Një kryevepër, por askush s’do të fluturojë aty (FOTO)

Tuana

Nada é por acaso!
ثshtë cilësuar si një kryevepër dhe simbol i fuqisë ekonomike të Kinës.

Por aeroporti ndërkombëtar Shenzhen ka një problem: askush nuk do të fluturojë aty.

Terminali, që ka kushtuar mbi 1 miliard dollarë, u possibility dje për herë të parë.

Udhëtimin e parë e bëri Shenzhen Airlines në drejtim të Mongolisë.

Por edhe pse në faqen e internetit thuhet se aeroporti ofron udhëtime drejt Sidneit, Dubait dhe Këlnit, asnjë kompani e madhe ajrore nuk ka ofruar shërbimet për në këto qytete.

I vetmi destinacion në SHBA është Anchorage në Alaskë, kurse në Europë ka një fluturim drejt Helsinkit.

Aeroporti është projektuar nga një studio italiane dhe është 400 mijë metra katrorë.

Ky është aeroporti i parë në Kinë që furnizohet nga një executive diellor i posaçëm me fuqi 10 megavat./Gtema/


kopertina3.jpg


2139.jpg


3120.jpg


4108.jpg


598.jpg


686.jpg


775.jpg


864.jpg


957.jpg


1051.jpg


11102.jpg
 

lovely

Anëtar i ri
Titulli: Një kryevepër, por askush s’do të fluturojë aty (FOTO)

qenka aq i bukur sa te besh patinazh...wow

ndoshta kushtojne biletat sa qimet e kokes,se ky qenka nje terminal disney dream.
 
Titulli: Një kryevepër, por askush s’do të fluturojë aty (FOTO)

Shum i bukur duket:)
 
Titulli: Një kryevepër, por askush s’do të fluturojë aty (FOTO)

Pse gjynah....gjithe ajo qenka .....pastaj cudi mos te kete asnje kontrat me kompanit e avioneve ....
 
Top