun te me lekundej si nje varke ne det me dallge. Isha keq fare, ndjehesha i padobishëm, me i trishtuar. Isha dashuruar me ate. Charles Bukovski
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Nje fraze per nje anetar.


Legally
Moda kalon, stili qendron -Coco Chanel

Kam nje fraze per Soulin edhe pse dua te gjej nje me te pershtatshme
Femijet te mesojne gjithmone 3 gjera. 1) Te jesh i lumtur pa motiv. 2) Te jesh gjithmone i zene me dicka e (3) te pretendosh
me me gjitha fuqite tuaja ate qe deshiron.
Paulo Coelho


Endrra
Bukuria femerore eshte nje arme me dy tehe,nga njera ane terheq vemendjen
nga ana tjeter eshte e veshtire ta mbash ate
Plutarco


Kila
Nese sbeso ne vetvete asnje sdo e beje per ty
Kobe BryantHajduti
Politika nuk eshte shkence, por art.O van. Bismark-

Aq per sonte :)
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Le Voyager - “I have crossed the seas, I have left cities behind me,
and I have followed the source of rivers towards their
source or plunged into forests, always making for other
cities. I have had women, I have fought with men ; and
I could never turn back any more than a record can spin
in reverse. And all that was leading me where ?
To this very moment...” - Jean Paul Sartre
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Monique

If you can force your heart and nerve and sinew
To serve your turn long after they are gone,
And so hold on when there is nothing in you
Except the Will which says to them: ‘Hold on!’

Rudiard Kipling "If..."
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

YellowReadhead

Life isn't about waiting for the storm to pass...It's about learning to dance in the rain.”

Vivian Greene
 
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Endrra

Te shtunen u fejove
Te djelen u martove
- Te henen ne cerdhe femijet cove
Ne pune nuk u vonove
Pushke e kazme i more
- Koperativiste moj.

( Brigada e femrave burrel. populli)
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Lover

i poshter memolla ra deshmor
Se ishte trim e puntor


Shkeputur nga poeme per deshmorin/elektricist korcar
 
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Monika

Zogu ma i mirë prej krejtve,
Zemër kushton shumë puna,
Dalloj shumë prej tjerave,
Unë i boj krejt veq se muna,
Para se me mu gju mu boy,
msoje mirë kush o kush o TUNA
Dalloj shumë prej tjerave,
Unë i boj krejt veq se muna ooo..

Ow sa Faqen e mire shume mire pe dridh zemer shum mire per dridh

Dridhe: zemer pa pushu ti e din qka du ti e din qysh duhet per mu
Dridhe: Si Krem Karamel dridhe e sille e bane sa ma terr
djersitu zemer ma shume qaq shume sa mdon
Lodhe edhe baben se ma shume fiton
Qashtu qysh tkam msu e kem zakon
une ta du kon e ti ma dan kan Zbon
okej pe lajm qe zban ban ban veq une e di qe ban
ska sen qe na ndalon
'ahhhhh' mfal qe jam abnormal
ti knaqu mos u nal mos ngut kadaldal
te na sa park gjdo sen asht ne cakt
Femna vi raki e kallabllak
na krejt i bojna krejt shoqev ven ju gjajna
Dosta me miliona krejt bota asht e jonaTuna feat Ciljeta

 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Translate pls....jam keq me anglishten :p
 

Endrra

VIP
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Per Lovermann

Sander mafishja mo ... Vetem gjysma e trurit i punon per Spagetti carbunara , gjysmen tjeter .... Naaaa asfalt ma ka lol
 
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Nicktjeter

Kur me vjen burri nga stani kur me vjen...kur me vjen ...kur me vjen
ferr ferr ferr ma ben fustani ferr ferr ferr...ferr ferr ferr lol
 

ZHIGO

...
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Bella
Një gjë është e ditur: Gratë e sjellshme janë edhe bashkëshorte më të rrezikshme.
Laube

Soul
Në qoftë se e rrallë është dashuria e vërtetë , miqësia e vërtetë është edhe më e rradhë . :) Laroshfuko

Love
Femra është person që nuk di të luajë asnjë lojë, por që fiton gjithmonë.
Stendali
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Uneeee...
Kur kthehesh në vendin e lindjes kupton se nuk të mungon shtëpia e vjetër, por fëmijëria...

Loverboy....
Burri, kthehet ne shtepi dhe pasi sheh verdalle, pyet i alarmuar:
-Oh, Zot i madh! Cfare ka ndodhur ketu?!
Gruaja i pergjigjet qete:
-E ke parasysh i dashur, ate castin, kur kthehesh ne shtepi dhe me pyet se cfare bej tere diten?!
E pra, sot vendosa te mos e bej!


Zinna

Kush skuqet, nuk mund të këtë zemër të zezë!...

Losst
Nuk është i fuqishëm ai që ka fuqi trupore.
I fuqishëm është ai, që frenon veten kur zemërohet.
| Muhamedi A.s |

Veton
“Kur në një përqafim ndjen atë që ke nevojë, do të thotë që midis krahëve ke personin e duhur”.
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Loverman
Të pranosh fajin nuk do të thotë ta publikosh atë që ke bërë, por të përmirësohesh.
(e huazuar)


Tuana

Ajo femër që s'kërkon asgjë, meriton gjithçka..!

Cent

Gëzohuni nëse një grua mund të grindet me ty si e çmendur sepse nëse ajo grua hesht, kjo do të thotë se ti për të ke marr fund !
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

E njeh ti jeten time???
Me njeh vall mua???
E ke pyetur ndonjeher veten pse syt e mi jan teenjtur cdo mengjes
E ke pyetur ndonjeher veten pse qesh aq shum?
E ke pyetur ndonjeher veten pse gjithnje kjo vajz vishet me te zeza?
E ke pyetur ndonjeher veten pse nuk bej si te tjerat,indiferenten,gocen e bukur apo mendjemadhen?
E ke pyetur veten pse rri e heshtur
E ke pyetur veten pse kjo vajz qendron vetem?
pse gjykon nje person kur se njeh
Ooo njeri....i mjeri njeri.....
Pse gjykon dike nga emri...
yelloww shpresoj mos tme ofendojsh npostimet e mia
P.s tek demat me diskutim do flas mbas 1 viti pasi skam pervojen e duhur :D
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

sorry nick...po behem serioze sepse kjo teme me piacere disi


Marla

Pasqyra ku thyen,ylberet e dashurive
Burime qe ushqejne,lumenjte e poezive
Kristal i pafajshem,qe ne e thyejme shpesh
Perla te cmuara fantazish,qe kurre s’mund ti blesh
Det i trazuar pasionesh,ku mbytet notari me i mire
Me te bukurat skllave,qe s’lidhen me zinxhire
Lendina te qeta endrrash,ku prehet shpirt i trazuar
Zjarri i fshehte i tyre.nje proverb i pashkruarPiktori

Ti
me fole per dhembjen ne shpirt,
per syte qe te dukeshin te qoruar,
per henen qe te bente te qaje,
per ulerimen e shpirtit zgjuar...
Vetes.....

Harro.
Mos i derdh me lotet, mbi kujtime.
Harro.
Te pakten aq sa ka harruar, zemra ime.
Harro.
Gjithshka qe dikur sebashku perjetuam.
Harro.
Zere sikur se, kurre ne jete nuk u takuam.
Harro.
Mos u bej robereshe e diteve qe s’kan kthim.
Harro.
Pasi edhe harresa e ka nje cmim, nje shperblim.
 

Endrra

VIP
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

ELUSHE :)

“Unë nuk pajtohem meatë që keni për të thënë, por do ta mbroj deri në vdekje të drejtën tuaj që ta thuani atë.” ~François-Marie Arouet (Volteri

Bella

Ka dy menyra per te jetuar jeten tende:
Njera eshte duke menduar se asgje nuk eshte mrekulli , Tjetra eshte duke menduar ...
... se cdo gje eshte mrekulli.
Une besoj te dyten .
Albert Einstein
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Marla
Bukowski ka thene : I wanted the whole world or nothing

Soulmind
Sugar & spice & all things nice.


Delirium Mind
I don’t care if you think I’m crazy. Life is too short to be normal


Per gjithe gocat e baballareve :)

you. i've spent my life waiting for you
 

Marla

Fixer!
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

LoverM


Edhe nese deshton, kurr mos e humb vetebesimin,ndryshoje planin po kurre qellimin!

10372801_962704400424679_452321616444694425_n.jpg
 

Tema të Ngjashme

Top